Tak ma się zmienić ostrowski Rynek

Udostępnij
Tweet

Na zlecenie urzędu miejskiego została opracowania koncepcja zagospodarowania Rynku w Ostrowie Wielkopolskim. Przed każdą zmianą tego typu, należy opracować wizualizacje, a następnie projekt. W tym przypadku dopiero prace miałyby rozpocząć się za rok w 2019 r.

+

Zmiana ostrowskiego Rynku jest związana z rewitalizacją śródmieścia. Jej realizacja zaplanowana została na 2019-2020 r. Poniższa koncepcja zakłada posadzenie nowych drzew na Rynku, a także podświetlenie ich koron. Zmiany przewidują także małą architekturę oraz dodatkowe oświetlenie Ratusza. Dodatkowo na Rynku powinna powstać do tego czasu kolejna stacja Roweru Miejskiego Poza nią mają zostać postawione stojaki rowerowe, dodatkowe ławki i śmietniki. Przewidywana jest także modernizacja obecnego bruku.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Dostaniesz mieszkanie jeśli zrobisz tylko to
Subskrybuj
Powiadom o
53 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Małgorzata
5 lat temu

Czy chociaż jednej osobie kiedykolwiek jakiś plan zmian w mieście się podobał ? Nie pamiętam sami malkontenci . Smutno

Łowca bombowca
6 lat temu

Chcecie aby na rynek nie wjeżdżały pojazdy inne niż te co mogą. To pytanie brzmi gdzie jest straż miejska?? Może p. redaktor zrobi materiał i pokaże mieszkańcom Ostrowa czym się zajmuje Ostrowska straż miejska.

remik
6 lat temu

Zakaz wjazdu na rynek samochodami.( tylko dostawczaki). I jaka ladna fontanne zrobic ::)

MiłoszKu....
6 lat temu

Rynek wizytówka miasta to tak tylko w przenośni. Zapraszam wszystkim mieszkańców do zwiedzania kamienicy oraz oficyny Kaliska 3 oraz pierwsza brama Krolowej Jadwigi.Teraz muszę napisać tak żeby wszyscy zrozumieli. Krolowej Jadwigi pierwsa brama nasrane najscane,drzwi bez klamek brak oświetlenia smrod,pety butelki po rożnych trunkach,na podwórzu dwa centymetry gówien od gołębi, gówna od psów czyli slalom gigant,lecący tynk.Gdzie jest administrator, właściciel , gdzie straz miejska . Czuje ze potrzebny jest tam TVN.

ostrowianin
odpowiada  MiłoszKu....
6 lat temu

Właścicielem narożnej kamienicy- Królowej Jadwigi i Kaliskiej (bodaj największa kamienica w mieście) jest gmina ewangelicka.

Mieszkam w kamienicy
6 lat temu

Błagam o parking piętrowy lub podziemny w centrum jakikolwiek …

lala2
6 lat temu

Dzis piękny przykład mozna było zobaczyc jak miejska społka pilnuje stanu ulic i jak wygladala ulica Ledóchowskiego o 9rano ;/ jedna z dłuzszych i głownych ulic w Ostrowie jak lodowisko prawie, a sciezki to posypane… tylko dla kogo? dla rowerzystów którzy sami nie kwapią się do zmiany opon na zimowe mimo ze dzien w dzien na rowerku nawala do roboty? Jak samochód wpadnie w poslizg to w raporcie „nie dostosowal predkosci do warunkow na drodze” a jak sie rowerzysta wyp…oli na sciezce to zaraz szukają wlasciciela sciezki :/ ciekawe… szlag człowieka moze trafic…

Stefan
6 lat temu

Frytki będę teraz jadł. Z kurczakiem i surówką.

Kamil
6 lat temu

Nie płaszcie, że nikt w centrum nie kupuje jak tam nie ma gdzie zaparkować samochodu.
Parking i jeszcze raz parking z prawdziwego zdarzenia, może za stadionem żużlowym koło parku ?

Suzuki
6 lat temu

Niejaki Ziemowit proponował parking piętrowy na Harcerskiej 200 m od Rynku to został wyśmiany, niejaki Ziemowit wspominał coś , że przy rewitalizacji jest założenie że autobusy będą przejeżdżać przez Rynek to został wyśmiany, w porównaniu z koncepcją obsadzenia Rynku drzewami to koncepcje niejakiego Ziemowita wydają się bardziej trafione, a tak nawiasem nie wsadzajcie na ulicach przed posesjami co dwa metry drzewa.

lala
6 lat temu

Ciekawe po co stawiają te drzewka przy kamienicach? po to zeby miec mniej kasy z oplat za parasolki? czy po to zeby przy najblizszych wichurach miec problem z lamiącymi sie drzewami w centrum rynku?

53
0
Napisz co o tym sądziszx