Namierzyli sprawcę wyrzuconych śmieci przy lasku

Udostępnij
Tweet

Policjanci z Mikstatu ustalili i ukarali mandatem karnym sprawcę, który nielegalnie składował śmieci. O sprawie miejscowy posterunek powiadomili Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Mikstacie.

+

W ubiegłym tygodniu, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Mikstacie powiadomili, iż w granicach administracyjnych miasta, niedaleko cmentarza, nieznana osoba wyrzuciła znaczne ilości różnego rodzaju śmieci. Wśród nieczystości znajdowały się plastiki, zużyte jednorazowe pieluszki i inne rzeczy, których rozkład całkowity następuje po kilkuset latach.

Policjanci z Posterunku Policji w Mikstacie przeprowadzili czynności sprawdzające i ustalili właściciela nieczystości, którym okazał się 28-letni mieszkaniec Mikstatu. Oprócz otrzymania mandatu karnego mężczyzna został zobowiązany do posprzątania nielegalnego wysypiska. Śmieci było tak dużo, iż kilka razy musiał wracać i załadowywać pojazd. Ponadto zebrane śmieci musiał złożyć na legalnym wysypisku. Uczciwie należy przyznać, iż mężczyzna nie był dumny ze swojego czynu i pozbierał nieczystości, które według niego zostały złożone także przez inne osoby.

Przypominamy, iż podobne zachowania są karalne i mogą skutkować karą grzywny nawet do 20 000 zł. W przypadku składowania odpadów mogących zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób lub spowodować zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, sprawa rozpatrywana jest jako przestępstwo z art. 183 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny przewiduje dla sprawcy takiego czynu, w przypadku działania nieumyślnego, karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat, natomiast dla sprawcy umyślnego karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tom
6 lat temu

Ja bym nie miał litości dla takich ludzi. 10.000zł kary za każdy kilogram śmieci. Takie powinny być kary. Nikt by papierka nie wyrzucił.

no1
6 lat temu

brawo

Mateusz
6 lat temu

Mało dotkliwe kary niestety….

Xxx
6 lat temu

Najlepsza segregacja smieci to te co do pieca i te co do lasu heheb

marcin
6 lat temu

tez ze smieci wyciagnalem tablice nawet rejestracyjna i goscia zlapali

Lech
6 lat temu

Temat rzeka. W mojej okolicy to gross śmieci to resztki po małych zakładach zajmujących sie samochodami. Tapicerki, wykładziny, plastiki, zderzaki itp. Niestety, śmieciarze też wiedza o kamerkach i dlatego jadą nocą z zakrytymi tablicami lub umazanymi błotem. Tylko dwukrotnie udało mi się „namierzyć” sprawcę ze względu na „znaki szczególne” na ich busach. Mandaty po 500zł (max co mogę nałożyć) oraz sprzątnięcie rozładunku.
Ps: jeden z dowcipnisiów śmieciarzy namierzywszy kamerkę przyjechał przebrany za …ŚW Mikołaja i stanął samochodem poza jej zasięgiem a potem z premedytacją wysypywał śmieci z worków tak żeby to się dobrze nagrało.
Samo życie.

sąsiad
odpowiada  Lech
6 lat temu

No. ale tacy ludzie nalezą do gatunku pod ludzkiego. Inaczej zwąc, imbecyle. Taki imbecyl, nawet jesli potrafi czytać i pisać, jesli przeczyta np twoj post, nie zrozumie go. Nie weźmie sobie do serca tego co napisane bo nie potrafi logicznie myślec, i analizować to co zrobił.

karol
6 lat temu

A ja kilka lat temu z takiej kupy śmieci wyciągnołem kopertę z adresem i zawiodłem na policję. Efekt tej sprawy był taki że okazało się że sprawca był narodowości romskiej. Reszty domyślcie się sami

On 30
6 lat temu

W mikstacie nie ma posterunku policji to po 1sze jak już to z grabowa

kałuzny
6 lat temu

sprawdzajcie rejon nowa krepa, strzelnica okolice, ja juz tam kamerke zalozylem pod lasem i dam nagranie policjii

sąsiad
odpowiada  kałuzny
6 lat temu

SUPER! 🙂

zwolennik po
6 lat temu

mandat powinien być wysoki by pamiętał do końca zycia ze się smieci nie wyrzuca

zibi
odpowiada  zwolennik po
6 lat temu

wyrzuca się , wyrzuca…….ale nie do lasu.

olo
odpowiada  zwolennik po
6 lat temu

takiego gnoja na sybir

14
0
Napisz co o tym sądziszx