Wokół kościoła wycięto 36 drzew

Udostępnij
Tweet

Wokół kościoła znajdującego się na terenie cmentarza przy ul. Bema wycięto 36 drzew. Mieszkańcy poruszeni widokiem poćwiartowanych drzew, zastanawiali się czy było to legalne.

+

W czerwcu br. zlikwidowano 33 topole i 3 brzozy. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat rosły sobie wokół kościoła. Ksiądz wystąpił o zgodę na wycinkę i takową uzyskał. Często urzędnicy wymagają by w ich miejsce dokonać nowych nasadzeń.

Niewykluczone, że chodziło o zapewnienie bezpieczeństwa osobom odwiedzającym cmentarz. Po ubiegłorocznej wichurze  kilka drzew zostało wyrwanych. Przewracając się uszkodziły nagrobki.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Ujawniono ciało na przystanku (ZDJĘCIA) AKTUALIZACJA
Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tomasz
6 lat temu

Niech wytnie teraz wszystkie thuje i inne iglaki na cmentarzu. Po co to komu

Kornik Drukarz
6 lat temu

Wycieli bo zagrazaly bezpieczenstwu.

123
6 lat temu

Bo topola to jest tak jakby chwast wśród normalnych drzew.

Dżon
6 lat temu

Stare chore zajemiolone drzewa trzeba wycinać bo stwarzają one zagrożenie dla ludzi.niestety nie brakuje oszołomów który podnoszą lament kiedy takie stare drzewne trupy są wycinane czego najlepszym przykładem jest radny Paduch który rozpaczał po wycięciu topól koło ogródków jordanowskich które były prawie martwe zniszczone przez jemiołę i zagrażały przechodzącym tamtędy ludziom.Takie drzewa powinny być wycinane i koniec w tej kwestii nie ma żadnej dyskusji.problem polega na tym że gdyby taką wycinkę chciał przeprowadzić zwykły obywatel to miasto robiło by trudności a klecha dostaje pozwolenie na wycinkę bez problemu.

Maxi
6 lat temu

Widać, że nowy proboszcz chce się wykazać. Może i były te drzewa stare i częściowo spróchniałe, ale w tym miejscu niespecjalnie cmentarzowi szkodziły. Chyba, że bał się o kościół, który jest w zasięgu tych drzew. To fajnie, że ksiądz się stara, byle tylko robił rzeczy potrzebne i racjonalne. Nie wiadomo po co ocieplał strop kościoła, w którym nie wiadomo kiedy włączano ogrzewanie. Lepiej było zainstalować nadmuchowe nagrzewnice, które włączane na 15 min przed mszą dały by odpowiednią temperaturę.

Leśniczy
6 lat temu

Dla tych co glupawke piszą topola to najgorszy gatunek drzewa jeśli chodzi o opał w kominku plus dużo białego popiołu tak jak po spaleniu papieru kalorii więc w sobie tyle co nic więc biznes odpada chyba że na rozpalke.

Stare zgnile mogą narobić problemu plus kwitnienie alergie dosyć nie ciekawe drzewo ilu tu piszących na to drzewo w ogródku hehe zakład nikt…. Swego czasu czytaj komunistyczne nasadzenia były bardzo popularne…

Ostrowianin
6 lat temu

Dla tych co nie widzą , te drzewa co widać na zdjęciach są od środka zgniłe

22
0
Napisz co o tym sądziszx