OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Alkohol nie dla wszystkich

Alkohol nie dla wszystkich

Czterech sprawców uszkodzenia mienia zatrzymali w miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Główną przyczyną tych przestępczych zachowań była nadmierna ilość wypitego alkoholu. Przestępstwo to zagrożone jest karą więzienia do 5 lat.
+

O tym, że alkohol nie idzie w parze ze zdrowym rozsądkiem, przekonało się w miniony weekend czterech mężczyzn. Pierwsze zgłoszenie o uszkodzeniu mienia dyżurny ostrowskiej policji otrzymał w piątek, 26 grudnia około 1:00 w nocy.  Zgłoszenie dotyczyło pomalowania elewacji jednego z bloków. Kilkadziesiąt metrów dalej policjanci zatrzymali grupę mężczyzn. Jeden z nich próbował się pozbyć czerwonej farby w sprayu. Cała czwórka zatrzymanych mężczyzn była nietrzeźwa. Policjanci ustalili, że sprawcami pomalowania ściany bloku są 19 i 20-letni bracia. Obaj w chwili zatrzymania mieli ponad 1,5 promila alkoholu. Koszt usunięcia szkody został oszacowany na tysiąc złotych.

Kolejne uszkodzenia miały miejsce w minioną niedzielę. Najpierw 28-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego dobijał się do jednej z ostrowskich restauracji. Niestety używał do tego celu butelki, w skutek czego wybił szybę wartości około 500 złotych. Mężczyzna zbiegł, ale wkrótce został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Pobyt w areszcie ma także za sobą 23-letni ostrowianin. Policjanci zatrzymali go wczoraj nad ranem. W wyniku wcześniejszej sprzeczki i szarpaniny na ulicy, mężczyzna rozbił szybę wystawową w sklepie. Właściciel wycenił starty na 800 złotych. Zatrzymany mężczyzna musiał najpierw wytrzeźwieć, albowiem w jego organizmie znajdowały się prawie 2 promile alkoholu.

Przestępstwo uszkodzenia mienia jest zagrożone karą do 5 lat więzienia. Nie wykluczone też, że sprawcy będą musieli pokryć koszty naprawy wyrządzonych szkód.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
CZYTAJ  Tragedia nad stawem. Nie żyje mężczyzna
1 Komentarz
heh
11 lat temu

głupich nie sieję, sami się rodzą. a potem się dziwić że ktoś popiera aborcję. zdrowa psychicznie mama krzywdy swojemu dziecku nie zrobi, ale jak mama jest pozwole sobie przemilczeć to i po dziecku niewiele można się spodziewać więc czy ona je urodzi czy nie …no szokda dziecka jako człowieka ale co z niego wyrośnie

1
0
Napisz co o tym sądziszx
×