Zostawił psa związanego taśmą na pewną śmierć w lesie, wpadł przez…

Udostępnij
Tweet

W lipcu minionego roku opinią publiczną wstrząsnęła historia psa zwanego „Bigi”. Jeden z mieszkańców odnalazł go po głośnym skomleniu w środku lasu niedaleko Wielowsi. Do internetu trafiły zdjęcia i film. Dzięki dużemu nagłośnieniu, udało się przypisać psa do dotychczasowych właścicieli. Ojciec i 27-letni syn to raz zaprzeczali jakoby mieli coś z tym wspólnego. Innym razem ojciec dopuszczał winę syna, ale tłumaczył ją jego problemami emocjonalnymi. Teraz śledczy mają pewność kto go zostawił z uwagi na ślady DNA i odciski palców.

+

Przypomnijmy, że pies został obwiązany taśmą klejącą. Tylne łapy było mocno sklejone, a przednimi udało mu się wyswobodzić. Tak samo zdjął sobie taśmę z pyska, dzięki czemu mógł szczekaniem wołać o pomoc.

Dotychczasowi właściciele mieszkają w Grabowie nad Prosną. Początkowo postanowili nie przyznawać się do winy, a według oficjalnej wersji pies miał im po prostu uciec. Oni go rzekomo szukali, ale do żadnego schroniska nie zadzwonili z pytaniem czy przypadkiem tam nie trafił.

Ze wstępnych wyjaśnień wynikało, że pies faktycznie podejmował ucieczki z domu właścicieli, a 27-latek, wywożąc go do lasu, chciał go w ten sposób ukarać.

Po uzyskaniu wyników badań genetycznych, biologicznych oraz analizie śladów daktyloskopijnych, przypisano znęcanie się nad zwierzęciem 27-letniemu mężczyźnie. Okazało się, że sprawca zostawił ślady o taśmie, którą unieruchomiono psa.

Po ujawnieniu tych badań, mężczyzna chciał dobrowolnie poddać się karze. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego zirytował śledczych, ponieważ tłumaczył się, że nie może przyjść na godzinę 14:00 na przesłuchanie, ponieważ jest już umówiony „na grilla” i może ewentualnie przyjść o 7:00 rano. Tym samym prokurator nie poszedł podejrzanemu na rękę. Wiele wskazuje na to, że czeka go normalny proces, a maksymalna kara może wynieść dwa lata.

CZYTAJ  Ciężarówka w rowie na trasie Ostrów - Pleszew

Uratowany pies nadal czeka na adopcję. Z uwagi na swój charakter – ucieczki z posesji – niezbędna będzie wizyta u psiego behawiorysty.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
63 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
1
6 lat temu

Taki cwaniaczek widać jest do innych i bezbronnych zwierząt, ciekawe czy będzie taki do przodu jak pójdzie siedzieć, nawet na te 3 miesiące.
Widać od razu, że kmiot ma zwichrowany mózg bo kto normalny robi coś takiemu bezbronnemu zwierzęciu ?!

ccc
6 lat temu

HEK BYŁ PARTYJNIAKIEM 19 LAT WSTYD DLA RODZINY.

Xxx
6 lat temu

Zwyrodnialec chodzi sobie jak nigdy nic po wsi . Że go ku..sumienie nie zjadło. Niestety chyba trzeba mieć coś nie równo pod sufitem kmiocie.

SYLWIA
6 lat temu

PODOBNO ZNAJOMYM DO DZIS MÓWI ZE TO NIE ON , ZE TO NIE POROZUMIENIE… ŻAL….

Zły
odpowiada  SYLWIA
6 lat temu

DO SYLWIA. Jak ja bym był jego znajomym to bym już go dawno nie znał. Idiota głupka z siebie robi jeszcze większego tak mówiąc. A za plecami wszystkich się kur…śmieje. Są wyniki badań i wszystko jasne. Na takiego ryja jak bym tam mieszkał to bym nawet nie spojrzał.

KOMENTUJĄCY
odpowiada  SYLWIA
6 lat temu

Zrobił coś takiego okropnego zwierzęciu, czyli nie posiada lub posiada mocno zaburzoną ludzką empatię i ludzkie odruchy jeśli chodzi o współczucie, strach pomyśleć co siedzi takiemu elementowi w głowie i strach pomyśleć kiedy to „coś” może znów wybuchnąć i na przykład zrobić krzywdę dziecku/kobiecie, czyli stworzeniom z reguły słabszym od niego …
Jak jest taki cwaniak do słabszych od siebie to jest c**ą w stosunku do mocniejszych od siebie, czyli po prostu zwykła CIOTA.

SYLWIA
odpowiada  SYLWIA
6 lat temu

niestety z tego co ludzie mówią to znajomi myślą ze on niewinny,,, przecież imie psa sie nawet zgadza.

do: Psiarz 3 marca 2018, 6:47
6 lat temu

A Ty teraz do PIS-u sie nie zapisałes? Wierzysz w te fszystkie „rewolucje” i dobrą zmianę he Panie??? Analogiczna sytuacja jak z PZPR teraz jest Panie…..Tylko że zamiast portretów przywódców wiszą krzyże ………….

Psiarz
odpowiada  do: Psiarz 3 marca 2018, 6:47
6 lat temu

Nie „fszystkie” tylko wszystkie analfabeto. Ponadto używaj polskich liter „sie nie zapisales”, chyba, że ci wszystko jedno czy robisz komuś łaskę czy laske.

TEJ KUNDLARZ
odpowiada  do: Psiarz 3 marca 2018, 6:47
6 lat temu

Widać,że nie masz nic do powiedzenia..i nie bądź taki do przodu bo w rurę wydechową chabety wpadniesz.

Ostrowiak
6 lat temu

Powinno się ze sk……nem zrobić to samo.Wywieźć do lasu związać i zostawić.

Kierowca
6 lat temu

Może jakby miała normalny dom, to by nie uciekała.

ja
odpowiada  Kierowca
6 lat temu

to tak nie działa kolego

mika
6 lat temu

znam ta rodzine z grabowa. maja 3 synow to jeden z nich

Strażnik Texasu
odpowiada  mika
6 lat temu

Największy kmiot.
Do słabszych wystartuje, a do silniejszych nigdy, zwykła ciota.

Człowiek
6 lat temu

Jeśli ten zwyrodnialec nie dostanie kary bezwzględnego pozbawienia wolności to zacznę wierzyć że PiS ma rację reformujac sądownictwo

Anty KODerasta
odpowiada  Człowiek
6 lat temu

Bo ma rację, zobacz jakie zapadają wyroki i kto tam siedzi.

Eliza
odpowiada  Człowiek
6 lat temu

Oczywiście że PiS ma rację reformując sądownictwo , koniec kasty rychły i bezprawia wszelkiego koniec sędziów na telefon ,sądownictwo na zlecenie PO odchodzi na zawsze

Edyta
6 lat temu

Żywcem do pieca potwora takie szmaty po tej ziemi chodzić nie powinny ujebac mu jaja

63
0
Napisz co o tym sądziszx