OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Program wyborczy Beaty Klimek

Prezydent Beata Klimek zaprezentowała obszerny program wyborczy na następną kadencję. Także dziś mogliśmy zobaczyć byłego prezydenta Radosława Torzyńskiego w gronie kandydatów startujących z list komitetu Beaty Klimek. Poniżej prezentujemy program w trzech wersjach. Pierwsza tekstowa – punkty, część graficzna – slajdy i część wideo (ponad godzinny zapis konferencji z komentarzem prezydent Beaty Klimek).

+

Hasło, z którym ponownie ubiegam się o urząd Prezydenta Ostrowa od początku obecnej kadencji przyświeca mi każdego dnia. Kiedy spotykam się z mieszkańcami naszego miasta bardzo często notuję ich uwagi i pomysły, które w większości sprowadzają się do jednego: ludzie chcą mieszkać wygodnie i komfortowo. Chcą, by miasto było bezpieczne i dobre do życia. Chcę, by Ostrów był miastem przyjaznym wszystkim pokoleniom ostrowian. Moje hasło jest odzwierciedleniem tego, co chcę wraz z mieszkańcami oraz radnymi realizować. – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

HASŁO! „Budujemy miasto dobre dla ludzi”

Mój program – co jest bardzo ważne – jest realny, a więc dostosowany do możliwości finansowych naszego miasta. Nie proponuję więc nierealnych inwestycji i nie obiecuję rzeczy, które wykraczają poza możliwości Ostrowa. Bardzo ważne jest także to, że w określaniu kierunków dalszego rozwoju pomogli mi także doświadczeni samorządowcy, radni osiedlowi czy członkowie organizacji pozarządowych. Mój program jest także oparty na doświadczeniu ostatnich czterech lat. Przeszliśmy w tym czasie długą drogę. Podkreślam, że krok po kroku wypełniałam zobowiązania mojego programu wyborczego sprzed 4 lat. Zrealizowałam wszystkie punkty. Teraz czas na dalsze kroki. Przedstawię teraz Państwu 13 kolejnych kroków rozwoju naszego miasta.- mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.


WERSJA TEKSTOWA

BUDUJEMY MIASTO DOBRE DLA LUDZI!

BUDUJEMY MIASTO DOBRE DLA LUDZI!

  1. REKREACYJNY I SPORTOWY OSTRÓW

– Nowoczesna hala widowiskowo-sportowa „Arena Ostrów”

– Aquapark

– Centrum Treningowo-Szkoleniowe „Za Parowozownią”

– Modernizacja stadionu lekkoatletycznego

– Kontynuacja modernizacji Stadionu Miejskiego

– Powrót basenu na Rejtana i osiedlowa strefa rekreacji

– Plenerowe mini-strefy gier i zabaw

– Pumptrucki i trampoliny miejskie

– Projekt „Aktywne podwórka”

  1. PIĘKNIEJSZE CENTRUM MIASTA

– Ostrowski Deptak od nowa

– Zielony Plac Rowińskiego

– Nowe Jordanki dla wszystkich pokoleń

– Muzyczny Amfiteatr w Parku Miejskim

– Ulica Wiosny Ludów w nowej odsłonie

– Nowe oblicze targowiska przy Głogowskiej

– Architektura światła

– Miejskie ławki nowej generacji

3. PAKIET DLA ROZWOJU MIEJSKIEJ ZIELENI I ZDROWEGO POWIETRZA

– Ostrowskie Tężnie Miejskie

– Odnowa parków miejskich

– Osiedlowe parki „kieszonkowe”

– Pasy zieleni w Alei Słowackiego i ulicy Głogowskiej

– City Tree – zielone płuca miasta

– Łąki miejskie i strefy relaksu

– Program „Zdrowe powietrze”

– Zwiększenie Funduszu dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych

4. OSTROWSKI SENIOR

– Kolejny Dom Senior-WIGOR

– Kolejne Kluby Seniora

– Program bezpłatnych szczepień

– „Leki dla Seniorów” – miejski program dopłat do leków

  1. ROZWÓJ BUDOWNICTWA MIESZKANIOWEGO
  2. KONTYNUACJA PROGRAMU „OSTROWSKIE BECIKOWE” ORAZ NOWY ODDZIAŁ ŻŁOBKA MIEJSKIEGO
  3. ROZWÓJ SIECI SZKOLNYCH GABINETÓW STOMATOLOGICZNYCH
  4. WYGODNIEJ PRZEZ OSTRÓW

– Modernizacja głównych skrzyżowań w mieście

– ITS w ciągu Alei Słowackiego

  1. BEZPIECZNY, EKOLOGICZNY I PRZYJAZNY OSTRÓW

– Inteligentne przejścia dla pieszych

– Ostrowska retencja

– Ostrowski Rower Miejski – rozwój systemu o nowe stacje i rowery (klasyczny, cargo, dziecięcy, rodzinny)

– Infrastruktura rowerowa

– „Zaparkuj w Ostrowie” – system dostępności miejsc parkingowych w centrum oraz nowe parkingi na terenie miasta

  1. OSTRÓW-MIASTO NOWOCZESNEJ GOSPODARKI KOMUNALNEJ

– Modernizacja stacji uzdatniania wody

– Modernizacja oczyszczalni ścieków

– Zagospodarowanie osadów ściekowych

– Rozbudowa sieci cieplnej

– Rozbudowa własnych sieci energetycznych

– Ostrowska elektromobilność – kolejne autobusy elektryczne i rozwój nowoczesnego systemu komunikacji miejskiej

– Miasto samowystarczalne energetycznie

  1. TWORZENIE DOGODNYCH WARUNKÓW DLA LOKALNEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

– Optymalne podatki i opłaty lokalne

– Kontynuacja programu „Przedsiębiorczy Ostrów”

  1. MŁODY OSTRÓW

– Miejskie lekcje obywatelskie

– Fundusz dla Samorządów Uczniowskich

– Punkt Informacji Młodzieżowej

– Ostrowski weekend młodzieży

WERSJA GRAFICZNA


WERSJA WIDEO

Mamy jeszcze wiele pomysłów na rozwój naszego miasta i powiatu. Przedstawię je Państwu wraz z wszystkimi kandydatami mojego komitetu do rady miejskiej jak i rady powiatu w sobotę, 22 września. Jestem przekonana, że nasze propozycje i dotychczasowa praca przekona Państwa do obdarzenia nas zaufaniem. Na koniec chcę raz jeszcze podkreślić: jestem niezależnym kandydatem, wolnym od wpływów politycznych. Podobnie jak radni z mojego komitetu chcemy ponad podziałami pracować na rzecz naszego regionu.

260 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
TVPis
2 lat temu

“Nikt ci tyle nie da, co polityk w kampanii obieca – mówi stare porzekadło.”
A dlaczego tutaj nie ma takiego komentarza Panie “redaktorze”?
Chyba idzie Pan w ślady TV PiS i podporządkowuje się pod obecną władzę. Ale przecież nie jest Pan finansowany przez Prezydent? 😉

JAK WYŻEJ
2 lat temu

Mieszkańcy Ostrowa szukają zatrudnienia w swoim mieście.Mówią, że nie jest łatwo…

Miejsca pracy, w obecnych czasach,
tworzą prywatni przedsiębiorcy.

Właśnie doświadczony przedsiębiorca z kilkudziesięcioletnim stażem,
a takim jest Pan Motylewski, może dać miastu szansę
i pomóc otworzyć również nowy rynek pracy.

ANKIETER
2 lat temu

Trzymam kciuki za WYBORY 2018!

Oby Pan Motylewski wygrał.

Gdyby nie był tak aktywnym przewodniczącym osiedla i radnym,
to połowa Parceli Zacharzewskich miałaby do tej chwili gruntowe ulice bez oświetlenia.

Życzę Panu Motylewskiemu sukcesu w wyborach, bo ma duże doświadczenie polityczne i techniczną wieze przydatną w zyciu miasta…

Plotkarz
2 lat temu

Jaki ona ma poziom IQ

Kulfon
odpowiada  Powiat Ostrowski
2 lat temu

Gruszki na wierzbie i sliwki na sosnie

mieszkaniec
odpowiada  czytelnik
2 lat temu

Jeśli odłożyć na bok ten pic na wodę zwany programem to możemy przeczytać jednopunktowy, prawdziwy program; “Za wszelką cenę muszę być prezydentem, żeby dociągnąć do emerytury!” Cel uświęca środki stąd ten jajcarski program. Połowa się kupy nie trzyma, a na drugą połowę nie ma kasy.

Powiat Ostrowski
2 lat temu

Nie jestem z Ostrowa,a , to mój powiat,ale głosować na “red:” nie będę na pewno , nie lubię tej Waszej Prezydent ,a dlaczego ???? Jakoś z oczu Jej źle patrzy ,a Ci towarzy…sze już byli,Oni muszą odejść , ja głosuję na młodych

@lola
odpowiada  Angel
2 lat temu

On wielu osobom zalazł za skórę a najgorsze że udaje Świętego, Prawego i porządnego.
Trzeba powielać te wieści niech się ludzie dowiedzą jaki on jest i jak pnie się po szczeblach kariery.

!!!
2 lat temu

Jak można na miesiąc przed wyborami tak strzępić język ! Nic nie wskóracie swoimi złośliwościami,większość wyborców ma już zdecydowanego kandydata.Nie włączają się do dyskusji – tylko 251 komentarzy ! Chyba nie sądzicie,że 251 mieszkańców ma komputery. Reszta ma zdroworozsądkowe podejście do nadchodzących wydarzeń !

Jaro
odpowiada  Anik
2 lat temu

Ale ja tak bardzo chcę być radnym i przewodniczącym Rady. Nie róbcie mi tego i wybierzcie. Tak ładnie się prezentuję u boku królowej.

260
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x