OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Najlepsi Rolnicy 2018 spod Ostrowa Wlkp.

11 marca 2018 roku w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników XVII edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2017. Laureaci konkursu otrzymali statuetki Siewcy i dyplomy. Aż dwa gospodarstwa z Powiatu Ostrowskiego znalazły się wśród laureatów konkursu.

+

– Udowadniają, że rolnictwo jest ważną dziedziną naszej powiatowej gospodarki, ale także burzą stereotypy, bo ich gospodarstwa to nowoczesne przedsiębiorstwa– powiedział Starosta Ostrowski Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Maria i Andrzej Gmerkowie z Biskupic Ołobocznych (Gmina Nowe Skalmierzyce) prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 68 ha i specjalizują się w produkcji trzody chlewnej oraz produkcji roślinnej. Rocznie sprzedają prawie 1000 tuczników.

Z kolei Małgorzata i Jan Skoczylas z Przybysławic ( gmina Raszków)  zajmują się produkcją drobiarską.  W ciągu roku należących do nich 69 tysięcy kur niosek produkuje ponad 12 mln jaj. W gospodarstwie stosowanie są nowoczesne technologie i rozwiązania techniczne zgodne z Kodeksem Dobrej Praktyki Rolniczej oraz wymogami UE.

Uroczysta gala, na której otrzymali prestiżowe statuetki Siewcy odbyła się w niedzielę 11 marca, natomiast w poniedziałek 12 marca 2018 roku Wicestarosta Roman Pacholczyk przekazał na ręce laureatów upominki i gratulacje.

17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
trtrt
2 lat temu

cholera ale ludzie kochaja tych ludzi pracy ze wsi . Cos musi w ich postepowaniu charakterze byc ,ze inni ich tak lubią. Pewnie sobie cieżką pracą zapracowali na takie opinie.

Pfff
2 lat temu

Skoczylas i rolnik? Haha od kiedy? Zamiast dać prawdziwemu rolnikowi to dawaja komuś kto niby choduje jaja? Śmiech

Jacek
odpowiada  RR
2 lat temu

pewnie podarowali Ci zlote lancuchy

RR
2 lat temu

Państwo Skoczylas to filantropi posiadam na to dowody.Pan redaktor powinien o tym napisać.Chętnie się wypowiem.

Jacek
odpowiada  Zenon
2 lat temu

wredny typ ten Skoczylas i zapewniam ze to nie z zazdrosci

obserwator
2 lat temu

Komu jak komu ale SKOCZYLASOWI temu nygusowi na pewno się nie należało

Mieszkaniec
2 lat temu

Skoczylas to szara strefa i wyzyskiwacz.

pisiorex
2 lat temu

Rolnik przez 30 lat zapłaci Krusu 48 tys zł ,a własciciel firmy w miescie 450 tys a emerytury bedziemy mieli takie same czyli najnizsze I KTO TU KOGO OKRADA

zwolennik po
2 lat temu

Jakby płacili Zus zamiast Krus to by nie mieli tyle hektarów , my płacimy Zus i mamy to co mamy

Janusz
2 lat temu

O jakim wyzyskiwaniu piszesz, w Polsce nie ma niewolników nie chcesz pracować to nie pracujesz, jeśli zatruniasz się w firmie to uzgadniasz jakieś warunki pasują, pracujesz nie pasują to się zwalniasz, zawsze możesz otworzyć swoją firmę,

17
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x