OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Potrącenie kobiety na Krotoszyńskiej przy Wybickiego

Wczoraj, 28 lutego w Ostrowie Wielkopolskim doszło do zdarzenia drogowego. Obrażeń ciała doznała 69-letnia mieszkanka miasta, która przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych potrącona została przez samochód. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

+

Wczoraj, ok. godziny 18:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim otrzymał informację o potrąceniu kobiety na przejściu dla pieszych. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy wstępnie ustalili, że kierujący osobowym peugeotem, 19-letni kierowca jadąc ul. Krotoszyńską, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił kobietę przechodzącą przez przejście. Piesza- 69-letnia kobieta w wyniku zdarzenia została przewieziona do ostrowskiego szpitala.

W powyższej sprawie będzie prowadzone dochodzenie mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.

W tym miejscu apel do kierujących pojazdami aby zwiększyć swoją uwagę podczas jazdy właśnie na tzw. niechronionych uczestników dróg tj. pieszych,rowerzystów. Pamiętajmy, że u tych właśnie osób w momencie wypadku drogowego odnotujemy najpoważniejsze obrażenia ciała. Pamiętajmy, siedząc za kierownicą odpowiadamy za swoje życie i zdrowie oraz innych. Naszym wspólnym społecznym interesem jest aby do wypadków dochodziło jak najmniej.

Kierowco PAMIĘTAJ!

Kierowcy powinni szczególnie:

– zwalniać przed przejściem dla pieszych,

– zbliżając się do przejścia obserwować zachowanie pieszego,

– ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu,

– nie wyprzedzać, ani nie omijać pojazdów na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim.

Pieszy PAMIĘTAJ!

– zachowaj szczególną ostrożność przechodząc przez jezdnię. Korzystaj z wyznaczonego przejścia dla pieszych tzw. “zebry”,

– zabronione jest wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadącym pojazdem, w tym również na przejściu dla pieszych – Nigdy nie przebiegaj przez jezdnię i nie przechodź w miejscu o ograniczonej widoczności. Przechodząc przez jezdnię nie zwalniaj kroku i nie zatrzymuj się bez potrzeby,

– nie ryzykuj! Nie przechodź i nie przebiegaj przez ulicę na czerwonym świetle.

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Michu
odpowiada  mgo
3 lat temu

DOKŁADNIE!!

Jan Kowalski
3 lat temu

Trzecie zdjęcie zrobione jakby nie wiadomo ile krwi sie lało , a to napój, który Pani miała ze sobą w torebce. Nie jestem za żadną stroną, ale to były ułamki sekundy i ciekawe gdzie “znajomy” widział u kierowcy telefon. Pani była na pasach i to nie podlega watpliwości,ale wszyscy wiemy,że pasy te nie są oświetlone a Pani bez odblasku. Każdy mógł być na tego kierowcy miejscu. Sam staram sie być ostrożny,Jak tam jade (zwłaszcza Krotoszyńską) bo tu dużo o wypadek nie potrzeba, ale ciekawe ile będzie musiało być takich sytuacji by zostały one oświetlone.

marian
odpowiada  Lechu
3 lat temu

LECHU zjedz snickers’a bo nie jesteś sobą. baranie

Zalosne
3 lat temu

Oczywiscie fotka z puszka po piwie by sugerować odbiorcy “kierowca pewnie był pijany” …

znajomy
3 lat temu

podobno młody kierowca gadał przez komórkę w czasie jazdy…i w domu to pasek na dupe był…

mgo
3 lat temu

Do dupy mamy oświetlenie przejść dla pieszych ,zwłaszcza na Krotoszyńskiej ,a jak popada to juz nie wspomnę , niech włodarze wezmą przykład z Kalisza tam przejscia oświetlone są specjalnymi latarniami

Kicia
3 lat temu

A dziś na ulicy Królowej Jadwigi okolice edukatora Pani pseudo kierowca jadąca citroenem prawdopodobnie popielatym potracila na pasach moja koleżanke zatrzymała się na chwilę i odjechała zwyczajnie uciekając z miejsca wypadku nawet nie sprawdzając co się stało potraconej dziewczynie!!!pozostawiona sama sobie na ulicy nawet nikt inny nie zareagował!!!

Lechu
3 lat temu

do tych co na rowerach jeżdżą:
– zsiądź z roweru baranie jak dojeżdżasz do pasów celem ich przejścia a nie przejechania na rowerze
– włącz latarkę lub inne oświetlenie tłuku jak jedziesz rowerem wieczorem
– nie rozmawiaj ośle przez telefon jak jedziesz na rowerze
– pamiętaj sieroto jak jedziesz rowerem gdzie śnieg i lód (to na przyszłość) – stwarzasz zagrożenie nie tylko dla siebie ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu zwłaszcza jak jedziesz z dodatkowymi siatami na ramie i rurze rowera.

Michał
3 lat temu

Przejścia na Krotoszyńskiej są bardzo słabo oświetlone, w bezpośrednim sąsiedztwie są drzewa, jak pieszy stoi to widać go dopiero jak wchodzi na jezdnię, a jak jest na ciemno ubrany.. doświetlić przejścia, lampy drogowe niższe, skierowane nad oś jezdni, teraz tego nie widać, ale jak przyjdą liście, 3/4 lamp oświetla właśnie liście.

lukasz
3 lat temu

ile tam kurawa ludzi jeszcze zginie gdzie swiatla parodia toplan z lizakiem niech tam staniie

15
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x