OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Każdy może pomóc wcześniakom

Jutro (sobota) w Galerii Ostrovia odbędzie się sympatyczna akcja wymiernie pomagająca wcześniakom urodzonym w ostrowskim szpitalu. “Fundacja małych serc” zajmuje się przekazywaniem specjalnych maskotek – ośmiorniczek, zaprojektowanych tak, by umilać pobyt wcześniakowi w inkubatorze.

+

Program jest dość bogaty i można się z nim zapoznać na poniższym plakacie.

 

 

W Polsce co dziesiąte dziecko rodzi się jako wcześniak. Niektóre z wagą niższą niż tysiąc gramów. Postęp w medycynie pozwala ratować te maleńkie istoty. Dziś operacje ratujące życie przeprowadza się u dzieci urodzonych w 24 tygodniu ciąży. Start w życie mają niełatwy dlatego śmiało można je nazwać małymi wojownikami. Dziś Światowy Dzień Wcześniaka.
A my chcemy Państwa zaprosić na akcję zorganizowaną przez „Fundację małych serc”. Już jutro od godziny 10 do 18 w Galerii Ostrovia odbędą się warsztaty szydełkowania i kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup włóczki. Z niej stworzone zostaną maskotki-ośmiorniczki, które umilą wcześniakom pobyt w szpitalu.

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
...
odpowiada  Ania
3 lat temu

Osmiorniczki robione są ze specjalnej włóczki. Następnie są prane, suszone, następnie przechodzą etap uwolnienia od bakterii. Dopiero po przejściu przez koordynatora jadą do szpitala. Tam przechodzą przez sanepid. Gotową dostaje mama, aby ją ponosić żeby przeszla jej zapachem. Proszę najpierw poczytać, a później się wypowiadać 😉 poza tym w Galerii zostało wystawione stoisko, gdzie można bylo kupic na własny użytek rękodzieła.

Ania
3 lat temu

Ktoś je robił, dotykał , następnie leżą w galerii potem przez kolejne ręce przechodzą. Czy jak takie maleństwo w inkubatorze dostanie taka maskotke nie złapie żadnej bakterii. W końcu jest w sterylnym miejscu

Ktos
3 lat temu

Szacunek…

3
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x