Szybowce awaryjnie wylądowały na polu. Dwie skrajne reakcje rolników

Podczas trwających Szybowcowych Mistrzostw Świata rozgrywanych na lotnisku w Michałkowie, doszło do zaskakujących sytuacji. Dwóch pilotów zmuszonych lądować na przypadkowych polach, poznało dwie odmiany polskiej gościnności.

+

Szybowce z uwagi na brak własnych napędów, mogą jedynie wznosić się dzięki prądom powietrznym tzw. kominom. Czasami, w wyniku zmiany pogody, wznoszenia ustają, a pilot szybowca nie ma dostatecznej wysokości by dolecieć na lotnisko. Wówczas ląduje na polu, starając się nie wyrządzić nikomu, jak i również sobie, krzywdy.

Podczas sobotnich opadów deszczu, kilkunastu szybowników lądowało na terenach przygodnych. Natomiast w niedzielę dwóch zawodników będzie miało co wspominać i opowiadać.

Argentyński pilot miał mnóstwo szczęścia, ponieważ lądując na polu znajdującym się blisko gospodarstwa rolnego, poznał co to znaczy polska gościnność.

Pilota przyjęto jak długo niewidzianego krewnego. Była degustacja polskich trunków, tańce, a dodatkowo wspólne oglądanie finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

Drugi pilot miał zdecydowanie mniej szczęścia. Wylądował na polu k. Franklinowa. Zdaniem świadka gospodarz „aresztował” maszynę. Dopiero interwencja dyrektora aeroklubu ostrowskiego załagodziła sytuację.

Dochodzi też do sytuacji, gdzie gospodarze próbują zrobić interes życia na uszkodzonych plonach. W takich sytuacjach uruchamiana jest polisa ubezpieczeniowa i rolnik musi walczyć o odszkodowanie.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nowy sekretarz Urzędu Miejskiego
Subskrybuj
Powiadom o

37 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
tom
5 lat temu

Przede wszystkim nie są to lądowania awaryjne.Tu nie było żadnej awrii. Szybowce są przystosowane do lądowań w polu które szczególnie na zawodach czasem się zdarzają. Nieraz winne są warunki atmosferyczne a czasem w ferworze sportowej rywalizacji pilot po prostu przedobrzy, chcąc być na lotnisku przed rywalami.

eki
5 lat temu

tym kmiotom rolnikom to ciagle mało – co za nienazarta banda

rock
5 lat temu

jak pilot juz odleciał to chetnie poznam Panią w czerwonym 🙂

Pani
odpowiada  rock
5 lat temu

??? dzięki ??

Rolnik niegościnny
5 lat temu

K*rwa moje pole !!!

tt
5 lat temu

przeciez specjalnie nie laduja komus w polu , takze niema o co robic halasu , i wstyd sobie robic na caly swiat

prawy i sprawiedliwy
odpowiada  tt
5 lat temu

wstyd na cały świat to ostatnio nasza specjalność 27:1

Polska to okret
odpowiada  tt
5 lat temu

Masz rację. Procedura art.7, UE dotyczy g…na które przykleiło się w okolicach steru…

Antek
5 lat temu

Rolnik z tego terenu czerpie zyski, skoro jakas czesc jego pieniędzy została zniszczona to dlaczego ma nie dostac za to rekompensaty? Zwlaszcza ze w tym roku pogoda nie sprzyjala i plon jest slaby

Antek
odpowiada  Antek
5 lat temu

Nie o cene chodzi a o plon ktory jest na pograniczu straty a zera. Ceny to i tak od ok 5 lat poszly mocno w dol. Ty moze pracujesz gdzies caly rok, co miesiac masz wyplate, rolnik ma wyplate raz w roku, po zniwach i jezeli te sa słabe to moze uda mu sie pokryć naklady, a gdzie pieniadz na przezycie reszty roku?

.
5 lat temu

I rodzina córkę ożeniła 😛

qwerty
odpowiada  .
5 lat temu

I to za bogatego obcokrajowca, nie pogodosz.

dociekliwa
odpowiada  .
5 lat temu

Jak to ,,ożeniła”? Jest wg Ciebie lesbijką? Chyba wydała za mąż..

Rolnik z Franklinowa
5 lat temu

Co z tego że tam wylądował znamy to dobrze (chyba trzeci w tym roku u nas) pan prezes(członek) twierdzi że mam za dużo ziemi dlatego (zawsze będzie mało) 🙂 Tylko chodzi o załadunek na auto. Inni zawodnicy mają trochę mniej szkodliwy dla mnie. Jakby nie to mnie by tam nie było ale znajomi mnie poinformowali że ktoś mi autem jeździ po polu. „Dopiero interwencja dyrektora aeroklubu ostrowskiego załagodziła sytuację.” WAS??? „aresztował” w jaki sposób ? Tym ,że stanąłem autem na drodze na wysokości ich trasy? Miałem już dywan że zboża do nich. ja jako właściciel wymieniłem z nim zdanie na tłumaczu haha o tym że ma ubezpieczanie jak nawet moje rolnicze aby jest od ognia i gradu. Tylko ktoś z moich bliskich powiedział mu że ma mówić po polsku wyrżnie i głośno hahahah Interes życia dobre. A gościna on w stanach by mnie zastrzelił haha A no sory że nie zaprosiłem ich na mecz było już po a wino mały jest problem jestem abstynentem. Najważniejsze ,że nic mu się nie stanęło rów był bardzo blisko i o linkach nie wspomnę (chyba brał pod). I najważniejsze że ja żyje miałem wtedy ten rów wykaszać.
Pozdrowienia pana Kucha….. za pamięć.
Na przyszłości polecam takie zawody sierpień po żniwach dla nas lepiej i dla zawodników bezpiecznie lądować na ściernisku ale kto by słuchał wieśniaków jeszcze młody rolników.
A tako w ogóle po co ja to pisze… hehehe

qwerty
odpowiada  Rolnik z Franklinowa
5 lat temu

Poprosimy jeszcze raz, ale tym razem po Polsku.
Polska język – trudna języka jak widać.

kat
odpowiada  Rolnik z Franklinowa
5 lat temu

A ile morguff mosz rolnik ???

dociekliwa
odpowiada  Rolnik z Franklinowa
5 lat temu

Na pewno nie Piłeś? Tekst, który Napisałeś raczej podważa Twoją abstynencję – to jakiś bełkot…

Profesor Miodek
odpowiada  Rolnik z Franklinowa
5 lat temu

„A tako w ogóle po co ja to pisze… hehehe”
Bardzo trafna uwaga – po co. Młody rolniku nie pisz, nie zajmuj głosu – jak nie umiesz się wysławiać.
I zmień nick na Młody Burak – zdecydowanie bardziej do Ciebie pasuje.

37
0
Napisz co o tym sądziszx