Burmistrz Nowych Skalmierzyc z zarzutami o mobbing

Udostępnij
Tweet

Burmistrz Nowych Skalmierzyc Bożenie B. postawiono zarzuty złośliwego naruszania w okresie pomiędzy 2013, a 2016 r. praw pracowniczych podległych jej służbowo urzędników. Wcześniej wielokrotnie przedstawialiśmy stanowisko urzędników sugerujących mobbing ze strony kierownictwa urzędu gminy Nowe Skalmierzyce.

+

W ramach postępowania nadzorowanego przez Prokuratora zgromadzono obszerny materiał dowodowy, a także przesłuchano szczegółowo kilkudziesięciu świadków w osobach byłych i obecnych pracowników w/w urzędu.

W oparciu o kompleksową analizę karnoprawną materiału dowodowego Prokurator przedstawił zarzut  działania na szkodę trzech pracownic urzędu , w ramach którego wskazał, że podejrzana pełniąc obowiązki pracodawcy złośliwie i w zamiarze wyrządzenia krzywdy poprzez działanie sprzeczne z interesem pracownika naruszała prawa podległych jej pracowników do poszanowania ich godności i ochrony prywatności,

Powyższe zachowanie zakwalifikowane zostało jako występek złośliwego naruszania praw pracowniczych z art. 218§ 1a. kodeksu karnego co zagrożone jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej nie przyznała się do zarzucanych jej czynów i skorzystała z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Postępowanie pozostaje w toku, stronom postępowania przysługuje prawo do zapoznania się z materiałem zgromadzonym w sprawie i złożenie ewentualnych wniosków dowodowych w celu jego uzupełnienia.

W przypadku ewentualnego prawomocnego skazania, burmistrz nie będzie mogła startować w wyborach samorządowych starając się o reelekcję i tym samym po wielu latach dojdzie do zmiany we władzach Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Rywalizacja na Hobby Horse (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
41 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ania
6 lat temu

A co z odśnieżanie dróg w waszej gminie… Kolejna sprawa która sąd musi załatwić.

też Mieszkaniec
6 lat temu

ona? czy zespół? czy szef może gnębic pracownika? czy jeden drugiemu może niszczyć życie? co wy tu wogole ludzie wypisujecie? takie zachowania należy piętnować a nie pieprzyć o dobrym gospodarzu. nie mozemy sie na to godzic. nasi pracodawcy musza nas szanowac. mam nadzieję że dowiemy się całej
prawdy o tej bulwersujące sprawie. oczywiście niczego nie przesadzam ale dlaczego nie ma rzeczowych, konkretnych wyjasnien samej zainteresowanej, konsekwentnie od początku milczy.

Mieszkaniec
6 lat temu

Duzo dobrego zrobila dla miasta .

Ania
odpowiada  Mieszkaniec
6 lat temu

Kiedyś było inaczej a teraz co się dzieje w tej gminie to głowa pęka…. A sprawa z odśnieżaniem dróg kolejna sprawa poważna

41
0
Napisz co o tym sądziszx