Zatrzymali pijanych kierowców

Bezwzględna trzeźwość kierowcy, jazda zgodna z przepisami i dostosowana do sytuacji panującej na trasie, a do tego sprawny samochód i odpowiedzialność – te warunki muszą być spełnione, by podróż samochodem mogła przebiec bezpiecznie. Niestety wśród wielu kierowców, którzy o tym pamiętają, są też tacy, którzy za nic mają powyższe zasady. Wczoraj, policjanci wyeliminowali z naszych dróg kolejnych nietrzeźwych kierujących.
Każdego dnia policjanci interweniują w sprawie zdarzeń drogowych. Dlatego kierując samochodem, kierujmy się też rozsądkiem. Wczoraj, funkcjonariusze ostrowskiej drogówki interweniowali wobec tych, którzy zdecydowali się jechać na tzw. „podwójnym gazie”.

+

Przed godziną 7:00 w miejscowość Antonin policjanci zatrzymali 54-letniego mężczyznę, który kierował samochodem mając w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Kilka godzin później, policjanci podjęli pościg za samochodem, którego kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że kierowca był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości 47-latka wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Dzisiejszej nocy, do kontroli został zatrzymany 21-latek, który za kierownicę swojego auta wsiadł mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwi kierujący muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Za popełnione przestępstwo grozi wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, a nawet pozbawienie wolności. Przypominamy też, niezatrzymanie się do kontroli drogowej mimo stosowania przez funkcjonariuszy sygnałów dźwiękowych i świetlnych jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ  Oferty pracy - styczeń 2023 - cz. 3

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
eki
4 lat temu

prosze sie rózwniez udac na teren gmin nie tylko krajówki . tam jest istne eldorado dla pijanych kierowców . Lokalnej policji do lat praktycnzie nie widac na ulicy . Białych czapek to juz od stanu wjatkowego nikt nie widział . Czarnylas, Chynowa , Chojnik , Granowiec, Przygodziczki, Sadowie – kto tam kontroluje trzezwość ? Jest tam jakas Policja ?

AR
4 lat temu

wiecej kontroli alkomatem tych pijakow za kolkiem !!

2
0
Napisz co o tym sądziszx