17-8! BM Slam Stal nie zwalnia tempa!

Po przeciętnej pierwszej połowie wnioski zostały wyciągnięte w szatni i koszykarze BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski pokonali Polfarmex Kutno 89:64. To dziewiąty triumf z rzędu, który umacnia żółto-niebieskich w czubie tabeli PLK! Aż trzech naszych zawodników zaliczyło double-double, Aaron Johnson (17 punktów, 11 asyst), Shawn King (14 punktów, 14 zbiórek) oraz Szymon Szewczyk (12 punktów, 10 zbiórek).

+

Koszykarze z Kutna nie mieli nic do stracenia i w pierwszej połowie dzielnie dotrzymywali kroku BM Slam Stali. Pierwsze sześć punktów dla gospodarzy zdobył Shawn King, a szybko pięć asyst na swoje konto zapisał Aaron Johnson. Na początku drugiej kwarty ekipa Emila Rajkovicia zapracowała na wynik 31:21. Ambitny Polfarmex szybko odrobił straty i w 19 minucie prowadził 39:37. Celnym rzutem zza łuku do szatni przeciwnikom odpowiedział Aaron Johnson i ostrowski zespół posiadał jednopunktową zaliczkę.

Trzecia kwarta, to przede wszystkim dobra obrona żółto-niebieskich. Po drugiej stronie parkietu szalał Marc Carter. Amerykanin wstrzelił się w kosz, ale potrafił też dzielić się piłką z kolegami. Przewaga szybko urosła do 20 oczek. Niesiony dopingiem zespół BM Slam Stal nie zwalniał tempa. Kibice owacyjnie przywitali na parkiecie Mateusza Zębskiego i Adama Kaczmarzyka. Ten pierwszy oddał dwa celne rzuty. Rywali dobiła skuteczność zza linii 6,75 m Szymona Szewczyka. Ostateczny wynik 89:64 uradował wszystkich.

Aaron Johnson zdobył 17 punktów oraz 11 asyst, a 14 oczek i 14 zbiórek miał Shawn King. Marc Carter dorzucił 13 oczek, 12 uzbierał ich Szymon Szewczyk (także 10 zbiórek), a 10 punktów zaaplikował rywalom Łukasz Majewski. Dziewiąte zwycięstwo z rzędu w lidze, a 11. następne na własnym parkiecie stało się faktem! Bilans 17-8 umiejscawia BM Slam Stal na 3. miejscu w tabeli PLK. Teraz rywalem ostrowian będzie AZS Koszalin.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Polfarmex Kutno 89:64 (21:19, 19:20, 22:7, 27:18)

BM Slam Stal: Johnson 17, King 14, Carter 13, Szewczyk 12, Majewski 10, Kostrzewski 8, Zębski 4, Tomaszek 4, Nikołow 3, Chanas 2, Ochońko 2.

CZYTAJ  Małe dzieci bez ubrań chodziły po osiedlu!

Polfarmex: Grochowski 12, Kowalczyk 12, Jarecki 10, Gabiński 7, Pruefer 5, Sałasz 5, Kobus 4, Fraser 4, Emegano 3, Fraser 2.