OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ostrów zaświecił najładniej w Wielkopolsce

Dzięki głosom internautów nasze miasto zwyciężyło w etapie wojewódzkim konkursu „Świeć Się z Energą”. Wybrano 16 najładniej świątecznie oświetlonych miejsc w Polsce. Każde z nich otrzyma energooszczędny sprzęt o wartości 10 000 zł, który trafi do osób potrzebujących. Wszyscy regionalni laureaci zakwalifikowali się do rundy finałowej, która rozpoczęła się 8 stycznia i  potrwa do 15 stycznia. Zwycięzca „Świeć Się z Energą” otrzyma dodatkowy nowoczesny sprzęt AGD o wartości 40 000 zł.

+

Walka o charytatywne nagrody od Energi w finale wielkiego plebiscytu miast trwa dalej. O wejście do finału Plebiscytu “Świeć się z Energą” walczyły 143 miasta. Wszyscy finaliści, w tym Ostrów, otrzymają ufundowane przez Energę praktyczne urządzenia AGD o łącznej wartości 10 000 zł.

– W skład każdego zestawu wchodzi: kuchnia elektryczna,  zmywarka, dwie lodówki, dwie  pralki, dwie  mikrofale,  dwa  blendery, dwa parowary, sokowirówka i  dwa  czajniki elektryczne. Bardzo pomocne i użyteczne sprzęty z pewnością przydadzą się osobom potrzebującym – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

8 stycznia ruszył drugi etap konkursu. O dobroczynne nagrody od Grupy Energa, rywalizuje 16 najładniej oświetlonych miejscowości Polski – po jednej z każdego województwa. Wielkopolskę reprezentuje Ostrów Wielkopolski, który w pierwszej turze pokonał m.in. Gniezno oraz Poznań. Pozostali finaliści to: Aleksandrów Łódzki, Bydgoszcz, Częstochowa, Legnica, Łomża, Mrągowo, Nowa Sól, Olkusz, Opole, Pelplin, Połczyn-Zdrój, Radom, Stalowa Wola, Starachowice i Zamość.

– Oświetlenie miasta to jedno, jednak najważniejsze w konkursie były głosy mieszkańców. Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy się w niego tak bardzo zaangażowali. Również Radiu Esce, które codziennie zachęcało do głosowania na nasze miasto. Z taką wspaniałą drużyną możemy powalczyć o zwycięstwo – zapewnia prezydent miasta.

W tym etapie można wygrać kolejny sprzęt o wartości 40 tysięcy złotych. Głosowanie potrwa do 15 stycznia. Wszystkie nagrody trafią do domów dziecka, ubogich rodzin i osób starszych.

Współorganizatorami i partnerami 9. edycji akcji “Świeć się z Energą” są: Grupa Energa, Grupa ZPR Media, spółka Energa Oświetlenie oraz oficjalny sklep akcji.

Inicjatorem akcji “Świeć się z Energą” jest Energa SA, spółka zarządzająca jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej.

Na Ostrów głosować można klikając w link:

http://www.se.pl/swiecsie/plebiscyt-miast-final/wielkopolskie/ostrow-wielkopolski

11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Whaat
3 lat temu

Ostrowskie chodniki sa zalane falą psich kup. Materiał o tym by sie przydal bo w centrum jest tragedia.

wożnica
odpowiada  SZOFER
3 lat temu

Dlatego ,że Pis potrafi obsłużyć tak skomplikowane urządzenie jakim jest wyłącznik.

!!!
odpowiada  win
3 lat temu

Zima będzie a Szyszkę wygryzł kornik.

win
3 lat temu

Zimy ni ma,Szyszki ni ma ale światełka są.
Jak żyć,jak żyć.

pisiorex
3 lat temu

Samolot tak jak PO zgasł ci i ci zrobili nas w konika

M
3 lat temu

Głos oddany oczywiście, co do samolotu to może on by trochę rozświetlił ten park bo idąc po godz 6rano do pracy jest tragedia, ciemno jak w…… Latarnie stoją ale niestety nie świecą….

SZOFER
3 lat temu

dlaczego samolot jest nie oswietlony =DLACZEGO=

Kala
3 lat temu

Lampki piękne świecą na choinkach a pod nogami psie kupy takie wielkie że można jeździć po nich jak po prawdziwym śniegu. Ta perspektywa brudu nikogo nie obchodzi. Ważne patrzymy do góry a nie na dół.

Myszka
3 lat temu

Dodajcie ze jest pieknie oswietlony I bez kolejnej gwiazdki na rynku..moze wygramy.od razu 🙂

Cebul
3 lat temu

Oddałem glosm Gdzie mogę skorzystac ze sprzetu?

11
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x