OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Martyna Świerczyk druga w biegu na 49. piętro wrocławskiego Sky Tower

Martyna Świerczyk została wicemistrzynią Polski w biegu strażaków po schodach, rozegranym w jednym z najwyższych budynków w Polsce – wrocławskim Sky Tower. Reprezentowała w nim OSP Janków Przygodzki.

+

Pokonanie 1142 stopni zajęło jej nieco ponad 17 minut. Po wygraną pobiegła w mundurze bojowym, z butlą na plecach i w “twarzowym” aparacie powietrznym.

Choć trenuję cały rok, a aktywność fizyczna to dla mnie codzienność, przyznaję, że momentami było mi bardzo ciężko” – mówi o swoim wyczynie. “Musiałam się zatrzymywać i dosłownie łapać powietrze. Nie poddałam się jednak, bo za wszelką cenę chciałam dotrzeć na samą górę”.

W tych zmaganiach wystartowało jeszcze ponad 50. zawodników. Martyna Świerczyk ma 29 lat, jest absolwentką AWF, instruktorką fitness; także nauczycielką wychowania fizycznego.

Od roku udziela się w Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowie Przygodzkim.; sport pomaga jej w zmaganiu się z ekstremalnymi warunkami, z którymi styka się podczas przeprowadzanych akcji.

Wcześniej w zawodach Firefighter Combat Challenge w Pabianicach, Martyna zajęła 4. miejsce wśród kobiet.

Obraz na stronie wyscig_z_winda_2.jpg

Biegając po nizinach i po schodach Martyna doskonali i tak wyśmienitą formę. Fot. Martyna Świerczyk.

7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zwykły zjadacz chleba
odpowiada  oo
2 lat temu

No jeśli to Pana interesuje to stacje są zamknięte poniewaz pan H. miał zapisane wszystko tylko na siebie wszystkie pozwolenia na alkohol itp więc z wiadomych przyczyn stacja jest zamknięta bo już nie ma osoby z tymi pozwoleniami ja w Ostrowie jeszcze państwowe stacje z szyldem orłem proszę tam tankować ??

o.d.
odpowiada  pjoter
2 lat temu

Pjoter chłopie, dla ciebie pasuje baba co by po piwo latała a nie Pani absolwentka AWF, instruktorka fitnes i Pani nauczycielka a do tego Pani strażak.

Lila
odpowiada  oo
2 lat temu

A ja uważam, że ostrowianina bardziej interesują sukcesy jego mieszkańców niż jakieś plotki i pomówienia.

Domina
2 lat temu

No gratulacje… Była sąsiadko d n

oo
2 lat temu

Panie redaktorze,czy naprawdę niema ważniejszych tematów w Łostrówku?Proszę dopytać dlaczego stacja Pana Hor…została zamknięta i otaśmowana ,bo to interesuje zwykłego zjadacza chleba,który tankuje na tej stacji noszącej szyld ORLEN!

R. D
2 lat temu

Brawo ? gratulacje

pjoter
2 lat temu

A jak by miała chłopu po piwo lecieć to by psioczyła….

7
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x