OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Kandydat Grzeszczyk o niepełnosprawnych. Urbaniak mocno zdziwiony

Troje kandydatów ostro weszło w merytoryczną fazę kampanii prezydenckiej w naszym mieście. Czasami zdarzają się większe lub mniejsze wpadki. W tegorocznej kampanii w gafach zdecydowanie przoduje Damian Grzeszczyk, kandydat popierany przez Platformę Obywatelską i .Nowoczesną. Pole do popisu znalazł w programie dla niepełnosprawnych.

+

Jak już wiadomo, zdaniem Damiana Grzeszczyka “Niepełnosprawność to zdrowie”. Na konferencję przeznaczoną tej tematyce zaprosił dwoje przedstawicieli tego środowiska. Pan Piotr Pierzchała zmuszony jest poruszać się wózkiem inwalidzkim, natomiast Anna Garczarek ma córkę wymagającą stałej opieki z uwagi na jej niepełnosprawność. Ta Pani wystąpiła na sesji rady miejskiej pod koniec kadencji Jarosława Urbaniaka. Opowiedziała wstrząsającą historię nt. tego jak potraktowano jak za czasów Urbaniaka w MZGM. Jak przez 8 lat nie mogła doczekać się mieszkania na parterze, by móc wychodzić z córką na spacery. Córką była więźniem 3. piętra.

Wystąpienie Anny Garczarek

Obecnością Anny Garczarek był wyraźnie zszokowany Jarosław Urbaniak, co wyraźnie widać na poniższym zdjęciu:

Po części wstępnej, redaktor Jarosław Wardawy zapytał się zaproszonych gości jak oceniają minioną kadencję. Piotr Pierzchała, inwalida, stwierdził, że:

– Miałem okazję pojeździć (wózkiem – red.) po Ostrowie. Dla mnie przez tyle lat bariery praktycznie przestały istnieć. Jest bardzo dużo zrobione. Ostatnie tematy, które zgłaszałem na spotkaniu, są w miarę możliwości robione. Można by jeszcze trochę rzeczy poprawić, ale nie wszystko da się zrobić od razu.

Kiedy kandydat Grzeszczyk powiedział, że “Zamierzeniem naszym jest by hostel i centrum rehabilitacji połączyć.” spotkał się z krytyką tego pomysłu ze strony przedstawicieli środowiska niepełnosprawnych. – To nie jest też dobry pomysł – powiedzieli z kpiącym uśmiechem z pomysłu kandydata.

Pani Anna Garczarek powiedziała na koniec, że “Wojna trwała 8 lat, mieszkałyśmy na 3. piętrze. Córka zjeżdżała tylko w sobotę i niedzielę. Tak nie może być. To nie może się odbywać latami.”

Radna Magdalena Kajewska z PO chciała błysnąć, przytaknęła matce niepełnosprawnej i ogłosiła, że wszystkie mieszkania, które są w zasobach Miejskiego Zakładu Gospodarki KOMUNALNEJ (prawidłowo: MIESZKANIOWEJ – przyp. red.) powinny być przystosowane.

Kandydaci próbują przekonać do siebie grupy wyborców. Damian Grzeszczyk poświęcając specjalną konferencję niepełnosprawnym sam zauważył, że mamy ich w Ostrowie aż 7 tysięcy.

24 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
aaa
odpowiada  olo
2 lat temu

O kim mówisz OLO, o sobie?!

abc
odpowiada  Mariusz
2 lat temu

Panie Mariuszu, skoro twierdzi pan, że pan Grzeszczyk nie ma pojęcia o problemach niepełnosprawnych, to od tego Państwo jesteście aby wyrazić swoje zdanie, swoją opinię i naświetlić czego Państwo oczekujecie i co jest potrzebne. Być może jego plany należy doprecyzować ale przynajmniej takie plany ma. Obecna prezydent ani takich nie miała ani nadal nie ma. Za to seniorzy dostają od niej wszystko, sale, koncerty, spotkania. No cóż tych wyborców jest najwięcej w mieście więc trzeba o nich dbać, przytulać i dopieszczać.

abc
odpowiada  Paweł
2 lat temu

A co zrobiła dla niepełnosprawnych pani Klimek? Proszę o podanie konkretnych przykładów. Atakowanie i wyśmiewanie kandydata dla samego atakowania to najprostsze. On dopiero ma być prezydentem i wiele może zdziałać. Natomiast pani Klimek już była 4 lata i co takiego zrobiła, jak im pomogła ? !

z.
odpowiada  gracjan
2 lat temu

A dlaczego mówi Pan CAŁA? Nie zna Pan pewno nawet połowy kandydatów z tej listy a ocenia wszystkich. A może wpierw popatrzeć na siebie w lustrze a potem oceniać innych.

iwa
odpowiada  kinga
2 lat temu

Cała szczera prawda dużo by można mówić na ten temat ale nie ma co brudów prać

Pytanie
odpowiada  Ostrowianka
2 lat temu

Pytanie – może ktoś wie, gdzie mieszkała w okresie tych 8 lat ,,męczarni” ?? Czy na bieżąco regulowała wszystkie koszty związane z zajmowanym mieszkaniem ?? Ile miała propozycji ze strony U.Miasta na inne mieszkanie i dlaczego je odrzucała ?

siostra Basen
2 lat temu

heca z ankieta robiona przez k…. – wirtualną – oczywiście, przez noc pani Klimek przybyło 1285 głosów, głosować można raz, tłum Ostrowian cierpi na bezsenność, co na to psychiatrzy ?

JUNGEN
2 lat temu

Jednak platfusy same się wykańczają, nie potrzeba do tego nawet PiS …
Dno i dwa metry mułu.

kuchcik
odpowiada  Wizjoner
2 lat temu

może głodna, biedula

Ferdek
2 lat temu

jaja jak berety

24
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x