OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Budowa bazy LPR w Michałkowie jednak ruszyła

Władze województwa wielkopolskiego dopilnowały, by pomimo znacznej rozbieżności kwot w przetargu pomiędzy planowaną, a zwycięską, prace nad budową nowego lądowiska się rozpoczęły. 

+

W dniu 19 grudnia 2017 r. przejęto plac budowy pod stałą bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Michałkowie. Zdaniem samorządowców, to ważna informacja, bo dziś rynek budowlany jest trudny i znalezienie wykonawcy nie było prostą sprawą.

Istotne jest także to, co mówił Marszałek, żeby lotnicza karetka była maksymalnie wykorzystywana w całym regionie. Koszt jej udziału w akcji nie różni się bowiem od ,,zwykłej” karetki, a szybkość i komfort w dotarciu do pacjenta i szpitala jest nieporównywalny.

Chodzi też o to, żeby ktoś ,,ważny” nie uznał, że nasz helikopter lata zbyt mało. Trzymajmy więc kciuki, żeby za ok. 8 miesięcy można było cieszyć się z tak nowoczesnej bazy jak, co najmniej, ta na zdjęciach.

Podziękowanie dla wszystkich samorządów, które partycypują w tym przedsięwzięciu, ale kluczowe było i jest wsparcie Marszałka Województwa, zarówno teraz, jak i wtedy gdy lobbowaliśmy w rządzie za ,,naszym helikopterem” i wielu wydawało się to nieosiągalnym marzeniem.

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
popieram Tuska
odpowiada  Daaa
3 lat temu

ASKO JEDEN TRZYMO DRUGI TRZASKO

75thecrow
3 lat temu

Brawo baza dla LPR jest potrzebna aby obsługa mogła funkcjonować w normalnych warunkach , popieram w 100%

doctor
odpowiada  Daaa
3 lat temu

Szwagier i spółka

!!!
odpowiada  roman
3 lat temu

Przecież to jest normalne rozpoczęcie cyklu budowy.

roman
3 lat temu

Zdążą do końca roku……ogrodzić plac budowy !? I to pewnie wszystko !….. No ale w Dziennikach budowy będzie że rozpoczęto ją w…. 2017 roku !

Daaa
3 lat temu

jak firma budowlana bedzie robic?

6
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x