OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ta inwestycja może mocno utrudnić ruch w centrum miasta

Miejski Zarząd Dróg realizuje budowę “antyzatoki” autobusowej. Znajdzie się na niej wiata przystankowa oraz przystanek autobusowy. Inwestycja odbywa się kosztem połowy szerokości jezdni, która w godzinach szczytu już bywała zakorkowana.

+

Marcin Wieruchowski, dyrektor MZD przekonuje, że spowolnienie ruchu wpłynie na bezpieczeństwo wysiadających z autobusów. Tożsame korzyści mają odczuć mieszkańcy idący na pobliski plac zabaw czy fontannę. Dyrektorowi MZD nie przeszkadza, że znacząco zwiększą się korki od ul. Partyzanckiej.

Problem polega na tym, że zatrzymujący się po pasażerów autobus, całkowicie zablokuje przejazd tą stroną Placu 23 stycznia. Dodajmy do tego kilku pasażerów chcących zakupić bilet i olbrzymi korek murowany.

Przypomnijmy, że niedalekiej przyszłości ma obowiązywać w tym miejscu ograniczenie do 30 km/h.

111 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Obatel
3 lat temu

Imię i nazwisko osoby która to wymyśliła!
Jak można mieć takie bzdetne pomysły w głowie i jeszcze je realizować za zgodą władz?

75thecrow
3 lat temu

Głupota takich wynalazków powala trzeba być wyjątkowym debilem żeby takie coś wymyślić, szkoda słów, to może od razu zamknijmy całe centrum i zatoczki nie będą potrzebne

Lukas
3 lat temu

To się tylko nadaje do zgłoszenia do programu “absurdy drogowe” w TVN Turbo

Ala
3 lat temu

Himalaje głupoty. Podobnie zresztą jak hala bez parkingów i przedszkole przy ruchliwym skrzyżowaniu… Brawo Beata!

???
odpowiada  kierownik
3 lat temu

Najmądrzejszy wpis alternatywny – moim zdaniem optowałbym za zamknięciem ruchu na Placu 23 Stycznia,ale skoro już ta zatoka powstała i jest pas dla postoju taksówek,autobusy i taksówki niech jeżdżą. Natomiast na ul. Wolności przywrócić ruch dwukierunkowy.Taki Salomonowy wyrok. Ale obydwie Pana propozycje też popieram,przystanek Raszkowska lub Wolności dwukierunkowa,Plac 23 Stycznia,ruch wycofany .

kierownik
3 lat temu

gratulacje ! najgłupszy pomysł jaki jest obecnie realizowany, teraz robi się tam problem jak jest jeden pas wyłączony z ruchu, a jak stanie tam autobus i zablokuje kompletnie no to gratulacje ! I My opłacamy takich prezesów ??? zero pomysłu ! jak już to trzeba było przesunąć przystanek na początek Raszkowskiej, kosztem parkingu , albo zrobić wolności przejezdna w dwóch kierunkach, a najlepiej to plac stycznia zamknąć dla pojazdów. ale widzę że chyba tęgie głowy co zasiadaja na stanowiskach to jedynie co by potrafili robić to sprzedawać telewizory w markecie…

Wacuś żartowniś
3 lat temu

Trudno będzie przytulać się do łysawego o żabim wyglądzie Pana Rajskiego,czy pyzowatego okularnika Pana Mikołajczyka – wolę kochać Panią Prezydent ! Może kiedyś przytuli… ?

wielbiciel
3 lat temu

To wszystko nie jest ważne. Ważne, że wszyscy kochamy naszą panią prezydent. Żaden dotąd prezydent tak nas nie kochał, nie przytulał, nie uśmiechał się czule. coś tam robili, budowali, ale nie kochali nas. Więc dajcie już spokój, bo robicie przykrość naszej kochanej pani prezydent.

Robert
3 lat temu

no i z pod filar w prawo już się wcale nie wyjedzie… teraz jak z lewej było wolne to piesi na przejściu pojedynczo wchodzili… a teraz ruch będzie stał więc nie wiem jak tam się teraz wyjedzie może MZD rondo tam zrobi jeszcze?tylko co z tego jak kierowcy będą stać na rondzie… nie lepszym rozwiązaniem byłoby przeniesienie przystanku? kilkadziesiąt m dalej na np. odcinek Raszkowskiej? szeroki chodnik do tego parking wzdłużny miejsce jest i ruch nie będzie tamowany kosztem kilku miejsc parkingowych ale chyba lepsze to niż blokowanie ruchu w centrum miasta…? a co do smogu to poczekajmy aż minie czas na wymianę pieca.. coś czuję że wtedy już o tym nie będzie się mówić jak w centrum wymienią piece na nowe i nie będą mogli już palić byle czym… albo podłączą się do ciepłowni

Maxi
3 lat temu

Ala, podwyżki jak najbardziej. Ale LUDZIOM, a nie LUDZIĄ.

111
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x