OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Cyganki okradły mieszkanie w Ostrowie

W czwartek na terenie naszego miasta doszło do przestępstwa, którego ofiarą była osoba starsza. Łupem przestępców padły oszczędności 73-letniego ostrowianina. Przypominamy, aby zwłaszcza mieszkający samotnie seniorzy nie wpuszczali do domów nieznajomych. Sprawczyniami były dwie kobiety o charakterystycznych cechach Cyganek.

+

Co jakiś czas informujemy i przestrzegamy o przestępcach, którzy wzbogacają się wykorzystując dobroć i łatwowierność osób starszych. Aby wzbudzić zaufanie seniorów przestępcy stosują wiele podstępów. Jedni już od progu obiecują tańsze leki lub większą emeryturę. Drudzy starają się wzbudzić litość, prosząc o szklankę wody lub podając się za wolontariuszy zbierających pieniądze na szczytny cel. Niestety, często udaje im się oszukać seniorów.

W czwartek, w bloku przy ul. Paderewskiego w Ostrowie Wlkp. doszło do kradzieży na szkodę seniora. Do mieszkania 73-letniego ostrowianina zapukała kobieta, oświadczając że przyszła do jednej z sąsiadek, lecz jej nie zastała. Kobieta ta poprosiła o umożliwienie pozostawienia dla niej dwóch obrusów i krótkiej wiadomości. Właściciel mieszkania, postanowił pomóc nieznajomej. W tym czasie, gdy mężczyzna przebywał z kobietą w kuchni, do mieszkania weszła druga nieznajoma i wykorzystując nieuwagę 73-latka okradła go z oszczędności. W ten sposób kobiety ukradły blisko 30 tysięcy złotych.

Po raz kolejny apelujemy, aby nie wpuszczać nieznanych osób do mieszkania, nawet jeśli zamierzamy im w jakiś sposób pomóc. Jak widać na przykładzie tego zdarzenia, dobre serce i chęć niesienia pomocy może nas drogo kosztować.

Zwracamy się z apelem do bliskich seniorów, aby ostrzegli ich przed tego typu sytuacjami. Ostrzegajmy seniorów przed oszustami, przypomnijmy o sposobie działania oszustów m. in. metodą na wnuczka, policjanta, fałszywego kuzyna, kominiarza, agenta CBŚ, urzędnika, czy pracownika opieki społecznej.

9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Robert
odpowiada  Tadeusz
2 lat temu

Precz z cyganami z Ostrowa nieroby i złodzieje

audi
odpowiada  Tadeusz
2 lat temu

ciebie tez pazdziochu,

Tadeusz
2 lat temu

Wszystkich cyganów powinni zamykać w więzieniach

Olek
odpowiada  Perełka
2 lat temu

Jak na nagranym filmie cygan Domagała to najwiekszy oszust i cyganski zlodziej okradł setki ludzi

Rybka12345
odpowiada  Przesądy
2 lat temu

Wrozka nic ci nie pomoże lepiej pogłębiać wiare dam ci rade wrozka moze do prowadzic do zla pamietaj jedna nasza droga jest Pan Zbawiciel świata i ucz sie od niego a nie od wrozki

Perełka
2 lat temu

Ony kochaniutki też muszo z czegoś żyć.

Alterego
2 lat temu

Tę cyganichy nie szły w ciemno.. musiały wiedzieć że starszy pan ma kasę…za chwilę okaże się że wraz z tymi cyganami do spółki był ktoś z rodziny…

adam
2 lat temu

Ta pierwsza przepowiedziala ze go okradna…
Lapy ucinac zlodziejom a seniorom radze korzystac z zycia a nie odmawiac sobie lekow by dac wnusiowi na nowe auto.Nie byloby kasy w domu to i nie byloby zlodzieja.

Przesądy
2 lat temu

Ja za przepowiednie i wróżby jestem w stanie zapłacić każdą cenę.

9
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x