OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Jedyny taki przystanek

Pomysłowość mieszkańców Karsek z sołtys miejscowości Moniką Orzechowską na czele oraz Grupą Odnowy Wsi  przechodzi najśmielsze oczekiwania. Wspólne sprzątanie miejscowości, pieczenie pierników, Kino na Obcasach, Familiada to przykłady zaledwie kilku nietuzinkowych pomysłów mieszkańców. W maju zrodził się kolejny… odnowienie przystanku z pomysłem.

+

Wiata przystanku do najpiękniejszych nie należała. Mieszkańcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o metamorfozę obiektu.

Efekt okazał się zaskakujący. Zaczęło się od wymiany dachu, przystanek został wyczyszczony, ubytki załatane, podłoże zagruntowane. Dalej do prac przystąpiła mieszkanka Karsek Paulina Urban. Dzięki jej artystycznym umiejętnościom przystanek zyskał zupełnie nowe oblicze. Na jednej ze ścian pojawiły się kolorowe, piękne maki i chabry, na wewnętrznej ścianie przystanku zakwitła łąka również z polnymi kwiatami, kolejną ścianę zdobi rumianek.

Odnowa wiaty wymagała  wielu godzin pracy społecznej. Dzięki lokalnej Firmie Grażka państwa Czarnotów nieodpłatnie został zamontowany nowy dach. Niezbędne materiały do malowania  zakupiła Gmina Ostrów Wielkopolski.

“Serdecznie dziękuję członkom Grupy Odnowy Wsi, którzy zaangażowali się  w pracę, w szczególności  Paulinie Urban i  Jej mężowi  za wiele godzin pracy i te piękne dzieła.  Dziękuję Firmie Grażka Państwu Czarnotom za nowe  zadaszenie i z-cy Wójta Gminy Panu Antoniemu Hadrysiowi za zorganizowanie  środków  na farby i pędzle.” – podsumowuje prace sołtys Karsek Monika Orzechowska.

Niebawem posadzka przystanku  zostanie wyłożona kostką przez firmę, która buduje ścieżkę rowerową.

17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
MMM
odpowiada  Mieszkaniec
2 lat temu

…no najlepiej to narzekać na cały świat nie ruszając d*py sprzed komputera.
‘To zróbcie, tamto naprawcie, a ja tutaj sobie spokojnie będę pierdział w fotelu i powybrzydzam’ – gratuluję postawy.

MagicalyMan
2 lat temu

Niestety zajęta?

Mieszkaniec
odpowiada  Mieszkaniec
2 lat temu

O ul. Środkową mi chodziło z czego się cieszyć z przystanku na którym spożywają alkohol i podlewają moczem ludzie go pomalują w cynie społecznym a wandale zrobią graffiti

Jungen
2 lat temu

Czy Pani malująca przystanek jest wolna ?

mieszkaniec Ostrowa
odpowiada  danka
2 lat temu

A pani sołtys Ostrowa bywa na Zachodzie, tyle że jest odporna na rzeczowe argumenty. Zazdrościmy Wam Waszej Pani Sołtys.

Mieszkanka
odpowiada  danka
2 lat temu

Myślę, ze nasza Pani sołtys doskonale zna potrzeby swojej wsi i jest bardzo zaangażowana. Nie potrzebuje bywac na wsiach w zachodniej Europie. Do Pani wiadomosci wniosek przez soltys w tej sprawie został złożony i jest w trakcie rozpatrywania. Moze warto przechodzic na zebrania wiejskie.

Józek
odpowiada  Mieszkaniec
2 lat temu

mieszkaniec wsi a nie wie, że Wiśniowa w zeszłym roku była zrobiona i prosze czytać ze zrozumieniem przystanek odnowili mieszkańcy w czynie społecznym chyba pan z byka spadł myśląc że mogą w czynie społecznym droge zrobić, to niech pan ją zrobi jak taki mądry. Wstyd jako mieszkaniec powinien się pan cieszyć że ten straszny przystanek został odnowiony

Pener z Nowotki
2 lat temu

Fajny tyłek na przedostatniej fotce

Mieszkaniec
2 lat temu

Drogę niech zrobią a nie przystanek z którego i tak prawie nikt nie korzysta. Młodzi go obmaluja sprayem i tyle będzie będą tam siedzieć pić alkohol i palić papieroski co by rodzice nie widzieli 😀 tak jak było czasem do tej pory. Ul. Wiśniowa niech zrobią a nie dziurawa nawierzchnia i wybrzuszenia że można uszkodzić zawieszenie i to śmieszne skrzyżowanie z Akacjowa dla Wisniowej powinna być droga z pierwszenstwem a nie ustąp i chodniki bo ludzie i dzieci nie mają gdzie chodzić tylko dziurawymi drogami albo zarosnietymi chwastami poboczami

Polopontiak
odpowiada  danka
2 lat temu

Oj Danka nie przesadzaj. Przecież to nie wina Pani sołtys że przystanek jest gdzie jest, a poza tym jak już to zarządca drogi powinien dogadać się z MZK…ale tutaj nie o to chodzi…:)

17
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x