OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Szybowce awaryjnie wylądowały na polu. Dwie skrajne reakcje rolników

Podczas trwających Szybowcowych Mistrzostw Świata rozgrywanych na lotnisku w Michałkowie, doszło do zaskakujących sytuacji. Dwóch pilotów zmuszonych lądować na przypadkowych polach, poznało dwie odmiany polskiej gościnności.

+

Szybowce z uwagi na brak własnych napędów, mogą jedynie wznosić się dzięki prądom powietrznym tzw. kominom. Czasami, w wyniku zmiany pogody, wznoszenia ustają, a pilot szybowca nie ma dostatecznej wysokości by dolecieć na lotnisko. Wówczas ląduje na polu, starając się nie wyrządzić nikomu, jak i również sobie, krzywdy.

Podczas sobotnich opadów deszczu, kilkunastu szybowników lądowało na terenach przygodnych. Natomiast w niedzielę dwóch zawodników będzie miało co wspominać i opowiadać.

Argentyński pilot miał mnóstwo szczęścia, ponieważ lądując na polu znajdującym się blisko gospodarstwa rolnego, poznał co to znaczy polska gościnność.

Pilota przyjęto jak długo niewidzianego krewnego. Była degustacja polskich trunków, tańce, a dodatkowo wspólne oglądanie finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

Drugi pilot miał zdecydowanie mniej szczęścia. Wylądował na polu k. Franklinowa. Zdaniem świadka gospodarz “aresztował” maszynę. Dopiero interwencja dyrektora aeroklubu ostrowskiego załagodziła sytuację.

Dochodzi też do sytuacji, gdzie gospodarze próbują zrobić interes życia na uszkodzonych plonach. W takich sytuacjach uruchamiana jest polisa ubezpieczeniowa i rolnik musi walczyć o odszkodowanie.

37 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Antek
odpowiada  Antek
2 lat temu

Nie o cene chodzi a o plon ktory jest na pograniczu straty a zera. Ceny to i tak od ok 5 lat poszly mocno w dol. Ty moze pracujesz gdzies caly rok, co miesiac masz wyplate, rolnik ma wyplate raz w roku, po zniwach i jezeli te sa słabe to moze uda mu sie pokryć naklady, a gdzie pieniadz na przezycie reszty roku?

Anglik
odpowiada  Ja
2 lat temu

To mógł się uczyć angielskiego. Mamy 21 wiek, i czasy się zmieniły. Dzieci w przedszkolu uczą angielskiego. Dziś angielski jest potrzebny nawet do sprzątania WC.

Realista
odpowiada  Ja
2 lat temu

Tylko dziś normalna ludzka reakcja to – opluć podeptać zgn..ć drugiego. Dziś nikt się nie p.,….i zero sentymentów. Dobrze, że ten młody rolnik wideł w plecy mu nie wsadził.
Ale jak pokazuje przypadek, nie brakuje jeszcze ludzi którzy podchodzą do sytuacji w całkiem inny cywilizowany sposób.

Moderator 97
odpowiada  karol
2 lat temu

Taki kozak ten rolnik

Obiektywny Janusz w Klapkach Kubota
odpowiada  karol
2 lat temu

Tak skosił mu całe 10 ha. Specjalnie mu tam nie wylądował. Jesteśmy ludźmi i można się chyba dogadać. Przepraszam. Dzisiejsza młodzież dziś nie ma skrupułów, wyścig szczurów, pogoń za hajsem, brak sentymentów, zawiść, nienawiść, zazdrość, pogarda, traktowanie drugiego jak kupę. A w niedzielę do kościoła rączki złożone. I od poniedziałku od nowa. Szkoda, że takich doczekaliśmy czasów.

Profesor Miodek
odpowiada  Rolnik z Franklinowa
2 lat temu

“A tako w ogóle po co ja to pisze… hehehe”
Bardzo trafna uwaga – po co. Młody rolniku nie pisz, nie zajmuj głosu – jak nie umiesz się wysławiać.
I zmień nick na Młody Burak – zdecydowanie bardziej do Ciebie pasuje.

Pani
odpowiada  rock
2 lat temu

??? dzięki ??

tom
2 lat temu

Przede wszystkim nie są to lądowania awaryjne.Tu nie było żadnej awrii. Szybowce są przystosowane do lądowań w polu które szczególnie na zawodach czasem się zdarzają. Nieraz winne są warunki atmosferyczne a czasem w ferworze sportowej rywalizacji pilot po prostu przedobrzy, chcąc być na lotnisku przed rywalami.

eki
2 lat temu

tym kmiotom rolnikom to ciagle mało – co za nienazarta banda

Polska to okret
odpowiada  tt
2 lat temu

Masz rację. Procedura art.7, UE dotyczy g…na które przykleiło się w okolicach steru…

37
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x