Dyskryminacja pod Kauflandem?

Udostępnij
Tweet

Tyle się mówi o niesprawiedliwym traktowaniu ojców w polskich sądach przy orzekaniu o opiece nad dziećmi. Najczęściej trafiają one pod opiekę matki. O innym przykładzie nierównego traktowania można dowiedzieć się ze znaków informacyjnych pionowych pod ostrowskim marketem Kaufland. Z tabliczki wynika, że miejsca zlokalizowane blisko wejścia do sklepu przeznaczone są dla matek z dziećmi. Internauta pyta za naszym pośrednictwem: „ojciec z dzieckiem nie może zaparkować na jednym z miejsc parkingowych przy Kauflandzie?” Zapytaliśmy sieć sklepów.

+

„Miejsca parkingowe oznaczone jako rodzinne Kaufland stworzył zarówno dla całych rodzin, jak i matek lub ojców, bądź innych opiekunów, którzy przyjeżdżają na zakupy z małym dzieckiem lub dziećmi. Dotychczasowe oznaczenie na parkingu w Ostrowie Wielkopolskim zostanie wyposażone w uniwersalne oznakowanie rodzinnych miejsc parkingowych. Co więcej, Kaufland jest w trakcie prac, których celem jest wprowadzenie na parkingach przy wszystkich marketach sieci w całej Polsce takich właśnie uniwersalnych oznaczeń.

Pozdrawiamy
Biuro Prasowe Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp. k.”

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  PL2050 i PSL ujawnili kandydatów do rady Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o

28 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
c
6 lat temu

czy wie ktoś, czy w kauflandzie można kupić pedały rowerowe? .. pytam poważnie

telewidz
odpowiada  c
6 lat temu

Można kupić.Do deptania można nawet wynająć „kolarza” lub „galeriankę”.
Dla każdego coś miłego.

Zasada - on
6 lat temu

Zasada jest prosta jak chcesz się do czegoś przyczepić to się przyczepisz. Jestem w szoku, że jakaś osoba poczuła się urażona czy dotknięta tym znakiem. Pozdrawiam cię czule mam nadzieje, że to jedyny problem w twoim życiu. Warto też czasami odwiedzić psychologa i porozmawiać o swoich problemach – świat jest brutalny i ciężki szczególnie przy Kauflandzie.

Suzuki
6 lat temu

Przy Kauflandzie jest wymarzone, dobrze zlokalizowane miejsce aby zrobić potężny parking.

123
odpowiada  Suzuki
6 lat temu

Dokładnie, tyle idealnego terenu pod parking tam jest.
Już jak nie chcą inwestować nie wiadomo ile w układanie kostki itp. to wystarczyło by utwardzić ten teren jakimś kamieniem/tłuczniem i też było by spoko.

1984
6 lat temu

Warto zainteresować się także organizacją ruchu na parkingu. Nie wiem, ile do tej pory było tam stłuczek, ale niektórzy nie potrafią tam jeździć. Zasada zachowania się na skrzyżowaniu równorzędnym jest dla nich zupełnie obca.

123
6 lat temu

Ostatnio z miejscami parkingowymi jest tam problem, zauważyłem że sporo osób parkuje tam auta i idzie do pracy, szkoły, domu itp.
A klienci marketu nie mają gdzie zaparkować.

Marcin
6 lat temu

Posta tego na fb napisałem ponad rok temu. Śmiać mi się chciało z niefortunnego sformułowania, a pewnie chodziło o miejsce dla klientów z małymi dziećmi. Jednakże cieszę się, że ktoś zainteresował się tym tematem i znaki zostaną zamienione. No chyba, że intencją rzeczywiście było, aby owe miejsca parkingowe były tylko dla matek z dziećmi, wiec bez skrupułów pojadę z moją mamą na zakupy i zaparkujemy na tym miejscu ?

3grosze
6 lat temu

Sprawa prosta jak drut. Jesli jest problem z miejscami parkingowymi znaczy ze klienci niechętnie robią tam zakupy i dziala to na szkodę marketu. Wprowadzic znak max. postój 2h i jesli ktos zostawi na dłużej lawetka na parking i po sprawie. Opcja ze znakiem „wylacznie dla klientów marketu nie dziala w naszym społeczeństwie poniewaz dzieciaki przed szkołą wejda i kupią 1 bułkę wezmą paragon i w świetle prawa są klientem….

Fix
6 lat temu

ciekawe czy jak matka przyjedzie z 17-letnim dzieckiem to ma prawo tam zaparkować czy już nie..?…bo jak określił to Kaufland ….z małym dzieckiem lub z dzieckiem…..

ostrowiak
6 lat temu

Parking przy Kauflandzie powinien funkcjonowac jak przy niektórych marketach np. w nadmorskich miejscowosciach. Robisz zakupy, masz paragon nie płacisz. U nas przy Kauflandzie parkują z Zespołu Szkół Usługowych. Dlatego normalny klient nie ma gdzie zaparkowac.

zibi
6 lat temu

Podoba mi się ,ale niech matki z dzieckiem parkują WYŁĄCZNIE na tych miejscach !!!

28
0
Napisz co o tym sądziszx