Burmistrz Nowych Skalmierzyc z zarzutami o mobbing

Burmistrz Nowych Skalmierzyc Bożenie B. postawiono zarzuty złośliwego naruszania w okresie pomiędzy 2013, a 2016 r. praw pracowniczych podległych jej służbowo urzędników. Wcześniej wielokrotnie przedstawialiśmy stanowisko urzędników sugerujących mobbing ze strony kierownictwa urzędu gminy Nowe Skalmierzyce.

+

W ramach postępowania nadzorowanego przez Prokuratora zgromadzono obszerny materiał dowodowy, a także przesłuchano szczegółowo kilkudziesięciu świadków w osobach byłych i obecnych pracowników w/w urzędu.

W oparciu o kompleksową analizę karnoprawną materiału dowodowego Prokurator przedstawił zarzut  działania na szkodę trzech pracownic urzędu , w ramach którego wskazał, że podejrzana pełniąc obowiązki pracodawcy złośliwie i w zamiarze wyrządzenia krzywdy poprzez działanie sprzeczne z interesem pracownika naruszała prawa podległych jej pracowników do poszanowania ich godności i ochrony prywatności,

Powyższe zachowanie zakwalifikowane zostało jako występek złośliwego naruszania praw pracowniczych z art. 218§ 1a. kodeksu karnego co zagrożone jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej nie przyznała się do zarzucanych jej czynów i skorzystała z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Postępowanie pozostaje w toku, stronom postępowania przysługuje prawo do zapoznania się z materiałem zgromadzonym w sprawie i złożenie ewentualnych wniosków dowodowych w celu jego uzupełnienia.

W przypadku ewentualnego prawomocnego skazania, burmistrz nie będzie mogła startować w wyborach samorządowych starając się o reelekcję i tym samym po wielu latach dojdzie do zmiany we władzach Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

CZYTAJ  Jazda na hulajnodze elektrycznej - Uważajcie na TE zakazy

41 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ania
5 lat temu

A co z odśnieżanie dróg w waszej gminie… Kolejna sprawa która sąd musi załatwić.

też Mieszkaniec
5 lat temu

ona? czy zespół? czy szef może gnębic pracownika? czy jeden drugiemu może niszczyć życie? co wy tu wogole ludzie wypisujecie? takie zachowania należy piętnować a nie pieprzyć o dobrym gospodarzu. nie mozemy sie na to godzic. nasi pracodawcy musza nas szanowac. mam nadzieję że dowiemy się całej
prawdy o tej bulwersujące sprawie. oczywiście niczego nie przesadzam ale dlaczego nie ma rzeczowych, konkretnych wyjasnien samej zainteresowanej, konsekwentnie od początku milczy.

Mieszkaniec
5 lat temu

Duzo dobrego zrobila dla miasta .

Ania
odpowiada  Mieszkaniec
5 lat temu

Kiedyś było inaczej a teraz co się dzieje w tej gminie to głowa pęka…. A sprawa z odśnieżaniem dróg kolejna sprawa poważna

tygrys
5 lat temu

Nie znam Pani, ale z całym szacunkiem podejrzewam, że sodówa jej od dłuższego czasu waliła do głowy.

zbulwersowany typ
odpowiada  tygrys
5 lat temu

jakie to typowe-nie znasz – to nie oceniaj.

JUREK
5 lat temu

tak sie nachapała kasy, pewnie na koncie kasy od h,,, i bedzie zyc jak paczek w masle i sie kur,,,, a my biedusy robole

sasquad
odpowiada  JUREK
5 lat temu

A ciebie to w d… uwiera nierobie, co? Może jakbyś się trochę pouczył i miał trochę ambicji na coś więcej niż wyciąganie łapy po zasiłki, to może do czegoś byś w życiu też doszedł, a nie tylko do MOPS-u albo pod monopolowy. Już nawet twoja ortografia pokazuje, że w szkołę to tylko kamieniami rzucałeś.

zbulwersowany typ
odpowiada  JUREK
5 lat temu

ktos ci broni pracować i zarabiąc? typowo polskie podejście zawiść i jad bo komuś sie udalo.

ffff..bbbb...
5 lat temu

a taka byla piekna, zgrabna, wyrobiona, mądra , kreatywna, polityczna itp., Szkoda, jezeli wyrok sie uprawomocni to Bozena zabieraj klocki i do domu . Na tym etapie ta pani nie ma juz zbyt wiele ruchów na szachownicy samorzadowej . A był czas aby rozegrac to na wlasnych zasadach . Odwołania, apelacje nie maja juz dla tej pani i społeczeńtwa znaczenia . Ta pani juz zrobiła dla społeczenstwa dość, ale sama tego nie widziała – a teraz ktos jej to pokazał .

oszukana
5 lat temu

w koncu,z sprawiedliwosci stala sie zadosc!!!nikomu zle nie zycze,ale dobra mine do zlej gry kazdy umie robic miedzy innymi Pani Burmistrz.Jesli pani nie byla by winna nie bylo by wyroku!!cala gmina oskarzyla ja o mobing,klamali?ci ktorym oczy mydlila,to beda sie upominac za nia,ale trzeba wziasc pod uwage ludzi ktorzy pracowali obok niej,nikomu by nie bylo milo byc ponizanym w pacy!!I w ogole to sie dziwie,ze taka elegancka kobieta,wyuczona,na takim stanowisku dopuscila sie czegos takiego!!!kto by pomyslal hmm

khnv
odpowiada  oszukana
5 lat temu

gdzie przeczytalas ze jest juz wyrok?

zbulwersowany typ
odpowiada  oszukana
5 lat temu

ciebie to już w szkole oszukano …nie ucząc pisa języka polskiego.

mi
5 lat temu

Jeśli ktoś źle pracuje to to istnieją upomnienia, nagany pozbawienie premii, można też zwolnić nawet z art 52kp. Tak można , a czasem trzeba dyscyplinować pracowników. NIE WONO ICH JEDNAK UPOKARZAC. I to byloby tyle pani burmistrz.

Kandydat
5 lat temu

Bierz Putina i spierd…cie. Czas na Was

do obserwatora
odpowiada  Kandydat
5 lat temu

problem w tym,że w życiu w urzędzie gminy w N.Skalmierzycach nie byłem..nie cierpię analfabetyzmu – i tyle..

Obserwator
5 lat temu

Widać po komentarzach że powinno się spowrotem wprowadzić logikę do szkół. Co ma piernik do wiatraka? To że jest miła dla gości i ma szczęscie być burmstrzem gminy gdzie mieszkają przedsiębiorczy ludzie nie usprawiedliwia jej zachowania wobec pracownic w urzędzie. Albo mamy rządy ludu albo rządy prawa i każdy w rownym stopniu przed nim odpowiada.

Do obserwatora
odpowiada  Obserwator
5 lat temu

Powinno się koniecznie wprowadzić Z POWROTEM ortografię do szkół…

bolo
odpowiada  Obserwator
5 lat temu

Czy błąd ortograficzny zmienia sens zdania? Jak dotąd najlepszy komentarz.

Jasio
odpowiada  Obserwator
5 lat temu

Śmierdzisz z daleka pracownikiem urzędu ….

maly
odpowiada  Obserwator
5 lat temu

Gdzie się kończą argumenty tam się zaczynają personalne wycieczki.

41
0
Napisz co o tym sądziszx