Chirurgia dziecięcia zostanie przeniesiona do nowej części szpitala

Za niecałe 6 miesięcy będzie gotowy w ostrowskim szpitalu nowy Oddział Chirurgi Dziecięcej i Traumatologii wraz z Wielkopolskim Centrum Oparzeń (trzecią tego typu placówką w Polsce).

+

Dziś w Starostwie Powiatowym w Ostrowie została podpisana umowa na realizację tej wartej ponad 7,2 mln zł inwestycji. To kolejny segment w tworzeniu nowoczesnej opieki dla najmłodszych pacjentów z naszego regionu i tym cenniejszy, że udało się nam pozyskać na ten cel ponad 6,5 mln zł środków unijnych.

Ta przeprowadzka do nowego skrzydła oznacza coś jeszcze ważnego…. Otwiera drogę do przeniesienia Oddziału Neurologicznego do pomieszczeń po obecnej chirurgii, oczywiście po gruntownej modernizacji. Jest jeszcze kilka oddziałów wymagających pilnego remontu, ale władze powiatu ostrowskiego wspólnie z dyrekcją szpitala, że neurologia będzie pierwszym z nich. Projekt przygotowywać będziemy równolegle i chcemy, żeby remont zaczął się jeszcze w tym roku.

POLECANE NEWSY

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Malina
4 lat temu

A co z NEUROLOGIA ??? Tam to dopiero strasznie jest , odccinek udarowy o tak ale reszta ? jedna toaleta dla pacjentów na cały oddział .

75thecrow
4 lat temu

Brawo bo oddział chirurgii dziecięcej zatrzymał się wystrojem w latach 80, i mam nadzieję że wreszcie zostanie odpowiednio doposażona

senior
odpowiada  75thecrow
4 lat temu

Oby! konserwator zabytków nie zabronił remontu, wtedy przyjeżdżały by wycieczki z zagranicy i szpital by zarobił.

3
0
Napisz co o tym sądziszx