Teamtechnik związał się z Ostrowem

Udostępnij
Tweet

Niemiecka firma Teamtechnik rozpoczęła budowę zakładu produkcyjno-montażowego na terenach inwestycyjnych przy ulicy Wrocławskiej. W październiku ubiegłego roku firma kupiła od Miasta 2,5 ha gruntów. W poniedziałek, 8 października br., przedstawiciele zarządu firmy, wykonawcy – Trasko-Inwest oraz Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, wbili na terenie inwestycji symboliczną „pierwszą łopatę”. Zakończenie wartej 18 mln zł inwestycji zaplanowano na maj przyszłego roku.

+

Teamtechnik to firma z kapitałem niemieckim. Jest ona międzynarodowym liderem na rynku innowacyjnych technologii produkcji i wysoce elastycznych systemów montażu i testowania. Buduje maszyny do montażu i testowania urządzeń dla branży samochodowej, medycznej oraz solarnej. To firma niezwykle nowoczesna i innowacyjna. Ma swoje oddziały w Stanach Zjednoczonych, w Chinach, na terenie Niemiec oraz w Krakowie i w Ostrowie Wielkopolskim. Teamtechnik zajmuje się całym procesem automatyzacji produkcji – od planowania po serwis. Jej klientami są m.in. takie firmy jak VW, Mercedes, BMW, Roche, Braun czy Novartis, a ostatnio także Ferrari.

Polski oddział firmy powstał w 2005 roku w Skawinie koło Krakowa.

– Lokalizacja naszej nowej placówki w Ostrowie nie jest przypadkowa. Ostrowianie uczestniczyli w zakładaniu naszego krakowskiego oddziału. W tym rejonie zlokalizowani byli nasi polscy klienci. 100% naszej produkcji to był rynek wewnętrzny. Obecnie eksportujemy aż 80% produkcji spółki, zatem lokalizacja nie ma aż takiego znaczenia. Grono naszych ostrowskich pracowników stale się zwiększa, chcemy je powiększać jeszcze bardziej. Liczymy, że tu pozyskamy specjalistów, że ich tu wykształcimy. By docenić lata pracy z ostrowianami, chcemy zapewnić im takie same warunki pracy, jak w Krakowie – tłumaczy Jacek Przysada, wiceprezes spółki, który podkreślił znakomitą współpracę z ostrowskim urzędem. – Od początku rozmów mogliśmy liczyć na wsparcie Referatu Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego, a nie w każdym mieście spotykaliśmy się z takim podejściem. Zapewniono nam pomoc przy stworzeniu niezbędnej infrastruktury potrzebnej do zrealizowania inwestycji, za co bardzo dziękuję.

CZYTAJ  Tir z whisky i kawą w rowie

Urząd zajął się poszukiwaniem dogodnej lokalizacji, przygotowaniem nabytych terenów pod oczekiwania inwestora, następnie uchwalony został plan miejscowy, wytyczono drogi tzw. specustawą drogową, wykonano uzgodnienia z gestorami sieci, nastąpiło uzbrojenie terenów, prace projektowe i w końcu inwestor otrzymał pozwolenie na budowę.

– Niezwykle cieszy mnie ta inwestycja, ponieważ wiąże się z tworzeniem miejsc pracy. Firma już szuka specjalistów w swojej branży, ale także logistyków, magazynierów, operatorów obrabiarek i innych. W ostrowskim oddziale w sumie pracować będzie około stu osób. To dopiero początek, bo jak podkreślają władze spółki, firma zakłada dalsze etapy rozwoju w naszym mieście. Zakupiona działka jak najbardziej taki rozwój i rozbudowę umożliwi – podkreśla Beata Klimek.

Ruszył już proces rekrutacyjny na stanowiska:

– monter mechanik maszyn montażowych i testujących,

– monter elektryk maszyn montażowych i testujących,

– mechatronik,

– kierownik projektu,

– inżynier konstruktor mechanik,

– inżynier automatyk,

– inżynier projektant układów elektrycznych,

– specjalista ds. kontroli jakości,

– specjalista ds. zakupów,

– logistyk,

– magazynier,

– programista CAD/CAM,

– technolog,

– pilarz,

– operator obrabiarek konwencjonalnych i CNC.

– Chcemy, by chętni do pracy w naszej firmie już składali swoje CV. Pierwsza grupa musi być przygotowana, kiedy w czerwcu przyszłego roku przeprowadzimy się do nowej siedziby. Proces rekrutacji nie będzie przebiegał jedynie do momentu otwarcia obiektu, ale również później. Już na ten moment mamy potrzebę wsparcia naszych kolegów w Stanach Zjednoczonych grupą co najmniej 20 programistów. Jest to oferta dla ludzi, którzy chcą pracując podróżować po świecie – dodaje Jacek Przysada.

W 2016 roku miasto zakupiło w drodze licytacji komorniczej 10 ha terenów inwestycyjnych przy ul. Wrocławskiej. Tereny po dawnej Fabryce Wagon kosztowały blisko 4 mln zł. Była to jednak ważna z punktu widzenia rozwoju gospodarczego miasta decyzja, ponieważ Ostrów Wielkopolski nie miał interesującej dla potencjalnych inwestorów oferty terenów inwestycyjnych. Aby zapobiec powstaniu tam kolejnego obiektu handlu wielkopowierzchniowego, zdecydowano o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, przeznaczając go pod usługi i przemysł.

CZYTAJ  Sytuacja Maksia przed Świętami

– Tereny inwestycyjne przy Wrocławskiej zamieniać się będą w atrakcyjną strefę przemysłową. Teamtechnik rozpoczął swoją budowę, ale warto też wspomnieć o firmie Mikroma, która także nabyła część tych gruntów. W tym przypadku inwestycja oczekuje na decyzję środowiskową, zatem proces uzyskania pozwolenia na budowę jest dalece zaawansowany. Wpływają także kolejne listy intencyjne na tereny od strony ulicy Wysockiej. 10 hektarów będzie zrewitalizowane, dostanie drugie życie, a przede wszystkim powiększy potencjał gospodarczy Ostrowa – zapewnia prezydent Ostrowa.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

37 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pytanie
5 lat temu

Czy prawdą jest, że właśnie zwija się z Ostrowa firma Spomax? To jaki będzie bilans zatrudnienia? Jeszcze dodatni?

Dogodny
5 lat temu

Ostrowski przedsiębiorco, myślę że jesteś niedoinformowany. Przemyśl dlaczego te „małe przedsiębiorstwa” tak afiszują się w wspieraniu społeczności.

Ostrowski przedsiębiorca
5 lat temu

Szanowna Pani Prezydent!
1. To nie jest firma polska, jest to firma z 65% udziałem firmy niemieckiej
2. Firma nie zmniejszy bezrobocia w Ostrowie i powiecie bo zatrudnia i powiększy zatrudnienie wyspecjalizowaną kadrę której obecnie brakuje. Pozyska ona pracowników z mniejszych ostrowskich przedsiębiorstw doprowadzając do ich osłabienia a nawet może i upadku
3. Jest to firma które nie wspiera lokalnej społeczności, brak wsparcia ostrowskiej koszykówki, siatkówki, żużla, piłki ręcznej wsparcia dla zespołów na poziomach szkolnych. To te firmy mniejsze ostrowskie wspierają lokalną społeczność

Pani Beato czy to nam się opłaca, kto będzie sponsorował ostrowski sport? Na pewno nie firma wspierana przez Panią.

asesisss
5 lat temu

po 1. ten zakład juz jest w Ostrowie na ulicy Wiejskiej tam pracuje juz w tej chwili ok 40 osób wiec te 100osób – 40 =60 60 osób bo tyle beda mniej wiecej potrzebowac ludzi do tej pracy z wykształceniem wyzszym 5 lat doswiadczenia pewnie kursy itp.
2. nie łudzcie sie ze tam dużo zarobicie podejrzewam ze od 1800 pln do 2600pln inz. na początek
3. nie każdy tam z was znajdzie prace to nei jest ciecie pianki jak w com40
4. takich zakłądów to w ostrowie potrzeba chyba z 12 14 niech najpierw napiszą ile miejsc zlikwidowali w latach 90 w samym zapie ponad 3 tys
5. w nowoczesnym zakładzie nie potrzeba tylu ludzi już do pracy wiekszość robią maszyny lub roboty czlowiek tylko naprawia programuje albo ustawia jak cnc maszyny

jurek
5 lat temu

CIEKAWE JAKIE ZAROBKI SA W TEJ FIRMIE ,MOGE PRZESŁAC SWOJE CV – ZNAM SWOJE MOŻLIWOŚCI PRACY ,ALE PO NIŻEJ 8 TYS NETTO ,NIE ZAMIERZAM PRACOWAĆ .MYŚLE ŻE PAN PRZYSADA DOSKONALE JEST ZORIENTOWANY , JAKIE POWINNYM BYĆ WYNAGRODZENIA ZA PRACĘ I ILE KOSZTUJE UTRZYMANIE RODZINY Z DWÓJKA DZIECI

Zbigniew
5 lat temu

I za chwile wyniesie sie tez spomax byly spomasz

Andrzej
5 lat temu

Z Ostrowa wyniosly sie (dlaczego nie wiem) WOSEBA,JERZY,DINOPOL(nie jestem pewny tego)

1
odpowiada  Andrzej
5 lat temu

Tak, do mniejszego Odolanowa.

2
5 lat temu

A twoj goru mateuszek ma cie za ….. bo masz konto w jego bylym banku

1
5 lat temu

Może trzeba było się uczyć żeby więcej zarabiać ?!
Ewentualnie zmienić pracę, wyjechać za granicę lub wziąść kredyt (koniecznie w obcej walucie) …
Bynajmniej tak doradzał młodym Polakom były już na szczęście prezydent bodajże z PO …

37
0
Napisz co o tym sądziszx