22-latka przedawkowała lekarstwa

22-letnia dziewczyna została odnaleziona na Kozim Borku w Ostrowie Wielkopolskim. Okazało się, że przedawkowała dwa rodzaje leków w tym m.in. ketonal. Na miejscu odnaleźli ją chłopak oraz matka. Powiadomili policję, a patrol zjawił się dość szybko.

+

Dziewczyna leżała w policyjnym busie, a funkcjonariusz monitorował jej funkcje życiowe. Po chwili dotarły dwa kolejne patrole. Postanowiono zachęcić 22-latkę do wypicia większej ilości wody, by po chwili zwymiotowała zawartość żołądka, gdzie znajdowała się toksyczna ilość lekarstw.

W między czasie czterokrotnie ponaglano przyjazd karetki pogotowia. Ta dotarła po długim czasie nie jadąc na sygnałach. Jak widać dyspozytorzy z Kalisza igrają sobie z ludzkim życiem.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  18-latka reanimowana przed domem (aktualizacja)
Subskrybuj
Powiadom o

47 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Iga
6 lat temu

Jest jeszcze kolejny problem. Godziny pracy. Niejeden z kierowców karetki, będący jednocześnie ratownikiem medycznym, pracuje ok 300 godzin w miesiącu. Czy to normalne? Kto pracuje jako kierowca zawodowy, ten wie, jakie może mieć godz pracy, co ile pauza itd. Dlaczego to nie obowiązuje kierowców karetek? Przecież oni po tylu godzinach ciężkiej i odpowiedzialnej pracy, stwarzają zagrożenie na drodze!

Złośliwy
odpowiada  Iga
6 lat temu

Te 300 h to ma na kilku etatach/kontraktach a nie w jednym miejscu pracy.

Bela
6 lat temu

Jeśli ktoś nie zna funkocjonowania karetek to proszę nie komentować.
Kierowca o niczym nie decyduje, jedynie co to może dostać mandat.
W chwili obecnej karetki nie są już pojazdami uprzywilejowanymi.
Takie czasy, tacy ludzie…..
Pozdrawiam

Hhh
6 lat temu

Alo do protestow i strajkow im spieszno !!!

zorientowany
odpowiada  Hhh
6 lat temu

ostrowski szpital nic do tego nie ma, decyzje w tej kwestii zapadają na szczeblu centralnym , a nie lokalnym.Nadzór nad systemem ratownictwa medycznego sprawują wojewodowie , jako przedstawiciele administracji rządowej.

oo
odpowiada  Hhh
6 lat temu

@zorientowany .Jakbym słyszał Władka….czyli Edka

Myszka
6 lat temu

Glupota ze nie mozna bezposrednio.wysylac karetki dzwoniac do.ostrowa tylko.do kalisza. Dziwie sie ze jeszcze tego nie zmieniono ,a przypadkow bylo juz chyba wystarczajaco duzo udowadniajacych ile bledow jest popelnianych przez dyspozytorow I czas to.zmienic. sama spotkalam sie z informacja od dyspozytora ktory przy padaczce kazal robic masaz serca I cale szczescie ze zachowalam.zdrowy razsadek bo.bym zatrzymala akcje serca I zanim by przyjechala karetka bylby zgon. Moze sie ktos zlituje I.uporzadkuje te sprawy zeby o ostrowie decydowal ostrow a o kaliszu kalisz. Byc moze cebularze sa twardsi I taka bezskuteczna pomoc im wystarczy ale my ostrowianie chcemy zyc!!!

zorientowany
odpowiada  Myszka
6 lat temu

szanowna pani – na to nie ma szans, co więcej – prawdopodobnie od 2019r. najbliższa dyspozytornia będzie w Poznaniu.

Myszka
odpowiada  Myszka
6 lat temu

To juz wogole jest bez sensu. Tak sie wszedzie szczyca ostrowskim.szpitalem jaki mamy piekny wynikami w tvn jak to.lekarze ratuja malenkie dzieci a nie mamy w ostrowie dyspozytorni. To jest chore. W takim razie niedlugo to moze przez ameryke bedziemy karetka wzywac. Brak slow!!!

tytus
odpowiada  Myszka
6 lat temu

Sama jesteś cebulara ostrowska kretynko

Inspektor E
6 lat temu

Głupota ludzi komentujących nie zna granic.

praga
6 lat temu

ZAWSZE czy to straż czy policja czy pogotowie o włączeniu sygnalizacji optyczno dźwiękowej decyduje dyspozytor !!! Kierowca jeżeli widzi ze jest korek lub coś co znacznie może opóźnić jego dojazd ma obowiązek powiadomić o tym fakcie dyspozytora i wtedy jeżeli nie jechał na sygnałach może prosić ewentualnie go o włączenie sygnalizacji. CIEKAWOSTKA : Jeżeli np. „karetka” wraca z tankowania paliwa i stoi w korku również zgłasza to dyspozytorowi a ten może jej wydać polecenie użycia sygnałów aby szybciej dotarła do miejsca stacjonowania dla tego że niewiadomo kiedy będzie potrzebna!

Śpiący
odpowiada  praga
6 lat temu

Nie masz racji w kwestii tego kto decyduje o użyciu sygnałów w przypadku policji, tam decyduje dowódca patrolu, ma tylko obowiązek poinformować dyżurnego lub dyspozytora.

...
6 lat temu

funkcjonowanie numerów alarmowych uważam za dobry żart. każdorazowo nagrywam rozmowy – nim wogóle uda się powiedzieć co dokładnie się stało słyszę pogróżki, że blokuję linię. Mam nadzieję, że sukcesywnie się zwalnia takich osobników. Było kilka medialnych spraw.

kubuś
6 lat temu

Piotruś jak nie masz pojęcia o czym piszesz to zamilcz. Wysyłają tak te kaliszoki…bo niestety 90% wyjazdów karetek z ratowaniem życia i stanami nagłymi nie ma nic wspólnego……ale to pozostałość komuny… zrytych beretów , mentalności , wszystko się należy itd….

Qzwx
6 lat temu

Prokuratura powinna się zająć tą bandą! To jest niedopuszczalne na tak odpowiedzialnych stanowiskach, gdzie sekundy mogą uratować życie.

airwolf
6 lat temu

wyslac helikopter

47
0
Napisz co o tym sądziszx