Kilkukrotnie gwałcili 28-latkę

Udostępnij
Tweet

Prokurator przedstawił dwóm mężczyznom zarzut zgwałcenia i wystąpił do Sądu z wnioskiem o areszt.

+

Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie nadzoruje postępowanie przeciwko 30 letniemu mieszkańcowi Ostrzeszowa oraz 37 letniemu mieszkańcowi jednej z miejscowości w powiecie ostrzeszowskim podejrzanym o zgwałcenie 28 letniej mieszkanki Ostrzeszowa.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń w okresie pomiędzy 23 września a 29 września 2017 podejrzani mężczyźni wykorzystując fakt upojenia alkoholowego pokrzywdzonej w wyniku, którego nie była zdolna do skutecznego wyrażenia swojego sprzeciwu, przy użyciu przemocy polegającej na stosowaniu siły fizycznej doprowadzili w/w do wielokrotnego obcowania płciowego oraz innych czynności seksualnych.

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy w tym przeprowadzone opinie biegłych Prokurator przedstawił mężczyznom zarzut zgwałcenia wspólnie z inną osobą z wykorzystaniem bezradności osoby pokrzywdzonej.

Obaj podejrzani przyznali się przed Prokuratorem częściowo do zarzucanego im czynu.

Z uwagi na zagrożenie surową karą i możliwość utrudniania postępowania Prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec obu podejrzanych.

Po zapoznaniu się z argumentacją Prokuratora Sąd uwzględnił wniosek i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 30 latka. Na dzień 2 października 2017 r. wyznaczony został termin rozpoznanie wniosku w sprawie 37 latka.

Przestępstwo zgwałcenia dokonane wspólnie z inną osobą ( art. 197§3 k.k.) zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze nie krótszym niż 3 lata pozbawienia wolności, przestępstwo wykorzystania bezradności innej osoby w celu doprowadzenia jej do obcowania płciowego ( art. 198 k.k) zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Policja nie odpuszcza. Hałasujący motocykliści i kierowcy quadów wkrótce wpadną
Subskrybuj
Powiadom o

28 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Stefan
6 lat temu

Fajna była chociaż?

namiętny Zbychu
odpowiada  Stefan
6 lat temu

One wszystkie fajne. Jak nie nasze!:)

Andrzej
6 lat temu

Wielkie mi halo. Musicie kochani zrozumieć że faceci maja swoje potrzeby i czasami facet musi sobie ulżyć.

NN
6 lat temu

Jak wy sadzicie. Przez 6 dni ktos ja zmuszal do picia? Smieszne . pila z nimi i jak ktos powiedzial GLOWA
PIJANA DUPA SPRZEDANA. Nagle otrzezwiala:D

28
0
Napisz co o tym sądziszx