Zaobrączkowano nietoperze

Udostępnij
Tweet

Nietoperze to bardzo pożyteczne ssaki, które jako jedyne potrafią aktywnie latać. W ostatnim czasie przeprowadzono obrączkowanie ponad 100 osobników. Całą akcję przeprowadzono na terenie Nadleśnictwa Antonin.

+

Doktor Grzegorz Wojtaszyn wraz z zespołem chiropterologów przeprowadził tę fascynującą akcję. Stwierdzono występowanie aż 5 gatunków spośród 1100 znanych na całym świecie, a wśród nich borowce wielkie. Warto przypomnieć, że nietoperze w przeważającej większości prowadzące nocny tryb życia. Specyficzną postawę w spoczynku – zwisanie głową w dół – nietoperze zawdzięczają specjalnej budowie tylnych kończyn.

Galeria zdjęć R. Łapińskiego

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Strażak po służbie zreanimował skutecznie 10-latkę (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bruk Horror Dziczyzna
6 lat temu

Według Szyszki, nietoperza trzeba wsadzić w pułapkę na rysie, żeby wyregulować populację tych ostatnich, bo jak mu wiadomo, rysie mnożą się bez opamiętania i roznoszą korniki.

ANDY
odpowiada  Bruk Horror Dziczyzna
6 lat temu

W przypadku Szyszki i nie tylko, pieski szczekają a karawana Polskęzbawa jedzie sobie dalej, przez prokuratorów nie niepokojona. A dlaczego Szyszko nie spowalnia karawan? Ano choćby dlatego, że jego przestępstwa nikną w burzy piaskowej, którą ta karawana wznieca.

mi
odpowiada  Bruk Horror Dziczyzna
6 lat temu

No to teraz już wiem, dlaczego chcą ratować pustynię błędowską. Po pierwsze primo – żeby karawana mogła jechać dalej. Po drugo primo – żeby burze piaskowe chowały przekręty pana Sz. Po trzecio primo – żeby nie było korników. Po czwarto primo – tam nie ma drzew, to UE panu Sz. nie zarzuci, że wycina drzewa.

3
0
Napisz co o tym sądziszx