Jechał 117 km/h na 50-tce. Stracił prawko

Udostępnij
Tweet

W sobotę, 25 listopada policjanci z ostrowskiej drogówki zatrzymali 27-letniemu mężczyźnie prawo jazdy. Powodem było przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierowca na „pięćdziesiątce” pędził 117 km/h. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych – także tych najtragiczniejszych w skutkach.

+

W minioną sobotę, 25 listopada tuż po godz. 7:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadząc kontrole prędkości w gminie Odolanów zauważyli osobowego nissana, którego kierujący jechał z nadmierną prędkością. Przeprowadzony pomiar prędkości wykazał, że w terenie zabudowanym 27-latek miał na liczniku aż 117 km/h.

Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Pamiętajmy, że jesień to czas kiedy warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, mgły, opady deszczu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego tak ważnym jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków i sprawdzić stan techniczny swojego samochodu.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić samochód bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna próba kierowania bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Strażacy od wczoraj walczą z pożarem lasu
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
lohohoho
6 lat temu

i jak teraz wyglada
nic tylko pogratulowac glupoty

Łukasz ķulawski
6 lat temu

Mogli go odrazu zamknąć na 10 lat a nie puszczą wolno

Grabarz
6 lat temu

Szkoda, że się debil nie zabił.

Tom
odpowiada  Grabarz
6 lat temu

Szanowni Państwo. Oto wypowiedział się debil, który życzy śmierci bliźniemu.

ewa
6 lat temu

eliminować debili

5
0
Napisz co o tym sądziszx