OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Podejrzany o znęcanie się nad psem stanął przed sądem

Przed Sądem Rejonowym w Ostrowie Wlkp. ruszył proces przeciwko mieszkańcowi Grabowa nad Prosną. Policja zarzuciła mężczyźnie znęcanie się nad psem, którego znalazł w lesie przypadkowo mężczyzna. “Bigi” był zakneblowany taśmą klejącą, z której częściowo się wyswobodził i zaczął głośno ujadać.

+

28-letni mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Zarzeka się także, że nigdy nie skrzywdził żadnego zwierzęcia. Dodatkowo wzbudzał wątpliwości przed Sądem twierdząc, że taśmę w rodzinnym domu mogły dotykać różne osoby. Sąd oczywiście oceni wiarygodność zeznań wobec zgromadzonego materiału dowodowego.

Według prawa trzeba wykazać winę oskarżonemu. Ten może kłamać przed sądem i wzbudzać wątpliwości. Te według przepisów mogą działać na jego korzyść, ponieważ teoretycznie Sąd powinien być pewien winy danej osoby. Wyrok zapadnie 5 lipca.


Opinią publiczną wstrząsnęła historia psa zwanego „Bigi”. Jeden z mieszkańców odnalazł go po głośnym skomleniu w środku lasu niedaleko Wielowsi. Do internetu trafiły zdjęcia i film. Dzięki dużemu nagłośnieniu, udało się przypisać psa do dotychczasowych właścicieli. Ojciec i 27-letni syn to raz zaprzeczali jakoby mieli coś z tym wspólnego. Innym razem ojciec dopuszczał winę syna, ale tłumaczył ją jego problemami emocjonalnymi. Śledczy zidentyfikowali odciski palców i DNA pozostawione na taśmie, którą zakneblowano psa i przywiązano do drzewa,

11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
po
2 lat temu

Mam nadzieję że to zwyrodniałe bydle dostanie wyrok do odsiadki,a nie zawiasy.

Ewa
odpowiada  Edyta
2 lat temu

A może by tak cofnąć się do podstawówki analfabeto!!!

xxx
odpowiada  Edyta
2 lat temu

a noze ciebie krowo niee wiesz czy to on a oskarzasz a moze to ty byłas

ps
odpowiada  Ja
2 lat temu

Właśnie dlatego powinien dostać karę więzienia,bo po co człowiek ma iść siedzieć jeżeli zrobi mu to samo!

zły
2 lat temu

Czytałem że na tej taśmie były tez inne odciski palców. Wiadomo sprzedawcy, klienci też mogli łapać zanim on kupił. Jego oczywiście też były. Dlatego sąd ma wątpliwości :(. Oby ku…przez tą taśmę wyrok nie został umorzony. My tak wszyscy wiemy że on jest winny !!

Aga
2 lat temu

Śmie kłamać że nie skrzywdził zwierzęcia. Menda cholerna. Skazał psa na śmierć głodową w strasznych mękach. Przecież były badane ślady. Wszystkie dowody były przeciwko niemu. Więc nad czym tu się zastanawiać. Czytałam że są świadkowie. Byle się nie wykręcił z tego. Sąd powinien być pewien winy. Przecież cholera są dowody.

Obserwator
2 lat temu

Mam nadzieję, że kara będzie dotkliwa i odstraszająca innych kochających zwierzęta inaczej. Bo jak nie to…

Ja
2 lat temu

Co tutaj komentować. Też go zakneblowac taśmą i przywiazac do drzewa po środku lasu.

Edyta
2 lat temu

Ciebie wieprzu tak związać i do morza wrzucić taki wieprz to powinien zdechnac a nie po świętej ziemi chodzic

Bąbel
2 lat temu

…. za takie bestialstwo są powinien być bezwzględny…przecież to stworzenie było skazane na pewną śmierć z głodu i braku wody … czym się kieruje osoba która dokonuje tak okrutnego czynu …
Jedno jest pewne ” karma zawsze powraca “

11
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x