OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Połowa elektoratu PO i .N wolała zagłosować na Klimek

Analizując wyniki tegorocznych wyborów samorządowych można dojść do ciekawych wniosków. Okazuje się, że połowa sympatyków i wyborców, którzy oddali głosy na kandydatów do rady miejskiej z list Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej wolała zagłosować na Beatę Klimek, aniżeli na Damiana Grzeszczyka reprezentującego wspomnianą grupę polityczną.

+

Prezydent Beata Klimek zdobyła 20 483 głosy. Damian Grzeszczyk z list Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej 3 985. Na radnych z list PO i .N oddano 8779 głosów, a na komitet Beaty Klimek 13 536 głosów. Szukając brakujących głosów oddanych na prezydent Beatę Klimek, łatwo zauważymy, że to właśnie połowa elektoratu wspierającego opozycję, wolała zagłosować na nią. Wyborcy dostrzegli słabość Damiana Grzeszczyka i nie dali mu szans. Przegrał nawet z Łukaszem Mikołajczykiem, który musiał się zmierzyć z dużym antyPiSowskim nastawieniem mieszkańców.

35 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
M43
2 lat temu

No to Pani Prezydent do pracy.
Rzucam hasło:
Z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości-proszę zbudować w naszym mieście kolejnych 100 rond po których będą mogli poruszać się bezpiecznie tylko (jak dotąd) rowerzyści.:(

Wacuś żartowniś
odpowiada  Muszka
2 lat temu

Właśnie o to chodzi – żeby wytruć takie insekty jak Ty ! Klimek wie co robi ! Bo pod kołdrą jak są insekty, trudno się przytulać ! Ha,Ha,Ha, – noś przy sobie woreczek na żółć – bo wygrana Klimek bardzo boli i wątroba się lasuje ! Szczekasz i szczekasz a karawana idzie dalej – Klimek nadal rządzi ! Trochę wyluzuj, 5 lat przed tobą jazgotu ! A p. Klimek w fotelu prezydenta wygodnie !!! Możesz odkorkować !

pracownik cenie sie
odpowiada  Ciepłownik
2 lat temu

Właśnie o to chodzi ze jak przyjdzie nowy inwestor to i tak będą większe zarobki u niego będzie zmuszony żeby tutaj cos zaczynac niż u ostrowskiego dorobkiewicza który myśli ze dalej są lata 90 i 20 za rogiem czeka

Bartek
odpowiada  zyg zag
2 lat temu

A no właśnie, zawsze lepsza Klimkowa niż jakaś fałszywa pisowska gębą…

Muszka
2 lat temu

Najważniejsze, że kolejny sezon będziemy truci przez smog i nikt nie kiwnie palcem na to… Poprzytulamy się i o wszystkim zapomnimy.

Neo
odpowiada  werd
2 lat temu

Ludzie powoli bardzo dojrzewają do tego aby głosować bezpartyjnie

To proste.
odpowiada  Ciepłownik
2 lat temu

Prezydent ma tak rządzić tak dogadywać się z radą aby takie inwestycje się pojawiły.
Miejsc w Polsce znacznie mniejszych od Ostrowa a o niebo lepiej przyciągających inwestora są setki ot taka Września na przykład.

OSTR
2 lat temu

Sporo głosów dało Beacie poparcie Radka. I bardzo dobrze.

dzieciaki
2 lat temu

Mamo mamo co co co przegrał dzieciak ??? no to co ?? nie płacz jutro będzie dobry dzień ??? a

Xxx
2 lat temu

A pan posel urbaniak jaka ma teorie ze jego partia osiagla ostrowie takie wyniki

35
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x