Rzeź „niewiniątek” pod Kauflandem. Sypią się kary za parkowanie

Od tygodnia obowiązuje opłaty za parkowanie pod marketem Kaufland dla osób, które pozostawiły auto na dłużej niż dwie godziny lub nie wzięły bezpłatnego biletu parkingowego. Efekt? Więcej miejsc parkingowych, ale i oburzonych klientów marketu, którzy nie zauważyli zmienionych zasad parkowania.

+

Wdrożenie systemu opłat miało wyeliminować osoby pozostawiające samochód na parkingu z innego powodu niż zakupy w Kauflandzie. Dla klientów przez dwie godziny postój jest bezpłatny… chyba, że nie pobiorą z parkometru bezpłatnego bileciku i nie wyłożą go w widocznym miejscu. Na takich kierowców czeka pracownik firmy APCOA Parking Polska, obsługującej parking.

Przypominamy, że obszar objęty nowymi zasadami parkowania jest oznaczony pionowymi znakami. Przy wejściu stoją także dwa parkometry. Tych zresztą jest więcej na całym obszarze. Docelowo za brak biletu uprawniającego do bezpłatnego postoju przez dwie godziny, grozi opłata wynosząca 50 zł. Nie jest to wcale wygórowana kwota, ponieważ w innych miastach wynoszą one 95 czy 120 zł.

Na parkingu słychać głosy oburzonych klientów, którzy ani nie byli uczniami okolicznych szkół ani pasażerami pociągu, którzy podjechaliby autem pod market. Po otrzymaniu kary w postaci opłaty dodatkowej, muszą kontaktować się bezpośrednio z firmą odpowiedzialną za parking. Prawdopodobnie przez 2 miesiąca od momentu wdrożenia systemu, firma będzie podchodzić ulgowo do „gapowiczów”.

 

Da się zauważyć, że wprowadzenie opłat za parkowanie dla nie-klientów jest coraz powszechniejsze w całej Polsce. Jest to atut dla sieci handlowej. Gwarantując miejsce dla zmotoryzowanych klientów, zachęca ich do robienia dużych zakupów. Analizując komentarze internautów z poprzedniego artykułu o wprowadzaniu opłat, widać zadowolenie wielu klientów, którzy do tej pory narzekali na brak wolnych miejsc.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nie żyje młoda kobieta. Wypadek z udziałem BMW (aktualizacja)
Subskrybuj
Powiadom o

60 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Patryk
3 lat temu

AMBERPARKING💯 – OSZUSCI KTORZY NIE MAJA DOSTEPU DO BAZY CEPIK(DANYCH ADRESOWYCH WL POJAZDU TABLIC REJ) ZERUJACY NA LUDZIEJ NIE WIEDZY I NIE ZNAJOMOSCI PRZEPISOW, NIC IM NIE TRZEBA PLACIC ANI DO NIKOGO NIE DZWONIC💯✌
APCOA SP ZOO jest zwykla spolka dziala na granicy prawa, dzialaniem marketingowo psychologicznym. Powtarzam brak wiedzy i przepisow szkodzi a ze 95% spoleczenstwa nie zna przepisow i bierze bileciki pod lidlem, biedronka itd i placi…no coz.
Ta spolka nie wezwie was w zaden sposob bo nie ma do tego narzedzi prawnych-administracyjnych , natomiast jesli do nich zadzwonicie i podacie numer wydruku to sami dajecie im swoje dane mejl,telefon,imie,nazwisko na 100 , 50 frajerow zaplaci wiec biznes jest oplacalny😋

Kris
4 lat temu

Z autem same problemy dlatego go nie posiadam. Zona ma i ona sobie jeździ autem. Ja jestem zwolennikiem jednośladów więc albo rower albo motocykl. Do kufrów w motocyklu mogę włożyć spore zakupy a za parkingi nie muszę płacić 🙂 W korkach też łatwiej się przecisnąć.

Jo
4 lat temu

Tylko w Polsce taką C.. j n.i A.
W UK zostawiam auto pod sklepem bezpłatnie I nikt mnie nie ściga kiedy wrócę.

jasiek
4 lat temu

Traktowanie Polakow jak bydlo do ganiania po parkingu.

Marcin
5 lat temu

Bilety narobiliście tylko ludziom kłopotów , ,,zamknąć auto iść po bilet otworzyć auto wsadzić bilet za szybę„, że życie jest ciężkie to utrudnianie ludziom jeszcze bardziej życie.
A gdy jest to osoba po 70 nie jest to łatwe dla takiej osoby a gdy zapomni biletu to 50 zł jest to nie rozsądne powinno być 15 zł do 7 dni a później 50 zł ewentualnie jak nie zapłaci. Co tu dużo mówić dorabiają się na ludzkiej krzywdzie , bilet jeszcze jest za darmo na 2 godz, nie masz go to kara, a gdy ktoś idzie tylko bułki kupić do kauflandu .Apcoa zmieńcie regulamin

Karol
5 lat temu

serio nawet w soboty i niedzielę ?

Hw
5 lat temu

Czy pod nową halą będzie można parkować za darmo?
Czy w trakcie imprez będzie można korzystać z parkingu Kauflandu za darmo?

60
0
Napisz co o tym sądziszx