W gm. Przygodzice woda brązowieje

Mieszkańcy gm. Przygodzice zauważyli, że woda wlana np. do basenu, na drugi dzień zmienia kolor. Nie mieliby pewnie uwag, gdyby wyglądała niczym z lazurowego wybrzeża. Niestety woda brązowieje, a mieszkańcy obawiają się co tak naprawdę leci z kranu i czy mogą czuć się bezpiecznie.

+

Osoby zamieszkujące gminę Przygodzice skarżyli się, że woda śmierdzi, ciało po jej użyciu swędzi. Spółka zarządzająca siecią wodociągową na tym terenie opublikowała dzisiaj oświadczenie:

„W związku z sygnałami o złej jakości wody z sieci wodociągowej w Jankowie Przygodzkim, informujemy iż zakład WODA analizuje na bieżąco sytuację. Zostały podjęte doraźne czynności polegające na przepłukiwaniu instalacji. Zawiesina powstała w wodzie stojącej jest skutkiem procesu uzdatniania wody. Ilość zanieczyszczeń spowodowana jest prawie dwukrotnie zwiększonym poborem wody. Niestety to też wpływa na proces uzdatniania wody. Jednocześnie zlecono dodatkowe badania tzw.”wody surowej” w celu wyjaśnienia tej kwestii i podjęcia dalszych kroków.
W związku z tym apelujemy o racjonalne zużycie wody. Sytuacja powinna wrócić do normy lub zostaną podjęte inne czynności w celu poprawy sytuacji.
O wynikach pomiaru wody i podjętych czynnościach poinformujemy po otrzymaniu pełnych danych.
Za utrudnienia z tym związane serdecznie przepraszamy

Jedna z mieszkanek opublikowała szokującą relację z rozmowy z przedstawicielem powyższej spółki.

 

POLECANE NEWSY
34 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
I.
2 lat temu

Minął rok a problem pozostal. NIKT się za to nie zabrał.

leslaw II
3 lat temu

jak nie ma sie argumentów to popisy z ortografia – sami poligloci w gminie .
Problem zdrowej wody jest i wczesniej był . I był pozamiatany pod dywanik . Włascicielem infrastruktury wodno- kanalizacyjnej jest Urzad Gminy a nie Spólka ” Woda „. I to Wojt Gminy powinien sie wypowiadac – bo to gmina jest odpowiedzialna ustawowo za dostawę wody dla mieszkanca. Jak . majac 14.000 na łapę powinien zarzadac a najlepiej samemu wykonac , niezwlocznie badnia wody . Problem zamiatany jest od lat pod dywanik . Takie sprawozdanie , ekspertyzy powinny Rady Sołeckie dostawac co roku . A nie co roku Spólka idzie do rady gminy z wnioskiem o podwyżki za wode i to bez usadanienia. Radni – przydupasy wójta akceptuja wnioski . Tutaj leży problem – . Smierdzaca woda , kolorowa woda, to nie problem ilości poboru bo – więcej wody , więcej płukania a mniej zastojów w rurach . Nie jest to ważne – woda ma byc czysta, zdatna do spożycia, tania, dostarczona dla mieszkańca a za to odpowiedzialny jest wójt Gminy . I tutaj nie ma tłumaczenia . Tak nakazuje Ustawa
Wiec mniej wyborczej demagogi a wiecej pragmatyzmu i do roboty . Inaczej to mieszkancy mogą podjac kroki prawne . Daleki jestem od polityki . Chce aby moja rodzina płaciła i spozywała czystą wodę .

Lesław
3 lat temu

Oj OBYWATEL…….!
Do szkoły pewno było troszkę pod górkę ?
Nie jesteś pewny ortografii to sprawdź , bo to jakoś uraża czytelników…
Pozdrawiam Wszystkich !!!

czytelnik2
3 lat temu

UWAGA do wybierających się w okolice Krotoszyna .”Znaleziono w Krotoszynie nietoperza był chory na wściekliznę – potwierdziły to badania przeprowadzone w Zakładzie Higieny Weterynaryjnej. Według opinii Powiatowego Lekarza Weterynarii, który wydał rozporządzenie o zagrożeniu, wścieklizna może być problemem zarówno całego Krotoszyna, jak i kilku okolicznych miejscowości, takich jak Osusz, Salnia, Durzyn, Biadki, Smoszew, Chachalnia, Perzyce oraz Konarzew.”Pozdrawiam

Janków Przyg
3 lat temu

Temat ten był poruszany na spotkaniu z Wójtem na początku czerwca w Jankowie Przyg. Wójt nic nie robi tylko trzyma z kliką PSL.

Y
3 lat temu

Przecież ,pomału cała Polska robi się brunatna…..

Leon
3 lat temu

No i znowu gmina Przygodzice…. Superowy wójt.!!!!
Zawsze jest z mieszkańcami no nie, ciekawe czy on też szambo pije. Broncie go i wstawiajcie się za nim. Wybory już niebawem to przez kolejne lata ciekawe co będziecie pić. Kochani dlaczego nic nie piszą o innych gminach… Bo tam są prawdziwi gospodarze. Tak trzymajcie jego przydupasy i picie główna.

niezłomny
3 lat temu

Dla odpowiedzialnej władzy to nawet Sądu ostatecznego nie będzie bo
„sędzia jest za stary”.

MIESZKANIEC
3 lat temu

SYF BRUD I MALARIA

Nowy
3 lat temu

/teorie_spiskowe_fluor_-_cichy_zabojca_z_kranu.html

34
0
Napisz co o tym sądziszx