OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Usunęli progi zwalniające i na drugi dzień zaczęli je ponownie montować

Do absurdu doszło na ulicy Rejtana w Ostrowie Wielkopolskim. W poniedziałek zdemontowano progi zwalniające. Kiedy oburzeni mieszkańcy zażądali ich przywrócenia, Miejski Zarząd Dróg zmienił decyzję.

+

Powodem usunięcia czterech progów zwalniających była rozmowa radnego Lecha Topolana z kilkoma mieszkańcami. Radny przekazał sugestie Radzie Osiedla, której przedstawiciel pan Roman Malujda, przekazał wniosek do Miejskiego Zarządu Dróg. Progi zostały usunięte bez szerszych konsultacji. Ich brak natychmiast zauważyli pozostali mieszkańcy.

Zażądano by przywrócić je w trybie natychmiastowym. Argumentami by je zamontować były:

– wzmożony ruch na tym odcinku drogi

– prędkości, do której większość kierowców nie dostosowuje się

– szerokość ulicy 5,5 metra.

Obecnie po jednej stronie powstał chodnik. Jednak mieszkańcy z przeciwnej strony wychodzą i wyjeżdżają wprost na jezdnię, którą część kierowców jedzie dość szybko.

Prace przywracające progi zwalniające są dość proste, ponieważ otwory pod montaż były już wcześniej wykonane. Mieszkańcy jednak zastanawiają się kto powinien za to zapłacić, ponieważ obecnie prace wykonane zostaną z pieniędzy wszystkich podatników.

23 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zaxa
2 lat temu

Ty, szuszarka, powiedz może jeszcze jak to jest, że za granicą nie w głowie wam łamać przepisy i chwalicie te obostrzenia, a jak wracacie Golfem lub innym tdi do kraju, to nagle w was demon wstępuje ?

Ja
2 lat temu

W Holandii kiedy się dojeżdża do każdego miasteczka czy wioski jest zwężenie albo progi zwalniające a nie mówiąc juz ze każde przejście dla pieszych jest zrobione wyżej jako próg zwalniający i ograniczenia prędkości do których każdy się stosuje a jak by było mało tego to przy każdym przedszkolu czy szkole jest 30 km/h i tez każdy się do tego stosuje , i ja tam niewidzialem policji z szuszarka bo każdy jedzie bezpiecznie bo wiedza ze bezpieczeństwo jest najważniejsze

yubru
odpowiada  Ja
2 lat temu

Bo w Holandii można na legalu przypalić zielone i ludzie są bardziej wyluzowani. U nas tylko agresja na drogach…

sasquad
2 lat temu

Problem z tymi progami polegał na tym, że były po prostu za wysokie i wymuszały zwolnienie do absurdalnej prędkości graniczącej z koniecznością zatrzymania. Nie byłoby prościej nieco je tylko obniżyć? Nie byłoby tej całej awantury.

Mariusz Owczarek
odpowiada  sasquad
2 lat temu

One juz wrocily na swoje miejsce w dniu dzisiejszym po wczorajszym demontazu

szacun
2 lat temu

W tym szaleństwie jest metoda ! Na naszej ulicy nie ma progów zato są szaleńcy przyjeźdzający kręcic baczki , palić gumę , ryczeć 3 litrowym audi po nocy i co ? policji przecież wtedy nie ma .

audi jaka to ulica ?
odpowiada  szacun
2 lat temu

jaka to ulica ?

23
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x