OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Rozbili radiowóz podczas ćwiczeń (foto+wideo)

UWAGA: Fragment z rozbiciem radiowozu w 1 minuta 45 sekunda

Napad na placówkę bankową, wtargnięcie uzbrojonych mężczyzn do szkoły, ewakuacja osób, obezwładnienie przestępcy, ranne osoby, udzielanie pomocy medycznej, negocjacje… wszystko to na terenie ZSP CKU w Przygodzicach. To w dużym skrócie program zintegrowanych ćwiczeń wielu służb. W działaniach udział wzięło blisko 80 funkcjonariuszy i 30 około pozorantów.

+

Na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach odbyły się ćwiczenia sztabowe ostrowskich policjantów we współdziałaniu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W działaniach uczestniczyli też policjanci z Kalisza, Kępna, Ostrzeszowa, strażacy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, przedstawiciele struktur Zarządzania Kryzysowego powiatu ostrowskiego i gminy Przygodzice, Bank Spółdzielczy z oddziałem w Przygodzicach, oraz dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ZSP CKU w Przygodzicach. Tematem działań było przygotowanie i prowadzenie operacji policyjnej we współdziałaniu z podmiotami pozapolicyjnymi na wypadek zaistnienia zamachu terrorystycznego oraz procedury ewakuacji szkoły w przypadku wystąpienia takiego zagrożenia.

Przyjęto bardzo szeroki zakres zdarzeń, wymagających działań wielu służb i doskonałej koordynacji.

Około godziny 10:00 dwóch zamaskowanych i uzbrojonych mężczyzn weszło do banku żądając pieniędzy. Został włączony alarm: napastnicy uciekają i wbiegają na teren szkoły, gdzie jeden z napastników wchodzi do sali wykładowej. Drugi z nich pozostaje przed wejściem i zaczyna strzelać do przypadkowo napotkanych osób. Na miejsce przyjeżdżają policjanci, sprawca zaczyna strzelać do funkcjonariuszy, następuje wymiana ognia, gdzie sprawca zostaje ranny. Na miejscu pojawia się też zespół negocjacyjny, funkcjonariusze Samodzielnego Oddziału Antyterrorystycznego w Poznaniu i policjanci Grup Realizacyjnych z Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza, Ostrzeszowa i Kępna.

Synchronizowane czynności różnych podmiotów uczestniczących w ćwiczeniach doprowadziły do zatrzymania sprawcy i uwolnienia zakładników.

Głównym celem ćwiczeń było dokonanie oceny sytuacji i zagrożenia, wykorzystanie możliwych sił i środków oraz wsparcie innych służb ratowniczych i podmiotów pozapolicyjnych, jak również zainteresowanie obecnych uczniów klas prawno-policyjnych z CKU Przygodzice i ZSE w Ostrowie Wielkopolskim zawodem policjanta, oraz przybliżenie funkcji jaką spełnia Policja.

POLECANE NEWSY
23 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
nnn
3 lat temu

Chińskie tarcze i klocki sie kłaniają….a może i opony;)!!!???
Prędkość minimalna powinien wyhamować.

Stanisław
3 lat temu

Eh ta milicja nawet na cwiczeniach zawsze cos spierdola wiekszosc z nich to podstaw jazdy samochodem nie zna ?

Crampers
odpowiada  v
3 lat temu

Do” Is ” każda broń palna została stworzona do zabijania. A jak będzie użyta to już inna sprawa. Strzelałeś z KbKAK kiedyś, ja strzelałem i to dużo we wojsku i powiem że jest to głośna broń a w pomieszczeniu przy małej kubaturze słuch może wysrać

Ryszard Owczarek
3 lat temu

A może by tak złapali pseudo-graficiarza wandala co niszczy elewacje w Ostrowie? to jest ponad ich siły intelektualne?

JUNGEN
odpowiada  Hary00735
3 lat temu

Mają kolejny dobry pretekst żeby chłopakom z Ostrowa nie kupić nowego wozu tylko przysłać używany z innej jednostki.

Hary00735
3 lat temu

Widzę, że w Policji sytuacja finansowa się poprawia. Dał celów szkoleniowych niszczą radiowóz oznakowany i pojazd cywilny, skąd na to mają środki? To po co te związki zawodowe mają manifestacje jak w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim niszczy się środki transportu. Brawo im za to. Nie wiadomo co na to Komenda Główna Policji.

Mr. Ben
3 lat temu

A nasz ostrowski gangstero – komandos piter gdzie jest?? nie widać go ;(

.
odpowiada  kierowca busa
3 lat temu

Teraz już za późno, było trzeba udostępnić swojego na czas ćwiczeń. Czy złomujesz stare auto w całości czy trochę krótsze- płacą tyle samo.

kkyiohhhh
3 lat temu

inny scenariusz klosowy wszystko szlak trafi

Is
odpowiada  v
3 lat temu

Oblał służy do zabicia z nie do postrzelenia . Do wojska idź

23
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x