BM Slam Stal wyszarpała zwycięstwo z kłów Wilków!

Co za widowisko! Koszykarze BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski w trzeciej kwarcie przegrywali już 11 punktami z zespołem King Szczecin, lecz udało się im wyszarpać zwycięstwo w ostatniej odsłonie spotkania! To dla żółto-niebieskich dziewiąte zwycięstwo z rzędu na własnym parkiecie, a 14. w całym sezonie.

+

Po małej wymianie ciosów na początku spotkania (goście zdobyli 5, a ostrowianie 6 punktów z rzędu) w siódmej minucie BM Slam Stal wyszła na prowadzenie 16:12. W szczecińskim zespole nie do upilnowania w rzutach z dystansu byli Michał Nowakowski i Russel Robinson. Po stronie gospodarzy mogły się podobać efektowny blok Szymona Szewczyka, wsady Shawna Kinga czy indywidualne akcje Aarona Johnsona. Do przerwy Wilki ze Szczecina prowadzili 41:36.

W trzeciej odsłonie pojedynku w ataku uaktywnił się Paweł Kikowski. Goście powiększyli swoja przewagę do 11 oczek – 59:48. Koszykarze BM Slam Stali w czwartej kwarcie rzucili się do odrabiania strat. Pod koszem brylował Shawn King, obsługiwany podaniami przez kolegów z zespołu. W 36. minucie, kiedy zza linii 6,75 m celnie przymierzył Łukasz Majewski publiczność oszalała, bo gospodarze wyszli na prowadzenie 64:63. Zespół ze Szczecina nie mógł sobie poradzić z defensywą teamu Emila
Rajkovicia, tracąc 15 punktów z rzędu! W końcowej fazie spotkania w roli egzekutora wystąpił Aaron Jonhson.

—> Galeria <—

Little General zdobył ostatnie 10 punktów w meczu dla BM Slam Stali. Przeciwnicy faulowali tylko jego, a rozgrywający trafił 10 z 14 rzutów wolnych. Ostrowski zespół po udanym pościgu triumfował 74:69. Szóste następne ligowe zwycięstwo, dziewiąte z rzędu na własnym parkiecie i czternaste w całych rozgrywkach stało się faktem.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – King Szczecin 74:69 (19:21, 17:20, 16:20, 22:8)

BM Slam Stal: Aaron Johnson 18, Shawn King 12 (10 zb), Christo Nikołow 12, Łukasz Majewski 11, Marc Carter 9, Szymon Szewczyk 8, Tomasz Ochońko 4, Kamil Chanas 0, Robert Tomaszek 0.

King: Michał Nowakowski 15, Robert Skibniewski 15, Paweł Kikowski 14, Russell Robinson 13, Zach Robbins 6, Jakub Garbacz 5, Szymon Łukasiak 1, Marcin Dutkiewicz 0, Maciej Majcherek 0.

CZYTAJ  Utonął przy firmie (ZDJĘCIA z akcji - aktualizacja)