OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Zatrzymali fałszywe policjantki. Miały dziecięce rekwizyty

Ostrowscy policjanci zatrzymali dwie kobiety podejrzane o oszustwa metodą „na policjanta”. Kobiety podające się za policjantki, wchodziły do mieszkań pod pozorem przeszukania lub zabezpieczenia kart kredytowych, informując ich właścicieli, że mogą mieć oni związek z przestępstwem. Zatrzymane „fałszywe policjantki” usłyszały już zarzuty, za które grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

+

Odznaka ze stoiska na odpuście i legitymacja szkolna zamiast policyjnej. Tak wyglądały rekwizyty oszustek.

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali, we wtorek 13 lutego dwie kobiety podejrzane o oszustwa metodą „na policjanta”. Mieszkanki województwa dolnośląskiego w wieku 34 i 35 lat, podając się za funkcjonariuszki Policji i posługując się fałszywym dokumentem i odznaką policyjną, wchodziły do mieszkań, pozorując przeprowadzenie przeszukania lub czynności związanych z ujawnieniem nakładki na bankomat.

W ten sposób, 25 stycznia tego roku dwie mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego padły ofiarą oszustek. Zatrzymane pod pretekstem przeszukania, zabrały pieniądze w kwocie 7 tysięcy złotych. W kolejnym przypadku,  jedna z oszustek prosząc o kartę bankomatową i numer PIN poszła do bankomatu „zablokować kartę”. Po wszystkim, pokrzywdzona ustaliła, że z jej konta wypłacono pieniądze w kwocie 500 złotych.

13 lutego, kobiety ponownie przyjechały do miasta i zamierzały oszukać kolejnych mieszkańców Ostrowa Wlkp. Tym razem kolejna osoba, którą próbowały „odwiedzić” zachowała czujność i o wszystkim powiadomiła Policję. Funkcjonariusze szybko przyjechali na miejsce i w pobliżu jednego z bloków zostały zatrzymali kobiety. „Fałszywe policjantki” trafiły do prawdziwego policyjnego aresztu.

Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów dotyczących oszustwa.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają, że kobiety dokonały jeszcze kilku tego typu przestępstw. Wobec zatrzymanych prokurator zastosował dozór Policji i poręczenie majątkowe.

11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
1
2 lat temu

Dostały dozór policyjny, świetnie, sprawa jest rozwojowa, a one dostały dozór policyjny.
Jak później ma być normalnie ?

pos
odpowiada  pos
2 lat temu

chyba ty

yyy
2 lat temu

Cygańskie policjantki? 😀

luk
odpowiada  xxaa
2 lat temu

@swojak prokurator stawia wniosek o dozór… sąd nie musi się przychylić i może dać areszt. Prokurator wnioskuje tylko i stawia zarzuty!

focus ford
odpowiada  pos
2 lat temu

ty masz we łbie zlom, kaliko, kazdy dzis kombinuje, taka polska narodowa

Swojak
odpowiada  xxaa
2 lat temu

Środki karne (czyt. dozory) zarządza Prokurator:)

pos
2 lat temu

Mam pomysł! Dotyczy znanych policjantów z Siedlec. Jako karę dla nich proponuję nieodpłatne prowadzenie przesłuchania tych dwóch “policjantek”. Zero tolerancji dla bandytów oszustów oraz złodziei. Nie ważne jaka sytuacja jest teraz, nie ważne że są gorsi. Łapiemy- likwidujemy!

Adam
2 lat temu

A jak sprawa trafi do sądu to dostaną pewnie godziny do odrobienia smiech

xxaa
2 lat temu

dozór policji k…?? dziwić się pozniej ze ludzie głosują na PiS bo chce zrobic porzadek z sądami?

obywatel
2 lat temu

Dozór policji – śmiechu warte.Sprawa rozwojowa a Panie na wolności.

11
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x