OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Burmistrz Nowych Skalmierzyc z zarzutami o mobbing

Burmistrz Nowych Skalmierzyc Bożenie B. postawiono zarzuty złośliwego naruszania w okresie pomiędzy 2013, a 2016 r. praw pracowniczych podległych jej służbowo urzędników. Wcześniej wielokrotnie przedstawialiśmy stanowisko urzędników sugerujących mobbing ze strony kierownictwa urzędu gminy Nowe Skalmierzyce.

+

W ramach postępowania nadzorowanego przez Prokuratora zgromadzono obszerny materiał dowodowy, a także przesłuchano szczegółowo kilkudziesięciu świadków w osobach byłych i obecnych pracowników w/w urzędu.

W oparciu o kompleksową analizę karnoprawną materiału dowodowego Prokurator przedstawił zarzut  działania na szkodę trzech pracownic urzędu , w ramach którego wskazał, że podejrzana pełniąc obowiązki pracodawcy złośliwie i w zamiarze wyrządzenia krzywdy poprzez działanie sprzeczne z interesem pracownika naruszała prawa podległych jej pracowników do poszanowania ich godności i ochrony prywatności,

Powyższe zachowanie zakwalifikowane zostało jako występek złośliwego naruszania praw pracowniczych z art. 218§ 1a. kodeksu karnego co zagrożone jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej nie przyznała się do zarzucanych jej czynów i skorzystała z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Postępowanie pozostaje w toku, stronom postępowania przysługuje prawo do zapoznania się z materiałem zgromadzonym w sprawie i złożenie ewentualnych wniosków dowodowych w celu jego uzupełnienia.

W przypadku ewentualnego prawomocnego skazania, burmistrz nie będzie mogła startować w wyborach samorządowych starając się o reelekcję i tym samym po wielu latach dojdzie do zmiany we władzach Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

41 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ania
odpowiada  Mieszkaniec
3 lat temu

Kiedyś było inaczej a teraz co się dzieje w tej gminie to głowa pęka…. A sprawa z odśnieżaniem dróg kolejna sprawa poważna

Ania
3 lat temu

A co z odśnieżanie dróg w waszej gminie… Kolejna sprawa która sąd musi załatwić.

też Mieszkaniec
3 lat temu

ona? czy zespół? czy szef może gnębic pracownika? czy jeden drugiemu może niszczyć życie? co wy tu wogole ludzie wypisujecie? takie zachowania należy piętnować a nie pieprzyć o dobrym gospodarzu. nie mozemy sie na to godzic. nasi pracodawcy musza nas szanowac. mam nadzieję że dowiemy się całej
prawdy o tej bulwersujące sprawie. oczywiście niczego nie przesadzam ale dlaczego nie ma rzeczowych, konkretnych wyjasnien samej zainteresowanej, konsekwentnie od początku milczy.

Mieszkaniec
3 lat temu

Duzo dobrego zrobila dla miasta .

zbulwersowany typ
odpowiada  antyCom
3 lat temu

ukrainców i innych brudasów jak piszesz zaprosił do polski rząd i do nich miej pretensje.

zbulwersowany typ
odpowiada  oszukana
3 lat temu

ciebie to już w szkole oszukano …nie ucząc pisa języka polskiego.

zbulwersowany typ
odpowiada  JUREK
3 lat temu

ktos ci broni pracować i zarabiąc? typowo polskie podejście zawiść i jad bo komuś sie udalo.

zbulwersowany typ
odpowiada  tygrys
3 lat temu

jakie to typowe-nie znasz – to nie oceniaj.

tygrys
3 lat temu

Nie znam Pani, ale z całym szacunkiem podejrzewam, że sodówa jej od dłuższego czasu waliła do głowy.

sasquad
odpowiada  JUREK
3 lat temu

A ciebie to w d… uwiera nierobie, co? Może jakbyś się trochę pouczył i miał trochę ambicji na coś więcej niż wyciąganie łapy po zasiłki, to może do czegoś byś w życiu też doszedł, a nie tylko do MOPS-u albo pod monopolowy. Już nawet twoja ortografia pokazuje, że w szkołę to tylko kamieniami rzucałeś.

41
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x