BM Slam Stal w półfinale PLK! Wygrywamy 3-0. Aktualizacja

Historia pisze się na naszych oczach! Drużyna BM Slam Stal pokonała MKS Dąbrowę Górniczą 85:76 na ich terenie, zapewniając sobie zwycięstwo 3-0 w serii i awans do półfinału Polskiej Ligi Koszykówki. Mamy to po 15 latach! Aaron Johnson rzucił w tym meczu 25 punktów, miał sześć zbiórek oraz sześć asyst, a Marc Carter dodał 17 „oczek”.

+

Spotkanie rozpoczęło się zdecydowanie po myśli gości, którzy po trafieniu Shawna Kinga prowadzili 10:4. Ważnym graczem w talii trenera Drażena Anzulovicia był Bartłomiej Wołoszyn, ale to było za mało na rozpędzonych graczy z Ostrowa. BM Slam Stal była skuteczna i dzięki rzutom Marca Cartera oraz Mateusza Kostrzewskiego wygrywała po 10 minutach 22:15.

Jeszcze na początku drugiej kwarty po rzucie wolnym Roberta Tomaszka ekipa trenera Emila Rajkovicia miała 11 punktów przewagi. Od tego momentu gospodarze zanotowali jednak serię 10:0 i tym samym zbliżyli się na jeden punkt. Po późniejszej trójce Przemysława Szymańskiego MKS wreszcie zdobył przewagę. Od tego momentu spotkanie zdecydowanie się wyrównało. Dzięki rzutowi wolnemu Laimonasa Chatkeviciusa dąbrowianie wygrywali 38:36.

Początek trzeciej kwarty był bardzo wyrównany, a żadna z drużyn nie mogła zbudować większej przewagi. BM Slam Stal potrafiła jednak później wychodzić na prowadzenie głównie dzięki trafieniom Aarona Johnsona oraz Mateusza Kostrzewskiego. W końcówce tej części meczu po rzutach Marca Cartera oraz Łukasza Majewskiego przewaga tej ekipy wzrosła do stanu 63:55.

W ostatniej kwarcie MKS starał się walczyć o lepszy wynik. Po rzutach Byrona Wesleya i Kerrona Johnsona zbliżył się jeszcze na trzy punkty. Mimo że ostrowianie cały czas odskakiwali, to gospodarze nie zamierzali się poddawać. Na dwie minuty przed końcem przegrywali jeszcze dwoma punktami, ale wtedy trójkę trafił Marc Carter, a w kolejnej akcji skutecznością popisał się Aaron Johnson i BM Slam Stal prowadziła już 79:71. To była przewaga, której dąbrowianie nie byli już w stanie odrobić.

CZYTAJ  To może być najdroższe selfie w jego życiu

Goście wygrali ten mecz 85:76 i całą serię 3-0. W półfinale zmierzą się z lepszą drużyną pary Stelmet BC Zielona Góra – Polpharma Starogard Gdański.

MKS Dąbrowa Górnicza – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 76:85 (15:22, 23:14, 17:27, 21:22)

MKS: Kerron Johnson 21, Byron Wesley 13, Jeremiah Wilson 11, Bartłomiej Wołoszyn 10, Przemysław Szymański 5, Laimonas Chatkevicius 5, Marcin Piechowicz 5, Witalij Kowalenko 4, Piotr Pamuła 2, Patryk Wieczorek 0.

BM Slam Stal: Aaron Johnson 25, Marc Carter 17, Mateusz Kostrzewski 12, Łukasz Majewski 12, Christo Nikołow 5, Kamil Chanas 5, Robert Tomaszek 5, Shawn King 4, Szymon Szewczyk 0, Tomasz Ochońko 0.