OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

W Ostrowie przywrócono lokomotywie historyczne barwy

Grupa PKP Cargo przygotowała dla miłośników kolei niespodziankę. W najbliższą niedzielę zaprezentuje lokomotywę ET41-186, której w ramach naprawy głównej przywrócono historyczną malaturę z początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

+

29 października br. w Zakładzie PKP Cargotabor w Ostrowie Wielkopolskim, spółka PKP Cargo, największy w Polsce i przodujący w Unii Europejskiej operator przewozów kolejowych oraz mecenas zabytków techniki kolejowej, zaprezentuje lokomotywę ET41-186, której w trakcie prac remontowo-malarskich przywrócono historyczne barwy z lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia.

W lokomotywie w ramach naprawy głównej wymieniono także elementy instalacji elektrycznej, zmodernizowano szafy wysokiego i niskiego napięcia oraz wózki i silniki trakcyjne. Przebudowana została również kabina maszynisty, w której zamontowano nowy, ergonomiczny pulpit, klimatyzację, poprawiono izolację termiczną i akustyczną. Przebudowa kabiny maszynisty w celu poprawy warunków pracy.

W tym roku historyczną malaturę odzyskały już m.in. lokomotywy SM42-1006 oraz ET42-029. Ta ostatnia została zaprezentowana na początku października w 16. rocznicę rozpoczęcia działalności PKP Cargo.

Do tej pory Spółka nadała historyczne barwy lokomotywom: ET41-001, ET42-001, ET22-003 i 233, EU07-195, ST44-1103, SP42- 260, SM30-211, SM42-1006, SU46-47. – W ramach działań ochrony dziedzictwa kolejowego przywracamy czynnym lokomotywom historyczne barwy. Spotyka się to z pozytywnym przyjęciem, dlatego proces ten chcielibyśmy kontynuować – powiedział Maciej Libiszewski, prezes zarządu PKP Cargo.

PKP Cargotabor w Ostrowie Wielkopolskim jest jedynym w skali całej Grupy PKP Cargo zakładem, w którym wykonywane są naprawy główne (na poziomie P5) i modernizacje lokomotyw ET41, ET22 i EU07.

PKP Cargo zaprasza 29 października w godzinach 11.00-14.00 do Zakładu spółki PKP Cargotabor w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Skorupki 2b, gdzie lokomotywa ET41-186 zostanie wyeksponowana dla zwiedzających.

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pk 1
3 lat temu

ten zaklad juz dawno zszedl na psy w 2009 roku jak odszedl prawdziwy fachowiec z kierownictwa i duzo prawdziwych fachowcow z warsztatu[nie wszyscy bo bym obrazil niektorych ktorzy zostali] a nadal ta czarna eminecja[Ma…]kreci sie po tym zakladzie ktory nawet nie umial powiedziec dzien dobry

usmiechnięta morda
odpowiada  wiesiu
3 lat temu

co ty opowiadasz to nieprawda

c
3 lat temu

robią robotę w cargo. Pamiętam jak na bocznicy stało et 22, pordzewiałe jakby wydobyli z oceanu, zrobili z tego nową furę 🙂

zxc
odpowiada  Adam
3 lat temu

skoro klucze mają 30 lat to chyba dobrze? bo to znaczy że są solidnie wykonane skoro tyle wytrzymują, i nie są z chin. po co te narzekanie?

Cieśla budowlany
3 lat temu

Kolejorz i leśnik to uj nie rzemieślnik.

wiesiu
3 lat temu

to sie nadaje do skansenu pkp w antoninie,tam mieszka kustosz,

M
3 lat temu

Nie narzekajcie. Przynamniej zwykły śmiertelnik może sobie przyjść zobaczyć tego „youngtimera” razem z dzieciakami. Które zakłady pracy oferują takie atrakcje?

Wojtek
odpowiada  kolejarz ZNT OSTRÓW
3 lat temu

Kolejarzu ZNT OSTRÓW, nie przesadzaj. Warunki pracy są bardzo dobre. Popatrzcie na inne firmy. Tylko niektórym Panom po prostu pracować się nie chce. Patrzcie na siebie, a i nowego kierownika zostawcie w spokoju.

morgi
odpowiada  kolejarz ZNT OSTRÓW
3 lat temu

W jednym z Ostrowskich zakładów zajmujących się naprawą taboru kolejowego jest tak samo.A może PKP Cargo pochwali się swoim leciwym taborem,który jest niby największy w Polsce i przodujący w UE?

Adam
3 lat temu

Racja. Na zakładzie nie jest kolorowo. Klucze jeśli są mają po 30/35 lat albo i lepiej. Ale dlaczego numer 186 skoro niedawno wyszła 005. Pozdrawiam kolegę i kierownika ;D

15
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x