Restauracja w Ostrowie otwiera się wbrew zakazowi

W różnych częściach kraju coraz więcej przedsiębiorców decyduje się otwierać pomimo wprowadzonych zakazów w formie rozporządzenia. Kary nakładane przez instytucjach są anulowane w Sądach, ale wymaga to niemal rocznego czekania na werdykt pierwszej instancji. Do akcji #otwieraMY dołącza restauracja Black Dave Restaurant z Ostrowa Wielkopolskiego, prowadzona przez przedsiębiorcę spoza naszego miasta.

‼️ #OtwieraMY się‼️
Zapraszamy w najbliższą niedzielę od godziny 12:00 do naszej restauracji 👨‍🍳
Prosimy o #udostępnienie postu 🤝
Długo zastanawialiśmy się czy zrobić ten krok – nie możemy patrzeć na to, jak jesteśmy wstrzymani w działaniach tego co kochamy najbardziej ♥️
Polska gastronomia została zablokowana praktycznie do zera. Nie możemy pozwolić na to, by zrujnowano naszą gospodarkę!
Jako pierwsi w rejonie wychodzimy, by ratować gastronomię i mamy nadzieję, że inni restauratorzy dołączą do nas ♥️
Zapewniamy, że będziemy w pełni stosować się do zaleceń sanitarnych oraz wszelkiego bezpieczeństwa.
Mamy nadzieję, że w najbliższą niedzielę licznie nas wesprzecie swoją obecnością testując nasze potrawy 🥙
Już teraz bardzo Wam dziękujemy ♥️
Bądźmy razem ♥️
Załoga Black Dave Restaurant!
Rezerwacja pod numerem:
+48735520794

W przypadku normalnego otwarcia restauracji właściciel musiałby się liczyć z dużym prawdopodobieństwem nałożenia kar sięgających od 10 do 30 tys. zł. Przy czym kolejne kary mogą być nakładane dzień po dniu. Można się od nich odwołać, jednak najpierw trzeba je opłacić. Przedsiębiorca nie mając zamiaru dobrowolnego płacenia musi się liczyć z postępowaniem komorniczym. Dopiero na końcu batalii może liczyć na anulowanie kary przez sąd. Konstytucja mówi, że nie można ograniczać wolności gospodarczej w formie rozporządzenia. Przedstawiciele lokalnych służb mówią nieoficjalnie, że choć mogą mieć swoje zdanie, to po prostu wykonują odgórne przełożenia napływające z Warszawy.

CZYTAJ  Opalali się na Piaskach

Zobaczymy jak do sprawy podejdą ostrowskie służby w kontekście zapowiadanego „testowania potraw”.

W jednym z lokali w Polsce interweniowały służby. Właściciel połączył się w formie wideokonferencji z posłem Grzegorzem Braunem z Konfederacji, który spowodował wyjście kontrolerów.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

60 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Republika Ostrowska
3 lat temu

Oo! Panowie i Panie paczajcie kamraty – czasy się zmianiają i poglądy…na polincje nic nie można napisać…cenzura…, już się zapomniało redakcji szanownej jak się za drogówką jeździło i dokuczało :)). Policja granatowa jak za okupacji i basta! Sanepidowcy to też „elyta”…będą siedzieć! #OtwieraMy!

Robi sam
3 lat temu

To sie zlecieli klienci wygłodzeni. Bidulki nie ma im kto zrobic. Raczki 2 lewe wyrosly.

Ostrowianin
3 lat temu

Mafia warszawska doprowadza spoleczenstwo do ruiny. Jedyne wyjście to rewolucja albo postępować zgodnie z Konstytucją. W obu wypadkach i tak ich zwyciężymy.

Ostrowianin
3 lat temu

To się mafioza Pinokio oburzy o braku posłuszeństwa w Ostrowie 🙂

Ostrowianin
3 lat temu

I odważni przedsiębiorcy są w Ostrowie. Warszawską mafie z małym Bosem o pseudo Kwak mają w poważaniu. Tak trzymać. Popieram taka decyzję.

Tylko czosnek
3 lat temu

Kochani ja codziennie jem 2 ząbki czosnku, przebywam między różnymi ludźmi i jestem zdrów jak ryba. Moja kobieta słabą grypkę przechodziła a to dlatego,że nie lubi czosnku. Czosnek to naturalny antybiotyk i covidek,grypka gdzie one są?! Nic mi nie jest i nie będzie,nie boję się niczego!!! A Wy sracie w gacie,ale przed czym?! Hahaha Pozdro dla kumatych i oświeconych.

Ostatnio edytowany 3 lat temu by Tylko czosnek
Prezes
3 lat temu

No to chorych przybędzie brawo

Do Priv
3 lat temu

Trochę się kolego zapędziłeś z tą krytyką demokracji. ZSRR miało silną władzę totalitarna i rozpadło się jak domek z kart, Korea Północna na tym bazuje i co z tego wynika? Zresztą za dużo tu jest mieszane polityki, chodzi po prostu o zwyczajne otwarcie restauracji i normalne funkcjonowanie bo ludzie chcą pracować i zarabiać, inaczej ten cały system się rozsypie, nie będzie nawet emerytur bo nie będzie miał kto ich płacić. A jak ktoś się boi to niech nie wychodzi z domu, tylko czemu to ma służyć skoro lekarze się zaszczepiają a i tak dalej są odizolowani (no chyba że prywatnie, wtedy ryzyko znika). Trzeba z tym wreszcie skończyć bo dalej będą wymyślać nową falę i nowe wirusy a to z nami już pozostanie do końca świata, ludzi nie będzie a wirusy będą istnieć zawsze. Świetnie to sobie możni tego świata wymyślili.

HN
3 lat temu

Ukrócić bezprawną rebelię rządu, pozdrawiamy Polaków

Jan
3 lat temu

Do śmiglo. KONFIDENT JESTEŚ! JEBA… TAKICH JAK TY

60
0
Napisz co o tym sądziszx