Kandydat Grzeszczyk o niepełnosprawnych. Urbaniak mocno zdziwiony

Udostępnij
Tweet

Troje kandydatów ostro weszło w merytoryczną fazę kampanii prezydenckiej w naszym mieście. Czasami zdarzają się większe lub mniejsze wpadki. W tegorocznej kampanii w gafach zdecydowanie przoduje Damian Grzeszczyk, kandydat popierany przez Platformę Obywatelską i .Nowoczesną. Pole do popisu znalazł w programie dla niepełnosprawnych.

+

Jak już wiadomo, zdaniem Damiana Grzeszczyka „Niepełnosprawność to zdrowie”. Na konferencję przeznaczoną tej tematyce zaprosił dwoje przedstawicieli tego środowiska. Pan Piotr Pierzchała zmuszony jest poruszać się wózkiem inwalidzkim, natomiast Anna Garczarek ma córkę wymagającą stałej opieki z uwagi na jej niepełnosprawność. Ta Pani wystąpiła na sesji rady miejskiej pod koniec kadencji Jarosława Urbaniaka. Opowiedziała wstrząsającą historię nt. tego jak potraktowano jak za czasów Urbaniaka w MZGM. Jak przez 8 lat nie mogła doczekać się mieszkania na parterze, by móc wychodzić z córką na spacery. Córką była więźniem 3. piętra.

Wystąpienie Anny Garczarek
[jwplayer mediaid=”70906″]

Obecnością Anny Garczarek był wyraźnie zszokowany Jarosław Urbaniak, co wyraźnie widać na poniższym zdjęciu:

Po części wstępnej, redaktor Jarosław Wardawy zapytał się zaproszonych gości jak oceniają minioną kadencję. Piotr Pierzchała, inwalida, stwierdził, że:

– Miałem okazję pojeździć (wózkiem – red.) po Ostrowie. Dla mnie przez tyle lat bariery praktycznie przestały istnieć. Jest bardzo dużo zrobione. Ostatnie tematy, które zgłaszałem na spotkaniu, są w miarę możliwości robione. Można by jeszcze trochę rzeczy poprawić, ale nie wszystko da się zrobić od razu.

Kiedy kandydat Grzeszczyk powiedział, że „Zamierzeniem naszym jest by hostel i centrum rehabilitacji połączyć.” spotkał się z krytyką tego pomysłu ze strony przedstawicieli środowiska niepełnosprawnych. – To nie jest też dobry pomysł – powiedzieli z kpiącym uśmiechem z pomysłu kandydata.

Pani Anna Garczarek powiedziała na koniec, że „Wojna trwała 8 lat, mieszkałyśmy na 3. piętrze. Córka zjeżdżała tylko w sobotę i niedzielę. Tak nie może być. To nie może się odbywać latami.”

CZYTAJ  Dostaniesz mieszkanie jeśli zrobisz tylko to

Radna Magdalena Kajewska z PO chciała błysnąć, przytaknęła matce niepełnosprawnej i ogłosiła, że wszystkie mieszkania, które są w zasobach Miejskiego Zakładu Gospodarki KOMUNALNEJ (prawidłowo: MIESZKANIOWEJ – przyp. red.) powinny być przystosowane.

Kandydaci próbują przekonać do siebie grupy wyborców. Damian Grzeszczyk poświęcając specjalną konferencję niepełnosprawnym sam zauważył, że mamy ich w Ostrowie aż 7 tysięcy.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
siostra Basen
5 lat temu

heca z ankieta robiona przez k…. – wirtualną – oczywiście, przez noc pani Klimek przybyło 1285 głosów, głosować można raz, tłum Ostrowian cierpi na bezsenność, co na to psychiatrzy ?

JUNGEN
5 lat temu

Jednak platfusy same się wykańczają, nie potrzeba do tego nawet PiS …
Dno i dwa metry mułu.

Ferdek
5 lat temu

jaja jak berety

olo
5 lat temu

motłoch wi po łbach

aaa
odpowiada  olo
5 lat temu

O kim mówisz OLO, o sobie?!

kinga
5 lat temu

Panie redaktorze szkoda mi Pana że daje sie pan manipulować i pisać o pani Garcarek córka jest niepełnosprawna czego naprawde współczuje bo nikt by takiego losu nie chciał a ja tez mam chorą osobe i mieszkam na 4 piętrze i daje rade a mam 60 lat CHCIEĆ TO MÓC Ale tej Pani zawsze wszystko się należało grała całe zycie na niepełnosprawności córki a że nie wychodziła przecież ma -ojca, brata dlaczego nie wywozili jej a jak była mniejsza to mama też dawała rady A Tym wystąpieniem to się ośmieszyła sam.Pani AnIa powinna się uderzyć w piersi i powiedzieć prawde dlaczego nie dostawała mieszkania a jak dostała to co wyrabiała ?????

iwa
odpowiada  kinga
5 lat temu

Cała szczera prawda dużo by można mówić na ten temat ale nie ma co brudów prać

24
0
Napisz co o tym sądziszx