OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

2,5 promila za kierownicą ciężarówki

Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez policjantów z Posterunku Policji w Przygodzicach kierowca ciężarówki. 56-latek został zatrzymany na krajowej „11”.

+

Niestety pomimo apeli, a także tragicznych wydarzeń, nadal są kierowcy, którzy decydują się wsiąść do samochodu i kierować będąc pod wpływem alkoholu. Wszyscy ci kierowcy “na podwójnym gazie” ryzykują nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg. Trzeba bowiem pamiętać, że nawet niewielka dawka alkoholu we krwi obniża koncentrację i refleks.

Wczoraj, 3 października policjanci z Posterunku Policji w Przygodzicach zatrzymali na krajowej „11” kierującego tirem z naczepą. Funkcjonariusze wyczuli od 56-latka woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało 2,46 promila alkoholu w jego organizmie.

Na szczęście policjanci z Przygodzic zapobiegli temu, aby pijany kierowca kontynuował jazdę. 56-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego został zatrzymany i za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Kierowcy, którzy za nic mają przepisy ruchu drogowego stanowią duże zagrożenie dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować zagrożenia na drodze, policjanci restrykcyjnie podchodzą do kierowców, którzy za kierownicę wsiadają po alkoholu.

11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Stefan
odpowiada  driver
3 lat temu

wyluzuj …

...
odpowiada  driver
3 lat temu

Admini ostrów24.tv najwyraźniej w poważaniu mają netykietę, albo boją się zaingerować w hmm “wolność słowa” Ten osobnik driver lub podobny do znudzenia powtarza to samo, co pośrednio budzi awersję (do tego portalu) czy nie można coś z tym zrobić? na innych portalach odrazu bezdyskusyjnie działają admini i nikt jakoś się nie obrusza. Czy nie można tutaj czegoś zmienić ? Jeśli autorzy w zamyśle tolerują takie komentarze licząc na większe zainteresowanie swoim medium to chyba są w błędzie…

driver
3 lat temu

Czy sprawca był trzeźwy ?

Obserwator

Podstawowym pytaniem jest, czy ” driver ten prawdziwy, nie podrabianiec” był trzeźwy czytając ten artykuł. Gzie wyraźnie piszą o nietrzeźwym kierowcy.

Alik
odpowiada  stary szofer,
3 lat temu

Masz się czym chwalić żal mi ciebie. Ciekawe czy swoim dziecia dajesz taki przykład.

stary szofer,
3 lat temu

za komuny jelczem jezdzilem dlugie trasy, rzeszow, gdynia itp, pilem do 1 w nocy a o 5 tej w trase ale wtedy nie bylo tyle aut

driver paranormalny
3 lat temu

Ale czy napewno dobrze sprawdzono stan trzeźwości sprawcy?

driver ten prawdziwy, nie podrabianiec
3 lat temu

Podstawowe pytanie jakie należy zadać w tej sprawie to czy zatrzymany kierowca ciężkiego pojazdu był trzeźwy ?
Otóż trzeźwość jest kluczową kwestią w kierowaniu pojazdami.
Proszę innych szanownych “driverów” o nie podszywanie się podemnie.
Nie jest to dobre.

driver normalny
3 lat temu

Prawo jazdy zabrac dozywotnio a TEN baran do sipy

driver
3 lat temu

Wstanie upojenia alkoholowego prowadził samochód, mógł wtedy zabić wiele niewinnych duszyczek, dkatego martwie sie o jego miejsce w niebie

11
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x