Kamień węgielny pod przedszkolem na Kujawskiej

Udostępnij
Tweet

Dziś wmurowany został kamień węgielny pod budowę nowego przedszkola przy ulicy Kujawskiej. Będzie to nowoczesna, ośmiooddziałowa placówka. – Do jej budowy podeszliśmy z ogromną uwagą, również z tego powodu, że będzie ona pełnić funkcje integracyjne – będą tu także dzieci z niepełnosprawnościami, dzieci autystyczne – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

+

We wrześniu tego roku podpisana została umowa na budowę nowego przedszkola w rejonie ul. Kujawskiej. Inwestycję realizuje firma Malbud. Koncepcja przedszkola została wybrana w ogłoszonym przez urząd konkursie. Jego zwycięzcą zostało Studio Projektowe Przemysława Wojciechowskiego. Dziś wmurowano kamień węgielny pod budowę przedszkola.

Nowe, bardzo przestronne i nowoczesne przedszkole będzie jednokondygnacyjne. Każda z sal mieć będzie osobne sanitariaty, zabezpieczono również sporo miejsca na zajęcia terapeutyczne.

– Będzie to duże, nowoczesne ośmiooddziałowe przedszkole dostosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, w tym tych cierpiących na autyzm, które wymagają specjalnych form terapii. Wartość inwestycji to ponad 6,5 mln zł.

Przeniesiemy tutaj Publiczne Przedszkole nr 11 „Calineczka”, które znajduje się przy ul. Wolności. Warunki, jakie w tej chwili ma ono do dyspozycji są dużym utrudnieniem w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Nowy obiekt podniesie komfort pracy nauczycieli i stworzy wymarzone warunki do rozwoju dla naszych maluchów – tłumaczy prezydent Ostrowa.

Nowe przedszkole to więcej oddziałów, niż obecnie w „Calineczce”. Dzięki temu placówka przyjmie około 50 podopiecznych więcej.

– To spełnienie marzeń nauczycieli, dzieci i ich rodziców. Dzieci autystyczne potrzebują pracy indywidualnej, wyciszenia. Nasi pedagodzy będą mieć znakomite warunki do pracy – przekonuje Renata Zielińska.

Podopieczni placówki mieć do dyspozycji dwie strefy zewnętrzne – plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią poliuretanową i urządzeniami do zabawy i plac przyrodniczy z trawą , ogródkami, ścieżkami sensorycznymi. Co ważne, pomiędzy przedszkolem a ulicą nasadzone zostaną drzewa i krzewy, które stworzą zieloną strefę oddzielającą obiekt od samochodów.

Wykonawca, od września tego roku, ostro ruszył z pracami budowlanymi. Mają się one zakończyć latem przyszłego roku, tak, aby placówka mogła przyjąć przedszkolaków już w nowym roku szkolnym.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

24 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Marcin
6 lat temu

Co to za jedni ci Tomiccy ??

24
0
Napisz co o tym sądziszx