OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Biblioteka podsumowała rok. Co czytali ostrowianie?

Biblioteka podsumowała rok. Co czytali ostrowianie?

170 192 – tyle razy ostrowianie skorzystali z wypożyczalni w bibliotekach miejskich na terenie Ostrowa Wlkp. w 2022 roku. To ponad 12 tysięcy wypożyczeń więcej niż rok wcześniej.

Dorośli czytelnicy najchętniej sięgają po literaturę obyczajową. Numerem jeden jest tutaj „Miłość z odzysku” autorstwa Malwiny Ferenz. Najmłodsi miłośnicy literatury również mają swoich faworytów – „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek. Ostrowska młodzież pokochała dzieła japońskiej szkoły rysowania, a więc mangę. Najchętniej wypożyczanym komiksem był „Deadlock 1” autorstwa Saki Aida, Yuh Takashina.

Ostrowska biblioteka ma dziś 8 552 czytelników.

Pochwalcie się w komentarzach po jakie lektury Wy sięgacie najczęściej! Chętnie się zainspiruję szukając lektury na najbliższy wolny wieczór.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
CZYTAJ  Moonfin Magnus Ostrów w kryzysie. Szoruje po dnie
6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Elektor
3 lat temu

A. Sołenicyn „Dwieście lat razem”. Rzecz o napływie żymian do Rosji, przejmowaniu przez nich władzy, niszczeniu kultury i ekonomii rosyjskiej, inspirowaniu i udziale w rewolucji komunistycznej, przechwycenie w ten sposób całości rządów w ZSRR. Dzieło obszerne, 2-tomowe, przedstawia też niezdarne próby oporu ze strony Rosjan i władz carskich, czasami desperackie, czasami wyrachowane pogromy, ustępstwa, nadawanie przywilejów itd. Dla zainteresowanych historią Europy środkowej i wschodniej jak i genezą obecności i wpływów żymian na tych terenach (aż do dziś przecież) to rzecz warta poczytania. Autor tęgi umysł, nie pierwszy lepszy wierszokleta, fizyk, noblista, represjonowany przez władze komunistyczne ZSRR.
Pozostając z życzeniami miłego i bezpiecznego (sypie śnieg i wozami po rowach pociskają) weekendu oczekuję minusowania od miłośników „kultury” żymskiej.

Ostatnio edytowany 3 lat temu by Elektor
Ostrowiak
3 lat temu

Miłość z odzysku…..naprawdę?? Tyle ciekawych książek na półkach….

sixsox
3 lat temu

12 000 / 251 dni = ok 47 książek dziennie

bc
odpowiada  sixsox
3 lat temu

47 książek dziennie więcej niż w zeszłym roku
powinno być:
170 192 / 251 dni = 678książek dziennie

Maria
3 lat temu

Warto sięgnąć po książki Katarzyny Janus.

Pegasus
3 lat temu

W przyszłym roku na top liście może będzie słownik homoerotyzmów polskich pani polonistki z II LO?

6
0
Napisz co o tym sądziszx