Rowerem dookoła ziemi

Jubileusz 40-lecia istnienia obchodził Klub Turystyki Kolarskiej Bicykl 1977. W tym czasie członkowie klika razy objechali kulę ziemską sumując pokonane dystanse na rowerach.

+

zdjecie

Uroczyste spotkanie z okazji Jubileuszu odbyło się 9 grudnia 2017 r. w Ostrowie. Krótką historię organizacji przedstawił pełniący od roku 2013 r. funkcję prezesa Jarosław Maj.

– Do Klubu należy obecnie ponad 50 osób w różnym wieku, często są to całe rodziny. Jeden z klubowiczów mieszka nawet w Oleśnicy, a spora grupa w Skrzebowej i Moszczance. Członkowie Bicykla udzielają się w wielu organizacjach, są m.in. kręgosłupem ostrowskiego PTTK, organizując cykliczne rajdy i zloty. W 2017 r. w naszych imprezach wzięło udział ponad 200 osób – mówił J. Maj. Oprócz niego w skład władz wchodzą: Krzysztof Pietrzak – Wiceprezes, Zbigniew Pohl – Wiceprezes, Marek Ampuła – sekretarz, Irena Franka – Skarbnik.

zdjecie

Największa imprezą w dziejach Bicykla była organizacja w 2012 r. 61. Centralnego Zlotu Turystów Kolarzy PTTK w Antoninie. Przez tydzień przebywało w mieście i powiecie 549 kolarzy turystów z Polski i z zagranicy poznając przy okazji zabytki i atrakcje regionu. Dumą organizacji jest wydana z okazji jubileuszu publikacja, 40 wycieczek dla mieszkańców na 40-lecie Klubu’’ zawierająca szereg propozycji aktywnego spędzenia czasu wraz z omówieniem najważniejszych atrakcji.

Podczas spotkania wręczono odznaczenia i dyplomy dla najbardziej zasłużonych działaczy wśród nich była spora grupa młodych turystów kolarzy.

Starosta Ostrowski gratulując tylu lat działalności oraz umiejętnej pracy z dziećmi i młodzieżą uhonorował najbardziej zasłużonych dyplomami i upominkami. – W tych pakiecikach znajdziecie Państwo m.in. dzwonki rowerowe. Proszę je traktować jako zaproszenie na oddanie do użytku ścieżki rowerowej Ostrów-Lewków-Michałków, którą Powiat Ostrowski budować będzie w 2018 roku – powiedział Paweł Rajski.

zdjecie

Przez Starostę Ostrowskiego zostali uhonorowani

Józef Talaga – założyciel klubu w 1977 roku. W PTTK od 1970 roku. Przodownik Turystyki Kolarskiej i Instruktor Krajoznawstwa. Były Prezes i Wiceprezes KTK „Bicykl – 1977”. Współorganizator rajdów i imprez turystycznych ostrowskiego Oddziału PTTK. Prowadzi trasy rajdowe a swoją pasją zaraził nie jednego młodego człowieka.

CZYTAJ  Nowy sekretarz Urzędu Miejskiego

Bogdan Barański – założyciel klubu w 1977 roku. W PTTK od 1975 r. Miłośnik cienkich opon i długich dystansów: na rowerze, nartach biegowych i nordick walking. Człowiek małej postury ale z żelazną kondycją.

Krzysztof Pietrzak – wiceprezes KTK „Bicykl – 1977”, członek ZO PTTK w Ostrowie Wielkopolskim. Od kilku lat oddany pracy na rzecz klubu i oddziału PTTK. Współorganizator rajdów i imprez turystycznych ostrowskiego PTTK. Sprawdzony kolega w rowerowych wyprawach i kwatermistrz na noclegach.

Zbigniew Pohl – najstarszy stażem w PTTK członek naszego klubu od 1968 r. Przodownik Turystyki Kolarskiej i Prowadzi trasy rajdowe a swoją pasją zaraźił jak kolega Józef nie jednego młodego człowieka. Miłośnik jazdy tyłem na rowerze i monocyklu.

zdjecie

Janusz Jastrowicz – klubowy fotograf. Współorganizator rajdów i imprez turystycznych ostrowskiego Oddziału PTTK. Pomocnik Znakarzy Szlaków Turystycznych. Współwykonawca szlaków rowerowych Powiatu Ostrowskiego w tym Szlaku Dookoła Powiatu Ostrowskiego.

Dariusz Nowacki – wieloletni Prezes KTK „Bicykl – 1977”. Dzięki jego zaangażowaniu i determinacji klub przetrwał „chude lata”. Honorowy Przodownik Turystyki Kolarskiej, Instruktor Krajoznawstwa i Znakarz Szlaków Rowerowych. Współautor i wykonawca szlaków rowerowych w Powiecie Ostrowskim i Południowej Wielkopolsce. Współautor wydawnictw krajoznawczych wzbogacających ostrowski rynek wydawniczy. Współorganizator rajdów i imprez turystycznych ostrowskiego PTTK. Komandor 61 Zlotu Turystów Kolarzy w Antoninie a ostatnio wspólnie z żoną Gosią XV Wielkopolskiego Zlotu Przodowników Turystyki Kolarskiej.

Jarosław Maj – Prezes Klubu KTK „Bicykl – 1977” i wiceprezes ZO PTTK w Ostrowie Wielkopolskim. Przodownik Turystyki Kolarskiej, Pieszej, Instruktor Krajoznazstwa, Pilot wycieczek, Przewodnik Terenowy i Znakarz Szlaków Nizinnych. Organizator masowych imprez turystycznych dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych w ostrowskim PTTK. Pomysłodawca i realizator wielu projektów edukacyjnych realizowanych w ramach Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego. Współautor z Dariuszem Nowackim „Przewodnika po szlakach turystycznych okolic Ostrowa Wielkopolskiego” i mapy powiatu ostrowskiego. Pomysłodawca Ostrowskiej Odznaki Krajoznawczej „Ostrószko”. Projektant oraz znakarz w terenie pieszych i kolarskich szlaków turystycznych w Południowej Wielkopolsce. Autor projektu „Karta wycieczki warta” finansująca udział dzieci i młodzieży w rajdach. Dopełnieniem projektu było wydanie talii kart z atrakcjami i zabytkami naszego miasta i powiatu. Autor wielu map i folderów, w tym ostatnio „40 wycieczek dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego na 40 lecie Bicykla 1977”. Współorganizator rajdu kolarskiego Tour de Bicykl i współautor szkolenia dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie orientacji w terenie z użyciem mapy, kompasu i urządzeń GPS z trybem Geocachingu, połączone z wykładem na temat atrakcji turystycznych Ostrowa Wielkopolskiego i okolic.

CZYTAJ  Grand Prix - festiwal filmowy - zapowiedź
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wolny niezrzeszony
6 lat temu

Jak chcę sobie pojeździć rowerem, to niepotrzebne mi żadne spędy i wątpliwi działacze. Po prostu wsiadam na niego i jadę gdzie chcę i kiedy chcę.

GUCIO
6 lat temu

a co z prezesem W.L kolarstwa z kalisza po aferze PZKOL tutaj też powinien się do dymisji podać

Blr
odpowiada  GUCIO
6 lat temu

A co oni mają wspólnego z pzkol ?

takie oblicze ziemi-tej ziemi
6 lat temu

Dla pisowskiego elektoratu , ziemia nada jest płaska a ,,pambuk” siedzi na chmurce i ciska piorunami w totalnie inaczej myślących. Tadek łączy się przez radio z ,,bogiem” i sygnalizuje kto ma pierwszy dostać:)))

M&M
odpowiada  takie oblicze ziemi-tej ziemi
6 lat temu

Nie wiem co jarasz albo jakich leków ci zabraklo ale udaj się lepiej do lekarza badz farmaceuty bo piszesz jakieś brednie zupelnie bez związku z tematem. Tutaj zasluzeni ludzie swietuja swoj jubileusz i zostali docenieni za trud a ty wrzucasz tutaj swoje wypociny. Mam dla ciebie dobrą radę. ..
Otwórz drzwi od szafy i zacznij mówić do rzeczy…

złodziej
odpowiada  takie oblicze ziemi-tej ziemi
6 lat temu

„Do Rzeszy” i w „Szambie Pisu” to fajne czasopisma adekwatne do poziomu M&M.

6
0
Napisz co o tym sądziszx