Awaria wodociągu na Witosa (foto+wideo)

W południe doszło do poważnej  awarii wodociągu przy ulicy Witosa w Ostrowie Wielkopolskim. Woda obficie  wylewała sie na jezdnię w okolicy ul. Ledóchowskiego.

+

Jak poinformował panią prezydent jeden z mieszkańców w bezpośrednim sąsiedztwie awarii, ostatni raz taka awaria miała tutaj miejsce 30 lat temu, kiedy budował swój dom. Dokładnie w tym samym miejscu. – Jak widać po tylu latach wysłużone rury wymagają remontów. Od początku kadencji prowadzimy intensywne prace związane z modernizacją sieci i magistrali wodociągowych. Zakłada je również projekt WODKANu, który otrzymał niedawno dofinansowanie w wysokości 40 mln zł. Te wszystkie działania mają na celu minimalizowanie tego typu zdarzeń. – powiedziała Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

W związku z prowadzonymi pracami w rejonie ul. Witosa na odcinku między ul. Prof. Kaliny a Ledóchowskiego mogą wystąpić również utrudnienia w ruchu. Są one spotęgowane tym, że wyciek wody połączony z mrozem spowodował silne oblodzenie jezdni i chodnika.

Służby drogowe już zabezpieczyły nawierzchnię piaskiem, ale jeśli to możliwe korzystajcie proszę z alternatywnych dróg i unikajcie przejazdu tym odcinkiem.

[jwplayer player=”1″ mediaid=”105152″]

POLECANE NEWSY

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
les
4 lat temu

wodociag na profesora kaliny strzelal rok w rok odkad w koncu nie zastosowali rur o wiekszej srednicy i z innego materialu 10 l temu 😉

dda
odpowiada  les
4 lat temu

Co ciekawe na odcinku od Grabowskiej do Jasnej nie dochodziło to tego typu awarii a już na szerszej części prof.Kaliny systematycznie co roku 😀

Alf
4 lat temu

Przecież to nie pierwsza awaria w tej okolicy , czy nie lepiej jest usunąć awarię RAZ A DOBRZE !!!

strażak
4 lat temu

lodowisko za free! zapraszam

ciekawska
odpowiada  strażak
4 lat temu

Masz już porządny sprzęt ?? Czy jak zwykle namiastkę ??

OGNIOWY
odpowiada  strażak
4 lat temu

@CIEKAWSKA.Jak zakupię drugi wibrator to z dwoma się zgłoszę do ciebie skoro zwykła
sikawka ci za mało…

6
0
Napisz co o tym sądziszx