2,5 promila – kierował motorowerem. Czeka go surowa kara

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 61-letni motorowerzysta którego w poniedziałek, 12 lutego zatrzymali policjanci ostrowskiej komendy. Kierującym za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

+

W ubiegły poniedziałek, 12 lutego, po godzinie 10:00 na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Gdy funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierowcy, okazało się, że prowadził pojazd mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierującym za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. 61-latek z powiatu ostrowskiego za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Bieg Biznesu - fotorelacja
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ikea
6 lat temu

jemu zabrali prawko w zeszłym roku

Kieeroowsa
6 lat temu

W życiu po pijanemu nie wsiadłbym na jednoślad. Widocznie facet nie dorobił się jeszcze samochodu.

w.komunikacji
odpowiada  Kieeroowsa
6 lat temu

tego typu sytuacje dotyczą ludzi którzy już stracili prawo jazdy za alkohol . Nasze prawo idzie na rękę pijakom i zezwala na jazdę motorowerem o pojemności 50cc .Jak większość alkoholików za chwilę tracą i tę możliwość .

Lech
6 lat temu

Idą zimna, 5 tysi nie zapłaci, dostanie 3 miechy… Łącznie posiedzi na państwowym wikcie i świadczeniach zdrowotnych żę i o opierunku nie wspomnę. Po połowie maja wyjdzie , a wtedy wiosna w rozkwicie, ciepluśko..
A kto za to zapłaci? Pan, pani i cała reszta podatników za to zapłaci.
Ps: kiedyś tenżę stwierdził: Panie L. oddaję policję do sadu!
– ale co oni ci zrobili?
– wiosna idzie, a oni mnie teraz chcą zamknąć jakby to UCZCIWIE w zimie nie mogli!

A
6 lat temu

Zimno było to coś na rozgrzewkę zatankowal.

5
0
Napisz co o tym sądziszx