OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

“Sądy źle działają”, “Spieprzaj dziadu” – grupka manifestowała pod Sądem

0,038% mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego zebrało się pod Sądem Rejonowym. Garstka osób wraz z kandydatem na prezydenta popieranym przez PO i .Nowoczesną przyszli pod gmach sądu z nowymi hasłami. Słychać było “Spieprzaj dziadu” czy negatywną ocenę funkcjonowania polskiego sądownictwa.

+

Jeden z liderów manifestacji, Jerzy Wójcicki, zaatakował Łukasza Mikołajczyka, mającego startować na prezydenta Ostrowa Wlkp. z ramienia PiS-u. Wójcicki rozpoczął atak personalny od określeń “pomazańcy prezesa”, “miernotę widzimy na każdym kroku”, “bierni, mierni, ale wierni”. Następnie dopowiedział: – Jednym z porażających ludzi to jest kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Łukasz Mikołajczyk.

Wójcicki obawiał się wyboru pomiędzy dżumą, a cholerą w II turze wyborów prezydenckich. Na wiecu, był obecny kandydat Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej. Jerzy Wójcicki zadeklarował, że na łamacza konstytucji (Mikołajczyka – red.) on w drugiej turze nie zagłosuje.

Aktor Robert Zawadzki zaczął wątek Jarosława Kaczyńskiego. Wtedy  zaczęto skandować “Spieprzaj dziadu”. To wszystko działo się pod gmachem poważnej instytucji.

Jerzy Wójcicki pochwalił Prawo i Sprawiedliwość za ustanowienie dodatkowych obserwatorów wyborów. Przypomnijmy, że to za czasów Platformy Obywatelskiej obawiano się fałszerstw, a konstrukcja karty do głosowania w formie książeczki pozwoliła PSL-owi osiągnąć bardzo wysoki wynik.

– To że wymiar sprawiedliwości źle działa, to my o tym wiemy. (…) My się możemy pod tym podpisać, że sądy przewlekłością, swoimi działaniami powodują, że to źle działa. – skomentował na koniec Wójcicki.

Manifestację ochraniali policjanci siedzący w trzech radiowozach.

186 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
taka sytuacja
2 lat temu

W związku z wyborami coś mi się wydaje że co drugi bezinteresownie protestujący na listach wyborczych miejsce ma.

bolo
odpowiada  wicio
2 lat temu

WICIU przecież Ty tak ni myślisz 11

Paweł
2 lat temu

Ten kto był choć raz w Sądzie wie jaka to PATOLKA.Wolne Sądy od czego?Przenikające się wzajemnie układy korupcja.Izba Dyscyplinarna i czynnik społeczny który kaste przywróci obywatelom.

Antek
odpowiada  Absolwent II LO
2 lat temu

No to przecież dawni towarzysze.

Antek
odpowiada  EDI
2 lat temu

A Spacerowicz tow. Jurek na wiceprezydenta. Należy się jemu za poświęcenie i “przemówienia” pod sądem.

Ewa
odpowiada  Adam
2 lat temu

Masz rację Adam. Przez osiem lat rządów PO w kraju była tylko ruina. Wszyscy przymieraliśmy głodem, niczego nie budowano, domy się rozpadały, ludzie szli pod namiot, wróciły na drogi furmanki, bo auta się rozsypały, paliwo było po 10 zł, puste półki w sklepach, jednym słowem ruina. doszedł pis do władzy i jak ręką odjął. Obudziłam się rano a tu autostrady, pełne sklepy, miasta pełne aut, konie zniknęły nie tylko z dróg ale i znikają z Janowa, pełne osiedla budujących się domów słowem kraina mlekiem i miodem płynąca.

Karol F.
2 lat temu

Żal mi tych ludzi ze zdjęcia.

Absolwent II LO
2 lat temu

Oo. Kogo ja tam widzę? Moi dawni nauczyciele? Pan profesor od historii Kornaszewski i od WOS Wójcicki.

Pan Dziadek
odpowiada  senior
2 lat temu

Gdyby nie te dziadki to nie miał by kto zarabiać na wasze fanaberie nierobie.

Obywatel
odpowiada  iza
2 lat temu

Ty to dno.

186
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x