Motorowerem z ponad 3 promilami

Ponad 3 promile alkoholu miał motorowerzysta, któremu dalszą jazdę uniemożliwił 62-letni mieszkaniec gminy Nowe Skalmierzyce. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę oraz jego uprawnienia do kierowania.

+

Wczoraj, 29 listopada około godziny 16:20 oficer dyżurny ostrowskiej Policji otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że w miejscowości Skalmierzyce jechał motorowerzysta, którego zachowanie wskazywało, że może być nietrzeźwy. Jak ustalili policjanci, zgłaszający widząc motorowerzystę, który próbował ominąć jego pojazd nabrał wątpliwości, co do jego trzeźwości.

Powiadomił więc o tym policjantów i sam uniemożliwił mu dalszą jazdę. Gdy na miejsce przyjechali policjanci szybko potwierdziło się, że 54-latek był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. 54-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa.

Nietrzeźwi kierujący to jeden z ważniejszych problemów bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym kraju, stanowią bowiem potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników dróg.

Na szczególną uwagę i słowa podziękowania zasługuje postawa mężczyzny, który nie dopuścił do dalszej jazdy i ujął pijanego motorowerzystę. Reakcja 62-latka jest przykładem obywatelskiej postawy i braku społecznego przyzwolenia dla kierujących „na podwójnym gazie”.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Ruszyły prace na dawnym PKS-ie. Wiemy co tam się dzieje
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Marian
6 lat temu

Mieszkaniec europy zachodniej z takim stężeniem alkoholu we krwi byłby już martwy, a Polak bierze motorower i jedzie kupić jeszcze jedną flaszkę. Ja na ten przykład na jednoślad bym już nie wsiadał no ale jechać dwuśladem, to bym się nie bał.

anrzejki u dudy
6 lat temu

Oj tam przedbiegi przed andrzejkami,dziadek pił,ojciec pił to i on pije,dzieci i wnuki pić będą-tradycje w narodzie kultywować trzeba.Bo to ani wodą na smingusa polać,ani w kielonek na andrzeja polać,w sylwestra se nie strzelić,w wigilie karpia nie obgryść w noc świętojańską nie pochędorzyć,ino helołiny,waletynki i inne tęczowe zwyczaje kraj zdziczeje,tradycje pielęgnować trzeba mości rodacy.

kulsony nie znajom
odpowiada  anrzejki u dudy
6 lat temu

A kto z nami nie wypije tego we dwa kije,łupu cupu po korzuchu niech po polsku żyje 🙂

3
0
Napisz co o tym sądziszx