Przy Synagodze powstał żydowski mural

Udostępnij
Tweet

Nitzan Mintz i Dede to dwoje artystów z Izraela, którzy od środy, 18 kwietnia, tworzyli przy Forum Synagoga jedyny w swoim rodzaju mural. Wczoraj wieczorem miała miejsce jego oficjalna inauguracja.

+

Ze względu na charakter miejsca praca ta jest bardzo ascetyczna w formie. Jest to wiersz w języku polskim i hebrajskim, napisany przez Nitzan na podstawie historii społeczności i samego miejsca.

Przy okazji wizyty gości z Izraela OCK nawiązało współpracę z Fundacja Urban Forms, której działania ogniskują wokół szeroko pojętej kultury miejskiej. Fundacja ta jest również współorganizatorem Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

Przylot artystów współfinansowany jest przez Ambasadę Izraela.

Nitzan Mintz urodziła się w Tel Awiwie. Zaczęła tworzyć poezję podczas służby w wojsku. Poszukując sposobów dotarcia ze swoimi wierszami do szerszego grona odbiorców, zaczęła umieszczać je na drewnianych deskach, które następnie przybijała do słupów. Jej prace poruszają szeroki zakres tematów, ponieważ Nitzan – jak sama twierdzi – ma „milion rzeczy do przekazania”. Zazwyczaj poezja, którą maluje w formie murali ma głębokie powiązanie z wybraną lokacją, łącząc charakter danego miejsca i tworząc spójną, piękną całość. Studiuje sztukę i poezję w szkole artystycznej Minshar.

Jak Wam się podoba nowe dzieło w krajobrazie kulturalnego Ostrowa?

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Po kłótni wskoczyła do rzeki. Była reanimowana
Subskrybuj
Powiadom o

41 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kirowiński
5 lat temu

Jeszcze jeden dowód na to, że pani prezydent ma rację. https://www.youtube.com/watch?v=MV0zY_795qg

czytelnik2
5 lat temu

Tak, w obłym uśmiechu i pustych słowach PiS- prezydent jest najlepszy.
Wykrzyczał-„Polska musi być odpowiedzialna za pełne badanie Holocaustu”
Jak to zacząć, skoro minister edukacji ma wątpliwości, kto spalił Żydów w Jedwabnem, a kandydat PiS na prezydenta Warszawy mówi, że promowanie filmu „Pokłosie” było błędem?

Alterego
odpowiada  czytelnik2
5 lat temu

Żydzi powinni przeprosić Polaków za to że w latach 45-56…byli głównymi katami żołnierzy AK ! To jedno, to żydzi byli i są głównym problemem tego świata!!! Jak powiedział Fort wyeliminujmy 7,10 wpływowych żydów a problemy finansowe i wojny przestaną istnieć.!!!! Odsyłam do lektury…

obx
5 lat temu

A w niedalekiej wsi pewien Polak całkiem niedawno co zrobił? Z tego wynika, że wszyscy Polacy są tacy sami?

Alterego
5 lat temu

Żydzi sami mordowali swoich pobratymców.. przykład getto w Łodzi… proszę poczytać….a nie wspomnę o policji w gettach gdzie policjantami byli żydzi i wydawali na śmierć żydów…a kto finansował zbrojenia Hitlera jak nie żydzi…!!!

41
0
Napisz co o tym sądziszx