OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Potrącona kobieta na przejściu na ul. Krotoszyńskiej

Dzisiaj po godzinie 7:00 doszło do potrącenia dojrzałej wiekiem kobiety na przejściu dla pieszych na ul. Krotoszyńskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Kierowca Forda nie dostrzegł kobiety, co mogło być spowodowane świeceniem słońca prosto w przednią szybę.

+

Kierowca zarzekał się, że codziennie tędy jeździ i zna tą drogę bardzo dobrze i zagrożenia z nią związane. Tak samo sąsiedzi kobiety poruszającej się o kulach twierdzili, że poszkodowana codziennie tędy chodziła. Kobietę w stanie przytomnym zabrano do ostrowskiego szpitala.

35 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pos
2 lat temu

Jestem zarówno pieszym jak i kierowcą i warto zadbać o dwie rzeczy. Jako pieszy przechodzący na jezdnię upewnić się że kierowca nas widzi oczywiście o takich oczywistościach jak nie wchodzenie na jezdnię gdy nie mamy widoku na sporą jej część np. zza łuku nie wspominam. Jeśli jesteśmy obrani na ciemno bez odblasków a nie jest już całkiem jasno weźmy pod uwagę a jako kierowca warto zadbać o nieskazitelnie czystą, bez żadnych smug szybę czołową bo odbijające się światło pokaże nam każdą smugę zasłaniając sytuację na drodze. Obie strony powinny uważać ale myślę że piesi w szczególności bo to oni są narażeni na utratę zdrowia, nie kierowca. Kierowca tylko dostanie mandat, ewentualnie zatrzymanie uprawnień na kilka m-cy jeśli np. zrobi z kogoś kalekę. Tylko czy dobre jest określenie zrobi z kogoś kalekę? Nikt nie zrobi nam krzywdy jeśli mu na to nie pozwolimy więc osoba przechodząca przez jezdnię nawet po przejściu dla pieszych i nie upewniająca się że jest widziana przez kierowcę będzie za tą sytuację współodpowiedzialna mimo iż w świetle prawa zebra jest świętością. Wina za kolizję jest winą za kolizję ale odpowiedzialność za utratę zdrowia leży w takiej sytuacji po obu stronach więc proponuję przyjąć to do wiadomości póki możemy zrobić z tej wiedzy użytek, później już rzeczywiście pozostaje tylko ubolewać jaką ktoś zrobił nam krzywdę zapominając o tym że mu na to pozwoliliśmy.

Anna
2 lat temu

Codziennie przechodzę przez Krotoszyńską “na światłach”.I gdybym nie używała mózgu,mogłabym zginąć na miejscu przynajmniej dwa razy dziennie.

mefis
2 lat temu

zrobić swiatla to pieszy nie będzie musial uzywac mózgu. już w podstawówce dzieci wiedza ze najpierw patrzymy w prawo, potem w lewo, a poziej jeszcze raz w prawo. dopiero jak nic nie jedzie to można przechodzić!!! Swieta krowa slepa była żeby nie zobaczyć auta? może ją oslepilo slonce

Anna
odpowiada  mefis
2 lat temu

Codziennie przechodzę przez Krotoszyńską “na światłach”.I gdybym nie używała mózgu,mogłabym zginąć na miejscu przynajmniej dwa razy dziennie.

Kamil
odpowiada  mefis
2 lat temu

Chyba w lewo, prawo i jeszcze raz w lewo. Jednak musisz cofnąć się do podstawówki 🙂

Ben.
odpowiada  mefis
2 lat temu

Slepa krowa?? Ty kur.a chu.ju popier.olony! Starsza kobieta!! Troche szacunku zwyrolu po podstawówce!!

mefis
odpowiada  mefis
2 lat temu

brawo!! ciśnienie mi się podniosło jak przeczytałem o swietej krowie

drobnypijaczekpodsklepowy
odpowiada  mefis
2 lat temu

pierw w lewo gamoniu chyba ze w angli mieszkasz to pacz na prawo
ja jak przechodze przez pasy to robie obustronne krazenie ramion wtedy jestem widoczny

SUZUKI
2 lat temu

Kolego Denver najbardziej zaawansowane szkła polaryzacyjne na świecie produkuje firma Polaroid a koszt zakupu takich okularów to około 200 zł polecam optyk w galerii.

użytkownik
odpowiada  SUZUKI
2 lat temu

Ja polecam okulary polaryzacyjne z targowiska miejskiego za cenę ok.30 zł
A czy spełniaj swoją role polaryzacji to łatwo sprawdzić na ekranie smartfona..

35
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x