OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Szpital ma nową internę. Zobacz jak wygląda!

We wtorek w ostrowskim szpitalu doszło do otwarcia nowego, nowoczesnego oddziału internistycznego. Pierwsi pacjenci będą tam przyjmowani po świętach. Koszt całej inwestycji to 3 000 000 zł.

+

To ważny dzień dla ostrowskiego szpitala i jego pacjentów. Po poradni specjalistycznej, kardiologii, pracowni endoskopowej, oddziale pediatrycznym do użytku zostaje oddany nowoczesny oddział internistyczny. Jak przekonuje, dyrektor Dariusz Bierła ma on szczególne znaczenie.

– Trafiają tu pacjenci z różnymi schorzeniami. Mówimy też w tym przypadku o największej jednostce organizacyjnej, która w swoich strukturach posiada 65 łóżek. Do tej pory komfort pobytu, diagnostyki pacjenta i pracy personalu nie były na wystarczającym poziomie. Sale były sześcio- i ośmioosobowe, brakowało sanitariatów. Mieliśmy też bardzo skromne zaplecze techniczne i socjalne dla personelu. Teraz otwieramy jednak nową jakość. Oddział wewnętrzny przeszedł metamorfozę. Nie powstydziłby się go żaden szpital w Polsce. A to dopiero pierwszy etap – wyjaśnia Dariusz Bierła.

Pacjenci i personel z pewnością odczują różnicę. Jednym z udogodnień jest ulokowanie węzłów sanitarnych przy każdym z pomieszczeń. Cała inwestycja pochłonęła około trzy miliony złotych. Kwotę 2 700 000 zł przekazali na ten cel radni powiatu ostrowskiego. Reszta pochodziła ze środków szpitalnych. Remont rozpoczął się w październiku ubiegłego roku.

To dopiero pierwszy etap zmian na ostrowskim oddziale internistycznym. Należy bowiem pamiętać, że pomiędzy warunkami pobytu w części A i B jest wyraźna różnica.

– Naszym marzeniem jest jak najszybsza realizacja drugiego etapu. Musimy jednak pamiętać, że to zadanie kosztowne, którego wartość można oszacować na kwotę około dwóch milionów złotych. Poza tym, niebawem ogłaszamy przetarg na rozbudowę szpitala. Jego teren będzie w dalszym ciągu placem budowy. Musimy też pamiętać, że poza szpitalem mamy również drogi i oświatę. Na wszystko trzeba przekazać odpowiednie środki finansowe, tak żeby rozwój powiatu był zrównoważony – wyjaśnia starosta powiatu ostrowskiego Paweł Rajski.

Poniżej prezentujemy Państwu materiał wideo. Na tej podstawie można dokonać oceny nowej interny w ostrowskim szpitalu. Zachęcamy do oglądania i wyrażania swoich opinii w komentarzach.

26 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Karolina38
3 lat temu

I co z tego,ze wyremontowane jak wszędzie za mało personelu zarówno lekarskiego jak i pielęgniarskiego…niedawno leżała tam moja ciocia,okazalo się,ze na nocce nie wykonuje się toalet wieczornych,bo za mało pielęgniarek,ja dziękuję bardzo leżeć w przelanym pampersie..a nawet jak pacjent ma 2 gąbki,to twarz i pupę myją rano jedna gąbka.. masakra!ciekawe czy te panie z tytułem mgr na identyfikatorze,bardzo uciągnięte zresztą (zwłaszcza na starym wewnętrznym)czy chciałyby,zeby je tak traktować!pacjent to nie worek pyrow!!!A w ogóle takie osoby nie powinny już tam pracować skoro praca to dla nich zło konieczne! Może bardziej nadawałyby się takie osoby na kasę do Tesco a nie do pracy z ciężko chorymi,cierpiacymi!!!……..

ja
3 lat temu

Moim zdaniem powinno byc toche jasniej jak na szpital.
Kolory ponure wedlug mnie.

pacjentka
odpowiada  Para
4 lat temu

to prawda oddział w opłakanym stanie

Gocha
odpowiada  Para
4 lat temu

Łazienka paskudna, to prawda, ale że myć się we dwie trzeba??? Ja pod koniec roku leżałam tam przez miesiąc i ani raz nie byłam świadkiem takiej sytuacji, więc nie wyolbrzymiajmy.

helenaa
4 lat temu

oddział oficjalnie otwarty a leczenie chorych na starym brudnym oddziale!!!!!!

Ostrów
odpowiada  ALEX
4 lat temu

Jak nie przyszedłeś z czymś zastraszającym życiu to czekałeś. Wygooglaj sobie triage

Ostrów
odpowiada  dud
4 lat temu

Nikomu nie chce się uczyć

OLO
odpowiada  Prawdziwy Polak
4 lat temu

Dzisiaj śmierć jest tematem tabu , jest pase….. wielu ludzi jest kierowanych do szpitala, oddawanych przez ,,kochające” i odwiedzające rodziny PO TO aby jak to napisałeś ,, odwalić kitę” w szpitalu , a nie we własnym łóżku, wśród swoich . Takie ludzkie charaktery . jak się zestarzał i zniedołężniał i ma w sobie kilka przewlekłych chorób , to do opieki nie ma nikogo . Najlepiej do szpitala, do pomocy społecznej i niech ONI się tym starcem, staruszką zajmują….najlepiej w szpitalu do końca życia.

hhh
odpowiada  bob
4 lat temu

Jaka płacą taka praca .. niech zapłacą dobrze to gwarantuje uśmiech pielęgniarek w koło głowy. A jeżeli one się martwią co po pracy dziecia dać jeść to trudno o uśmiech – życzę Ci takich problemów tobie albo twoim dziecia- syty głodnego nie zrozumie

do lex......
4 lat temu

A kim nazywasz dziadostwo?!Jak mnie odwiedzajacego to się puknij w dekiel.Ja nie wyjdą z domu bez wizyty pod prysznicem ,antyperspirantu itd..Napisz konkretnie ,a nie jakieś swoje widzi misie

26
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x