OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

PiS zniszczy orliki? Senator zaprzecza

Gazeta Wyborcza twierdzi, że PiS chce popsuć program dotyczących orlików. Władza miała wyrzucić stary projekt do kosza, a nowy ma kompletnie nie funkcjonować. Na te zarzuty odpowiedział senator Łukasz Mikołajczyk.

+

W artykule gazety można przeczytać, że PiS wymienił kierownictwo Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej, która sprawuje nadzór nad orlikami. Poza tym, miało dojść do odrzucenia programu „Nasz Orlik” i wprowadzenia własnego. To wszystko w konsekwencji miało z kolei doprowadzić do wielkich problemów – między innymi z animatorami. Jak twierdzi Gazeta Wyborcza, ci przestali otrzymywać pieniądze za swoją prace.

Orliki funkcjonują także w Ostrowie Wielkopolskim. To miejsce aktywności fizycznej wielu mieszkańców naszego miasta. Postanowiliśmy zatem dotrzeć do źródła i zapytać o całą sprawę senatora z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Łukasza Mikołajczyka. Ten miał do powiedzenia sporo, bo był świeżo po spotkaniu z Ministrem Sportu.

– W tej kadencji przeznaczamy bardzo duże środki na sport. Rozmawialiśmy o wielu programach, które będą realizowane. Pojawią się także nowe projekty, które zamierzamy wdrożyć. Chcemy upowszechniać sport, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Orliki były, są i będą. To bardzo ważny element każdej miejscowości. Doskonale wiemy, że pierwsze szlify zbierają tam piłkarze, koszykarze i inni sportowcy. Dementuję informację, że na ten cel zabraknie środków. One już zostały zabezpieczone. Przejęła je Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej. Rozmawiałem już z lokalnymi animatorami w Ostrowie Wielkopolskim i wiem, że pieniądze zostały wypłacone – wyjaśnia Mikołajczyk.

Senator zapewnia, że orliki będą funkcjonować tak samo jak do tej pory. – Chcemy, żeby były wykorzystywane tak jak do tej pory, czyli przez siedem dni w tygodniu. Położymy bardzo duży nacisk na to, żeby zajęć sportowych i animacji było jeszcze więcej. W okresie wakacji te obiekty mają być również wykorzystywane do różnych zajęć sportowo – ruchowych. Chcemy przyciągnąć jak najwięcej dzieci na boiska i odciągnąć je tym samym od komputera czy telewizora. Stawiamy na sport – dodaje Mikołajczyk.

[fvplayer src=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2016/06/orliki-senator.mp4″ width=”640″ height=”360″ controlbar=”yes” splash=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2016/06/mikolajczyk.jpg”]

21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
sprawdzony prezio
4 lat temu

co za wredna twarz

?
4 lat temu

Teraz pisiory będą mogli wszystkie niepowodzenia zrzucić na brexit.

wkurzeni4
odpowiada  AntyPO
4 lat temu

Może cię zainteresuje czy czyta ją z racji pochodzenia (co tak PISSdziecu akcentujesz!) Kalkstein- wasz wódz, co teraz nazywa się Kaczyński? Dowiedz się trochę o jego wujkach Świątkowskich, stalinowskich zbrodniarzach co przyczynili się do zamordowania wielu patriotów!! A później PISSz nieuku o pochodzeniach i lustracjach!!!…

AntyPO
4 lat temu

Do niedawna Michnik z GW był wielkim przeciwnikiem lustracji i nie przyjmował do wiadomości tego co znaleziono na Wałęsę w domu Kiszczaka. Teraz ten jąkała ochoczo zajął się lustracją Macierewicza i ustami Schetyny chce dymisji ministra obrony. Więc to co pisze ta żydowska gazeta dla tubylców mało mnie interesuje. Ale widzę, że tubylcy na tym portalu łykają wszystko co Michnik napisze jak młody kormoran.

Prezes Łukasz
4 lat temu

Prezes Łukasz nam wyrasta i gwiazda ostrow24.tv

?
odpowiada  ANDREWS
4 lat temu

Dzieci powinny chodzić na plebanie i zaspakajać potrzeby księży a nie na jakieś tam orliki, a rodzice dawać na tace a nie opłacać jakiś tam sport fe… fe….

sportowiec
4 lat temu

Mikołajczyk zawsze wspierał sport. Teraz robi to jeszcze częściej! Trzeba mu polać 🙂

jelen
4 lat temu

dobrze mówi polac mu 🙂 : )

Ricky
odpowiada  Horoskop mojego kota
4 lat temu

ja palę tym gównem w piecu :PPP

21
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x